فهرست
یک ایرانی دیگر در آذربایجان؛ باقری معتمد
یک ایرانی دیگر در آذربایجان؛ باقری معتمد

یک ایرانی دیگر در آذربایجان؛ باقری معتمد

آی اسپورت- «محمد باقری معتمد» تکواندوکاری که مدال نقره رقابت‌های المپیک لندن را برای ایران به‌دست آورده بود، به‌عنوان یار کمکی به تیم تکواندو آذربایجان پیوست. «باقری معتمد» طی سال‌های اخیر بارها به دلیل ناملایمتی مسئولین فدراسیون تکواندو از اردوهای تیم ملی کنار گذاشته شد و یک بار هم تهدید به رفتن کرد. بر اساس قوانین فدراسیون جهانی تکواندو کشورها در رقابت‌های جام جهانی می‌توانند از دو تکواندوکار سایر کشورها به‌عنوان یار کمکی استفاده کنند. موضوعی که در سال‌های قبل نیز اتفاق افتاده.

بر اساس همین قانون، «محمد باقری معتمد» دو هفته قبل راهی آذربایجان شده و به همراه تیم ملی این کشور مشغول تمرین است تا در جام جهانی به‌عنوان بازیکن کمکی برای آذربایجان به میدان برود. وی قرار است به‌جای «سعید قلی اف» که در رقابت‌های کرواسی آسیب‌دیده را برای آذربایجان مبارزه کند.

بااین‌وجود آذربایجان که دوره قبل در مکزیک عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کرد، با سه ایرانی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود تلاش می‌کند. سینا بهرامی، میلاد بیگی و محمدباقری معتمد (بازیکن کمکی) تکواندوکاران ایرانی میزبان هستند.

پیش از این، «محمد پولادگر» رئیس فدراسیون تکواندو ایران، ورزشکاران و مربیانی که به کشورهای دیگر (به‌خصوص آذربایجان) می‌روند را «مزدور» خوانده بود. اتهامی که از سوی جامعه و ورزشکاران ایران موردانتقاد قرار گرفت. 

۱    
آی اسپورت
2016-12-05 13:56:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر