فهرست
پشت پرده داستان نکو-تراکتور/ هواداران نخواستند
پشت پرده داستان نکو-تراکتور/ هواداران نخواستند

پشت پرده داستان نکو-تراکتور/ هواداران نخواستند

آی اسپورت – در حالی که دیروز خبر انتخاب دستیاران جواد نکونام هم در رسانه‌ها منتشر شده بود و کاپیتان سابق تیم ملی ایران شعار خود را هم برای هدایت تراکتورسازی انتخاب کرده بود اما امروز خبر توافقات اولیه مسئولان باشگاه تراکتورسازی با عبداله ویسی منتشر شد و به نظر می‌رسد به زودی همه چیز رسمی خواهد شد. اما واقعا چه اتفاقی افتاد که سرمربیگری نکونام در تراکتورسازی منتفی شد؟

به نظر می‌‎رسد واکنش شدید و منفی هواداران تراکتورسازی در فضای مجازی، اصلی‌ترین نقش را در این اتفاق داشته است. از دیروز و پس از رسانه ای شدن مذاکره و توافق اولیه با نکونام، در فضای مجازی جو به شدت علیه او شد. هر چند بودند کسانی که به این اتفاق خوشبین بودند اما تعداد مخالفان بسیار بیشتر بود. آنها معتقد بودند که سردار آجورلو به دلیل روابط خوبش با نکونام او را برای هدایت تراکتورسازی انتخاب کرده است. کم شدن محبوبیت آجورلو در تبریز در هفته‌های اخیر هم در این اتفاق نقش زیادی داشت. از دیروز پیشنهادهایی هم برای تشکیل کمپین علیه جواد نکونام مطرح شد و در نظرسنجی‌های مختلفی که در کانال‌های هواداری تراکتورسازی برگزار شد درصد مخالفان به حدود دوبرابر موافقان رسید و به نظر می‎رسد مدیران باشگاه با رصد کردن فضای مجازی و دیدن واکنش به شدت منفی هواداران، تصمیم به کنار گذاشتن نکونام گرفتند و با گزینه‌های دیگر از جمله عبداله ویسی وارد مذاکره شدند.

این دقیقا مشابه اتفاقی بود که در نقل و انتقالات پیش‌فصل لیگ شانزدهم افتاد. در آن مقطع آجورلو با ورازدات هارویان مدافع ملی‌پوش ارمنستان به توافق رسید و با او قرارداد هم امضا کرد. اما واکنش منفی هواداران به توافق با این بازیکن ارمنی – به دلیل اختلافات سیاسی و قومیتی - باعث شد تا آجورلو قرارداد با هارویان را فسخ کند. او بعد از فسخ قرارداد، در پستی اینستاگرامی، دلیل انجام این کار را از بین نرفتن اتحاد آذری‌ها دانست و نوشت: «من براى وحدت آذرى‌هاى عزيز به تبريز آمدم. هدفم اتحاد همه ترك‌هاى شريف حول محور تراكتور و قهرمانى اين تيم است. از آنجا كه پيوستن بازيكن تيم ملي ارمنستان به تراكتور مي‌تواند اين وحدت را تهديد كند از خريد اين بازيكن صرف‌نظر مي‌كنيم. اميدوارم با وحدت و همدلى به سمت قهرماني تراكتور حركت كنيم.»

در واقع نقش اصلی در لغو شدن هر دو همکاری را مخالفت شدید هواداران – البته به دو دلیل مختلف – بازی کرده است و به نظر می‌رسد هواداران تراکتورسازی مثل همیشه قدرت و نفوذ زیادی در تصمیمات مدیران این باشگاه دارند. آنها چه با دلایل منطقی و چه از روی تعصب، همچنان تاثیرگذار هستند و می‌توانند تصمیمات کوچک و کلان مدیران باشگاه را تغییر دهند و به این ترتیب بر سرنوشت باشگاه هم تاثیر بگذارند. چیزی که حتی در باشگاه‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال کمتر می‌افتد و این شاید یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های میان تراکتورسازی و سرخابی ها هم باشد.  

 

۵ ۳  
آی اسپورت
2017-05-16 14:47:00
نظر دهید

۳ نظر
کیسه های دیپورتی
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۶:۴۲
خخخخخ
حیف تیم نیست بدن دست چکش خخخخ
۶
گونئیلی
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۹:۰۶
مرگبر افغانستان غاصب یاشاسین آذربایجان
a
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۲۰:۴۰
تفاوت فهم و شعور فوتبالی و فرهنگ بالای هواداران تراکتور با لنگ و کیسه اینجا معلوم میشه!!! یه تیم میشه مثل لنگ که میره التماس آفتاب پرستایه کیسه رو میکنه!! (مسلمان،بیرانوند و ...) یه تیمم مثله تراکتور که حاضر نیست کاپیتان لالیگایی تیم رو به دلیل اینکه تعصبش نسبت به کیسه بیشتر از تراکتوره قبول نمی کنه!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر