فهرست
گزارش روز: اوکراینی‌ها بیخ ریش پرسپولیس و برانکو
گزارش روز: اوکراینی‌ها بیخ ریش پرسپولیس و برانکو

گزارش روز: اوکراینی‌ها بیخ ریش پرسپولیس و برانکو

آی اسپورت - باشگاه پرسپولیس بازیکنان اوکراینی خود را برای لیگ قهرمانان حفظ خواهد کرد و این در حالی است که برانکو ایوانکوویچ به هیچ وجه برنامه‌ای برای استفاده از این نفرات را در تیمش چه در رقابت‌های داخلی و چه خارجی ندارد. برانکو خیلی وقت است که از بازیکنان اوکراینی تیمش در غالب برنامه‌های تاکتیکی استفاده نمی‌کند و در بازی‌های اخیر سرخپوشان هم آنها حتی به عنوان بازیکنان تعویضی هم به میدان نمی‌آیند.

سرمربی پرسپولیس از چند هفته قبل از مدیران تیمش خواست شرایط را برای جدای بازیکنان اوکراینی از تیمش فراهم کنند تا بتواند به جای آنها نفرات جایگزین پیدا کند اما خواسته او حداقل تا الان عملی نشده است. گویا در باشگاه پرسپولیس به شدت از بازیکنان اوکراینی این تیم حمایت می‌کنند و حاضر به جدایی آنها از جمع سرخپوشان نیستند.

حتی این موضوع برای بازیکنان پرسپولیس هم سوال بر‌انگیز است که چرا باشگاه‌شان قید بازیکنان اوکراینی را نمی‌زند و دلیل حفظ آنها در تیم چیست. به طور مثال وضعیت جسمانی پلی یانسکی در تمرینات پرسپولیس به شکلی است که محسن مسلمان در یک مصاحبه اینترنتی او را به مانند زنان باردار تشبیه می‌کند، در چنین شرایطی طبیعی است که برانکو نخواهد از چنین بازیکنی در ترکیب تیمش استفاده کند.

اینکه چه موضوعی پشت قضیه است که باشگاه پرسپولیس قرارداد بازیکنان اوکراینی خود را فسخ نمی‌کند در نوع خودش جالب توجه است. مدیربرنامه‌های این بازیکنان اوکراینی قرارداد این نفرات را طوری تنظیم کرده است که طی دو فصل مدت قرارداد آنها، چنانچه باشگاه پرسپولیس قصد فسخ قرارداد را داشته باشد باید کلیه دستمزد این نفرات را پرداخت کند مگر اینکه خود آنها راضی به جدایی باشند.

اوکراینی‌ها اگرچه از شرایط خود در پرسپولیس به خاطر بی‌توجهی سرمربی تیم راضی نیستند اما در عوض حق‌وحقوق خود را به موقع دریافت کرده‌اند و از این‌رو دلیلی برای جدایی از پرسپولیس یا فسخ قرارداد نمی‌بینند. آنها خودشان بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که بهترین قرارداد فوتبالی خود را در ایران امضا کرده‌اند و در صورت بازگشت به کشور خود به مانند یک سال قبل بدون تیم خواهند ماند.

شاید اگر در باشگاه پرسپولیس پول بازیکنان اوکراینی را به موقع پرداخت نمی‌کردند آنها هم مثل آنتونی گولچ ایران را ترک کرده و به فیفا شکایت می‌کردند. در واقع گولچ در این زمینه تجربه خوبی برای پرسپولیسی‌ها شد تا حداقل پول بازیکنان خارجی خود را به موقع بدهند.

پرسپولیسی‌ها برای فرار از انتقادات هم که شده حداقل قرارداد بازیکنان اوکراینی خود را در نیم فصل فسخ نخواهند کرد تا ازاین لحاظ مورد انتقاد قرار نگیرند. با توجه به این قضیه فسخ قرارداد این نفرات به پایان فصل موکول شد. هر چند برانکو همچنان اصرار دارد که حداقل یلی یانسکی راهی تیم دیگری شود.

نکته قابل توجه دیگر اینکه مدیران باشگاه پرسپولیس در تعطیلات نیم فصل به برخی باشگاه‌های لیگ برتری پیشنهاد معاوضه بازیکنان خود یا حداقل صدور رضایت‌نامه آنها به صورت قرضی را دادند تا حداقل از این راه لیست تیمشان خالی شود اما هیچ باشگاهی حاضر به گرفتن آنها نشد. در واقع اوکراینی‌ها فعلا به بیخ ریش پرسپولیس تبدیل شده‌اند و برانکو مجبور است آنها در لیست خود حفظ کند.

 

روزنامه هفت صبح

۷ ۳  
آی اسپورت
2017-01-26 09:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
فرشاد
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۵۴
دلیلش اینه: پولی برای فسخ قراردادشون نیست.اگه پولی هم باشه باهاش بازیکن جدید میگیرن
۳
فرشاد
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۵۵
دلیلش اینه: پولی برای فسخ قراردادشون نیست.اگه پولی هم باشه باهاش بازیکن جدید میگیرن
۳
ياشار تبريزلي
پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۰۱
برانكو دزد دلال كثيف.پرسپوليس تيم دزداست.تراكتور كبير باستاني تيم پاكان
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر