فهرست
عنایتی: سعی کردم به استقلال برگردم، اما نشد/دعوت نکردم به تیم ملی جای سؤال دارد/ آینده خوبی را برای تیم ملی نمی بینم
عنایتی: سعی کردم به استقلال برگردم، اما نشد/دعوت نکردم به تیم ملی جای سؤال دارد/ آینده خوبی را برای تیم ملی نمی بینم

عنایتی: سعی کردم به استقلال برگردم، اما نشد/دعوت نکردم به تیم ملی جای سؤال دارد/ آینده خوبی را برای تیم ملی نمی بینم

آی اسپورت- رضا عنایتی بازیکن فصل گذشته تیم صبای قم، فصل خوبی را، گذشته از رتبه تیمش سپری کرد و حالا بعد از یازده سال به مشهد برگشته و احتمال زیاد سال آینده را در تیم فوتبال شهر مادری اش بازی خواهد کرد. به این بهانه آی اسپورت گفت و گویی با عنایتی انجام داده، که در زیر می خوانید:

کاملا با پدیده به توافق رسیده اید؟

فعلا قرارداد داخلی امضا کرده ام و چند مشکل است که باید حل شود؛ اگر خدا بخواهد انشاالله در این هفته قراردادم قطعی خواهد شد.

تصمیم شما در این چند روز تغییر نمی کند؟

احتمال تغییر بسیار کم است؛ چون سه، چهار بند از قرارداد است که اگر حل شود، مشکلی با توافق نهایی با پدیده ندارم.

معیار های شما برای پیوستن به پدیده چه بود؟

بالاخره بعد از چند سال، تیم شهرم به لیگ برتر آمده است و دِینی به مردم مشهد داشتم؛ با اتفاقاتی که رخ داد، سعی کردم به استقلال برگردم، اما این اتفاق رخ نداد و پس از بررسی هایی که انجام دادم، احساس کردم انتخاب پدیده بهترین گزینه است.

شما اولین بازیکنی بودید که در فصل و انتقالات جا به جا شدید؛ تا پیشنهاد استقلال صبر می کردید بهتر نبود؟

اصلا دوست ندارم برای چیزی صبر کنم، چون هر سال این اتفاق رخ می دهد و چند سال است تکلیف من همین است؛ اگر قرار بود اتفاقی بیفتد، این چند وقت انجام می گرفت و بابت این موضوع نگران نیستم.

پیشنهادات دیگری به غیر از پدیده داشتید؟

از صبا و سه تیم تهرانی و چند تیم شهرستانی پیشنهاد داشتم، اما تصمیم گرفتم پدیده را انتخاب کنم و سال های پایانی فوتبالم را در مشهد بازی کنم.

رضا عنایتی چند سال دیگر به فوتبال ادامه می دهد؟

اگر اتفاق خاصی بوجود نیاید، برنامه ام این است که دو یا سه سال دیگر به فوتبالم ادامه دهم.

هیئت مدیره جدید صبا را چطور می بینید؟

امیدوارم این انتخاب ها، اصولی باشد که قطعا همین طور است و انشاالله با هیئت مدیره جدید مشکلات صبا روز به روز برطرف شود و موفقیت صبای قم را ببینیم، تا انتظارات مردم خوب قم، که به حق می باشد را برآورده کند.

این هیئت مدیره، مشکلات فعلی صبا را برطرف می کند؟

در حال حاضر هیئت مدیره قوی و خوبی در صبا وجود دارد و امیدوارم بتوانند برنامه های شان را خوب اجرا کنند و اسپانسر های خوبی به باشگاه بیاورند تا باشگاه دچار مشکل نشود.

صبا به بخش خصوصی واگذار شود بهتر نیست؟

باید تمام فوتبال کشور به بخش خصوصی واگذار شود، ولی متاسفانه نمی دانم چه اتفاقی می افتد که این امر صورت نمی گیرد؛ اما اگر همه فوتبال به بخش خصوصی واگذار شود مطمئنا شرایط ورزش کشور بهتر از گذشته خواهد شد.

اوضاع صبا پس از انتقال تمرینات به قم را چطور می بینید؟

اگر امکانات برای انتقال صبا به قم فراهم شود، شرایط هواداری و تیمی صبا بهتر خواهد شد ولی امکانات فعلی برای انتقال تمرینات صبا در استان قم مناسب نیست و باید نظم خوبی را در قم برای تیم فراهم کنند و اگر شرایط و امکانات فصل گذشته صبا وجود داشته باشد، انتقال صبا درست نیست، مگر همه چیز را مهیا کنند و بعد تیم را به قم منتقل کنند.

از عوامل مهم سقوط پاس و پیکان انتقال تمرینات به خارج از تهران بود؛ صبا به این سرنوشت دچار نمی شود؟

با وضع موجود و شرایطی که در فصل گذشته داشتیم، انتقال تمرینات به قم وضعیت تیم در فصل بعد را خطرناک می کند؛ مگر این که برنامه ریزی کنند و شرایط را برای اسکان تیم لیگ برتری در قم فراهم کنند.

شش سال است صبا به قم آمده؛ چرا مسئولان باشگاه صبا و استان قم مشکلات تیم و طلب بازیکنان را برطرف نمی کنند؟

این اتفاقات چندین سال است پشت سرهم رخ می دهد؛ حال با آمدن هیئت مدیره قوی و خوبی که در صبا شکل گرفته، امیدوارم مشکلات بازیکنان برطرف شود.

قرار است نام صبا تغییر کند. نظر شما چیست؟

تغییر نام، حق مسلم یک باشگاه است و این که می خواهند این کار را طی فراخوان، مردم قم انتخاب کنند کار خوبی است.

طلبی از صبا دارید؟

خوشبختانه پرداختی باشگاه به همه بازیکنان یکنواخت بوده و من هم مثل سایر بازیکنان نزدیک پنجاه درصد از صبا می خواهم.

اوضاع تیم ملی را چطور می بینید؟

شرایط تیم ملی جالب نیست و با توجه به اتفاقات اخیر که بین کروش و پیشکسوتان و اهالی فوتبال رخ داده، اوضاع به نفع تیم ملی ما نیست و اردوهای نصفه و نیمه ای که انجام شد، در نتیجه گیری تیم ملی تاثیر گذار خواهد بود.

اختلافات بین باشگاه ها و تیم ملی ناشی از چه بود؟

انتظاراتی که تیم ملی از باشگاه ها داشت، انتظارات به جا و به حقی نبود؛ چون بازیکنان ملی که در جام باشگاه های آسیا حضور داشتند، به حاشیه رفتند و متاسفانه نتایج خوبی در جام باشگاه ها نگرفتیم و ما قرار نیست چیزی را قربانی کنیم تا چیزی را بدست آوریم؛ همان مقدار که جام جهانی ارزش داشت، جام باشگاه های آسیا نیز برای کشور ما مهم بود و می توانستند با تعامل بهتری این کار را انجام دهند.

در جام جهانی ایران از گروهش صعود می کند؟

انتظارات نباید بی خودی بالا برود؛ آنچه ما برنامه ریزی کردیم و بازی های تدارکاتی که انجام دادیم، فقط باید در جام جهانی از حیثیت فوتبالمان دفاع کنیم؛ با این حال آینده خوبی را برای تیم ملی نمی بینم.

مثل این که شما توقع داشتید به تیم ملی دعوت شوید؛ این طور نبود؟

واقعا نمی دانم چه بگویم! زمانی که از لیگ امارات به ایران برگشتم، سال خوبی را به خاطر حواشی و اتفاقات در سپاهان نداشتم، ولی سال های دیگر همیشه بین بهترین گلزنان لیگ برتر بودم و واقعا نمی دانم کروش چه تفکری داشت و دعوت نکردن من هم جای سوال دارد، ولی امیدوارم تیم ملی موفق شود.

     
آی اسپورت
2014-05-14 11:25:42
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر