فهرست
پشت پرده تغییر داور بازی استقلال و سپاهان
پشت پرده تغییر داور بازی استقلال و سپاهان

پشت پرده تغییر داور بازی استقلال و سپاهان

آی اسپورت - اسامی داوران هفته 28، بازی باقی مانده از مرحله یک چهارم جام حذفی و دیدار معوقه هفته 24 ساعاتی قبل توسط کمیته داوران اعلام شد. برنامه به این صورت بود که قضاوت بازی شهر خودرو و استقلال بر عهده موعود بنیادی فر بود، بازی حذفی استقلال و سپاهان را وحید کاظمی سوت می زد و دیدار پرسپولیس و ذوب آهن را کوپال ناظمی قضاوت می کرد اما در تصمیمی جالب برای داوری بازی های استقلال مقابل شهر خودرو و سپاهان تجدید نظر شد.

وقتی اعلام شد وحید کاظمی داور بازی حذفی استقلال و سپاهان است، تلفن های سرمربی، سرپرست و مدیران باشگاه استقلال یک لحظه آرام و قرار نداشت. خیلی ها با استقلالی ها تماس می گرفتند و توصیه می کردند آن ها به انتخاب این داور اعتراض کنند. کار به جایی رسید که سعید رمضانی در پاسخ گفت: «قصد داریم یک نامه محرمانه برای کمیته داوران بنویسیم و همین نگرانی ها را گزارش کنیم. نمی شود بر حسب شنیده ها به یک داور جوان که اتفاقا از بهترین داوران لیگ برتر است، تهمت زد ولی قصدمان این است که کمیته داوران را در جریان شنیده های مان قرار بدهیم.»

مگر این شنیده ها چه بود؟ گفته می شود برادر وحید کاظمی در روابط عمومی شرکتی کار می کند که یکی از مدیران سپاهان مسئول روابط عمومی همان شرکت است. هرچند برای اثبات این گفته ها هیچ سندی وجود ندارد اما همین شایعه چنان در فضای فوتبال پیچیده که برای برخی اهالی فوتبال تبدیل به باور شده و یک سهل انگاری کوچک می توانست باعث ایجاد بحرانی بزرگ شود.

همیشه این ایراد به کمیته داوران وارد بود که در چیدمان داوری ها دقت لازم را به خرج نمی دهد و بی دلیل داوران مستعد و جوان را به برزخ می فرستد. برای مثال یک بار وقتی محمد حسین زاهدی فر در جریان بازی سپاهان و استقلال ناخواسته دچار اشتباه شد، کمیته داوران بدون توجه به این اشتباه، دوباره قضاوت بازی دو تیم را به همین داور جوان سپرد تا زاهدی فر که یکی از استعداد های داوری فوتبال ایران است، بی دلیل سیبل شود. از این سهل انگاری ها در چیدمان داور زیاد دیده ایم اما این بار کمیته داوران علاج واقعه قبل از وقوع کرد.

به گفته یکی از مدیران فدراسیون فوتبال، برای جلوگیری از هرگونه شایعه و شائبه، کمیته داوران، داور بازی حذفی استقلال و سپاهان را با داور بازی شهر خودرو- استقلال جا به جا کرد. همچنین یکی از مدیران سازمان لیگ گفت: «تا جایی که من اطلاع دارم باشگاه استقلال به صورت کتبی یا حتی به شکل شفاهی هیچ اعتراضی به انتخاب داور نکرده بود اما احتمالا همان هایی که  با مدیران استقلال تماس داشتند، با مسئولان کمیته داوران هم تماس گرفتند و آن ها برای آن که جلوی دردسر های بعدی و شایعه سازی ها را بگیرند، در تصمیمی معقول داوران را تغییر دادند. ما هم ساعت 13:00 از طریق سایت فدراسیون فوتبال متوجه شدیم داوران این دو بازی جا به جا شده اند.»

جالب است بدانید فدراسیون فوتبال ساعت 12:57 خبر تغییر دو داور را منتشر کرد و این خبر ساعت 13:21 هم روی خروجی سایت سازمان لیگ قرار گرفت.

۱ ۲  
آی اسپورت
2020-08-04 23:04:00
نظر دهید

۲ نظر
فرهاد
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹، ۰۰:۴۳
کافر همه را به کیش خود پندارد فکر کردند سپاهان مثل استقلال است که وقتی از نظر فنی توانایی برد تیم ها حتی نساچی را ندارد با کمک داور از سپاهان و ذوب امتیاز میگیرد. الکی استناد به هند کیروش نکنید که همان بازی هم پنالتی روی میرزایی گرفته نشد و همان داورانی که هند کیروش را دیدند در مورد پنالتی میرزایی هم نظر مثبت داشتند واقعا شرم بر کثافت بازی و رانت بازی در فوتبال
عارف
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹، ۰۱:۲۰
چطور اون موقع که همین آقای کاظمی یک پنالتی الکی برای سپاهان تو نیمه نهایی گرفت همه ساکت بودن یا تو بازی رفت این آقا داور بازی بود صدایی از کسی در کمیته داوران در نیومد حالا نوبت استقلال آقایون داور عوض میکنند ولی یه چیز ثابت شد که هم سپاهان مافیایی هست و هم استقلال دولتی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر