فهرست
توییت لینه‌کر درباره ایران-کامبوج: سکسیست؟
توییت لینه‌کر درباره ایران-کامبوج: سکسیست؟

توییت لینه‌کر درباره ایران-کامبوج: سکسیست؟

آی اسپورت - تیم ملی ایران دیروز در ورزشگاه آزادی در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۰ به مصاف کامبوج رفت و موفق شد با ارائه یک بازی برتر کامبوجی‌ها را با شکست سنگین ۱۴-۰ بدرقه کند. ولی آنچه این بازی را به یک بازی مهم در سطح جهانی تبدیل کرده و چشم رسانه‌های زیادی را از سراسر دنیا به ورزشگاه آزادی جلب کرده بود حضور زنان ایرانی در ورزشگاه برای تماشای بازی بود. حضوری که با بلیط‌فروشی انجام شده و در نوع خود اتفاقی بود که برای اولین بار رخ می‌داد.

حضور زنان ایرانی در استادیوم آزادی و پیروزی پرگل ایران مقابل کامبوج واکنش‌های زیادی برانگیخت و چهره‌های مشهور زیادی در دنیای فوتبال به آن واکنش نشان دادند. یکی از جنجالی‌ترین این واکنش‌ها توییتی بود که گری لینه‌کر اسطوره فوتبال انگلیس و ستاره سابق تیم ملی این کشور در شبکه اجتماعی توییتر داشت. توییت لینه‌کر با چنان واکنش‌های منفی شدیدی مواجه شد که او را مجبور کرد آن را حذف کند.

لینه‌کر در توییت خود نوشت:" ایران در بازی با کامبوج ۱۴-۰ پیروز شده. لطفا یک نفر به زنان ایرانی که اجازه پیدا کردند برای اولین بار بازی را از استادیوم تماشا کنند بگوید که فوتبال همیشه به این سادگی نیست".

بعد از انتشار این توییت بود که کاربران زیادی به آن واکنش نشان داده و به لینه‌کر متذکر شدند که این توییت او حاوی کلیشه‌های جنسیت‌زده و توهین‌آمیز است. این واکنش‌ها تا حدی بالا گرفت که لینه‌کر در نهایت به این نتیجه رسید که بهتر است آن را از حساب توییتری خود حذف کند. 

 

ورزش سه

۷ ۲  
آی اسپورت
2019-10-11 12:20:00
نظر دهید

۲ نظر
علیرضا
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۲۴
من که سکسی ندیدم خوب میگه همیشه بازیهای راحت وجود نداره.حالا شما شاید بد ترجمه کردین
۱
محسن
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۷:۱۲
خب اگه ترجمه حرفاش همینه که اینجا هست،چیش عجیب و توهین آمیزه؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر