فهرست
این اتلتیکو با این سوارز بوی جام می‌دهد
این اتلتیکو با این سوارز بوی جام می‌دهد

این اتلتیکو با این سوارز بوی جام می‌دهد

آی اسپورت - لوئیس سوارز در آخرین دقیقه دیدار اتلتیکو مادرید مقابل آلاوز گل پیروزی بخش تیمش را به ثمر رساند تا اتلتیکو 2-1 پیروز شده و سه امتیاز مهم دیگر بدست بیاورد. درحالیکه تابلوی امتیازها نتیجه 1-1 را نشان می داد سوارز مثل چسب به فلوریان لخوئن بازیکن حریف چسبیده بود. اما به محض درگیر شدن سائول با ژائو فلیکس این سوارز بود که استارت زد تا از مامور مهار مستقیمش فاصله بگیرد. درنهایت در حالیکه دفاع وسط آلاوز روی تیر اول منتظر پوشش دادن به سوارز بود او در تیر دوم منتظر توپ بود تا با یک ضربه تک ضرب با داخل پای راست توپ را وارد دروازه کرده و سه امتیاز دیگر به حساب اتلتیکو بریزد.

یک گل تک‌ضرب دیگر از سوارز که هشتمین گل تک ضرب او در این فصل بود. کل تعداد گلهای او برای اتلتیکو تا اینجا 9 گل بوده و این بهترین شروع سوارز در یک باشگاه بوده است. از این تعداد سوارز 5 توپ را با پای چپ یعنی پای ضعیف‌ترش به ثمر رسانده‌، دو گل با پای راست زده و دو بار هم با ضربه سر توپ را وارد دروازه کرده.

جالب‌تر اینجا است که سوارز برای زدن این 9 گل تنها 13 بار به توپ ضربه زده است. سوارز این روزها به بهترین شکل ممکن از تجربه خود و از فرصت طلبی و شم گلزنی اش استفاده می کند. ستاره اروگوئه ای به اقتصادی ترین شکل ممکن خود را موقعیتی قرار می دهد که تنها با یک تماس کوچک بتواند به گل برسد.

دیگو سیمئونه با اشاره به این سبک بازی سوارز به خصوص در بازی مقابل آلاوز به خبرنگاران گفت: «لوئیس عجیب می دود، انگار که چلاق است. او در مقابل آلاوز درخشان نبود ولی عملکرد او در بیست دقیقه آخر این بازی کلاس درسی بود برای همه بازیکنان که ببینند حرکت بدون توپ در بهترین شکلش چطور باید انجام شود. سوارز در این دقایق دقیقا همان جایی بود که از یک مهاجم شماره 9 انتظار می رود.»

سوارز حالا به همراه جرارد مورنو و ایگو آسپاس در صدر جدول گلزنان لالیگا ایستاده با این تفاوت که هیچیک از 9 گل او از روی نقطه پنالتی به ثمر نرسیده. سیمئونه حالا برای اولین بار از زمان جدایی فالکائو از تیمش و همچنین از زمان اولین جدایی دیگو کاستا برای پیوستن به چلسی در سال 2014 بعد از همه تلاشهایی که برای جذب یک مهاجم شش دانگ داشت بالاخره به نتیجه دلخواهش رسیده است.

سیمئونه در این هفت سال مهاجمین گران قیمت زیادی را در تیمش دید که با اینکه در اتلتیکو بد کار نکردند ولی هیچکدام نتوانستند مهاجمی باشند که سیمئونه در ذهن داشت. مانژوکیچ، فرناندو تورس، جکسون مارتینز، ویتو، موراتا و دیگو کاستا در بازگشت از چلسی نتوانستند مثل سوارز در این چند بازی پازل تاکتیکی سیمئونه را به این خوبی تکمیل کنند.

جالب اینجا است که مدیریت اتلتیکو مادرید و سیمئونه بعد از خرج کردن چیزی نزدیک به 300 میلیون یورو برای خرید مهاجم اصلی، مهاجمینی که در بالا به تعدادی از مهم‌ترین هایشان اشاره شد، حالا مهره رویایی خود را در حالی پیدا کرده اند که این ستاره رویایی ارزان‌ترین سرمایه گذاری آنها در این مدت بوده است.

لوئیس سوارزی که تنها با پرداخت شش میلیون یورو عازم واندا متروپولیتانو شده بود حالا سیمئونه را به اوج آرزویش رسانده است. سیمئونه با در نظر داشت این بود که به خبرنگاران گفت: «ما وقتی فالکائوی در اوج، دیگو کاستای در اوج و گریزمان در اوج را داشتیم در پایان فصل همیشه یک مدعی جدی برای فتح جام بودیم.»

این حرف سوارز دقیق است و هر بار سه مهاجمی که به آنها اشاره می کند در یک فصل بیشتر از 20 گل برای اتلتیکو زدند تیم او یک جام بدست آورده. در فصل 2012-2013 که فالکائو 34 گل و دیگو کاستا 21 گل برای اتلتیکو زد روخی بلانکو قهرمان جام حذفی و سوپرجام اروپا شد. یک فصل بعد که دیگو کاستا 36 گل به ثمر رساند اتلتیکو قهرمان لالیگا شده و به فینال چمپیونزلیگ رسید. سیمئونه حالا امیدوار است با شروع طوفانی سوارز او در ادامه فصل هم به گلزنی ادامه بدهد تا اتلتیکو مثل آن فصلهای رویایی امسال با درخشش یک گلزن جدید، لوئیس سوارز اروگوئه‌ای، بتواند به جام دست پیدا کند.

     
آی اسپورت
2021-01-07 21:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر