فهرست
گزارش ویژه: بررسی لیست 30 نفره ی تیم ملی
گزارش ویژه: بررسی لیست 30 نفره ی تیم ملی

گزارش ویژه: بررسی لیست 30 نفره ی تیم ملی

آی اسپورت- کارلوس کی روش روز گذشته لیست 30 نفره‌ی تیم ملی را برای رقابت های جام جهانی اعلام کرد. لیستی که البته لیست قطعی نخواهد بود و از بین این بازیکنان 7 نفر خط خواهند خورد.

بیشترین ملی پوش از یک تیم:

رکورد بیشترین ملی پوش در یک تیم در دست پرسپولیسی هاست. آنها با 5 بازیکن بیشترین ملی پوش را در اردوی تیم ملی دارند. البته صادقیان و مسلمان در اردوهای پیشین در تیم ملی حضور داشتند و اگر آنها هم هم چنان در تیم حضور داشتند پرسپولیس صاحب رکورد جالبی میشد. هم چنین 4 بازیکن دیگر در لیست 30 نفره ی تیم ملی سابقه‌ی بازی در تیم پرسپولیس را دارند.

 بعد از قرمزپوشان ، استقلال با 4 بازیکن دومین تیمی است که نفرات زیادی را در تیم ملی دارد. تیم ملی که با ستونی از تیم استقلال به جام جهانی صعود کرد حالا در آستانه ی برگزاری این مسابقات نفرات کمتری را از این تیم در خود  می بیند. البته جدایی منتظری و نکونام در میانه های فصل از تیم استقلال در این اتفاق تاثیرگذار است. هر چند احتمال اینکه هر 4 استقلالی دعوت شده به عنوان بازیکن ثابت در تیم ملی بازی کنند بسیار زیاد است. به غیر از این 4 نفر، سه بازیکن دیگر در اردوی تیم ملی سابقه‌ی حضور در استقلال را دارند و مهرداد پولادی تنها بازیکنی در تیم است که در لباس سرخابی های پایتخت را بر تن کرده است.

دروازه با کثرت بازیکن:

کی روش برای دروازه ی تیم ملی 5 بازیکن را دعوت کرده که در نوع خودش جالب توجه است. در تیم ملی که احتمالا با 3 بازیکن پای به جام جهانی می گذارد باید روی اسم دو نفر خط قرمز بکشیم. بیرانوند که در لیست رزرو قرار دارد احتمالا در تهران باقی خواهد ماند و از بین حقیقی و مکانی یک نفر خط خواهد خورد. با توجه به آمادگی فوق العاده‌ی سوشا احتمالا او راهی جام جهانی خواهد شد اما نباید از یاد ببریم دن گاسپارت علاقه‌ی زیادی به حقیقی دارد!

خیال راحت دفاع وسط ها:

برای پست دفاع مرکزی هر تیم نیاز به 4 مهره دارد که کی روش از همین حالا 4 بازیکنش را انتخاب کرده و برای آنها آلترناتیوی را هم در نظر نگرفته است. منتظری، سید جلال، صادقی و خانزاده خیالشان راحت است که در برزیل حضور خواهند داشت.

لژیونر ها نصف ملی پوش ها!


از لیست 30 نفره فرستاده شده به فیفا 20 بازیکن تیم ملی در ایران شاغل هستند و 10 بازیکن هم در خارج از ایران به فعالیت می پردازند. البته از این لیست 30 نفره 7 نفر خط خواهند خورد و بسیار بعید است که لژیونری در این میان خط بخورد و در لیست نهایی کی روش احتمالا آمار داخلی ها و خارجی ها به یکدیگر نزدیک خواهد بود.

6 دفاع کناری؛ کمی زیاد نیست!؟

کی روش برای دفاع های راست و چپ 6 بازیکن را دعوت کرده که به نظر کمی بیشتر از حد معمول است. در لیست پایانی به نظر می رسد حداقل یک نفر از بین دفاع های راست و چپ خواهد خورد. ماهینی، آل نعمه یا بازیکنی دیگر؟!

هافبک دفاعی؛ ظرفیت تکمیل

ماندن تنها 4 بازیکن از بین هافبک های دفاعی در اردوی تیم‌ملی‌ و خطی که در سیستم 4-2-3-1 تیم‌ملی‌ که جلوی مدافعان و پشت هافبک های نفوذی می‌ ایستند وضعیت با ثباتی دارند با توجه به حضور دو بازیکن در هر پست در حال حاضر حضور منطقی 4 نفر بعد از خط خوردن امید ابراهیمی نشان می‌ دهد که کی‌روش انتخاب های نهایی خود را انجام داده است و بعد از نکونام و آندرانیک تیموریان دو بازیکن دیگر یعنی رضا حقیقی و قاسم حدادی فر با تیم‌ملی‌ به جام‌جهانی خواهند رفت. 

هافبک هجومی مجهول!

با توجه به اینکه جباری از تیم ملی خداحافظی کرد و کی روش کریمی را به تیم دعوت نکرد این پست یکی از مجهول ترین پست های تیم ملی است و هنوز مشخص نیست کی روش چه بازیکنی را در این پست قرار می دهد؟! اینکه کی روش به بختیار رحمانی اعتماد کند یا به یکی از لژیونرها در این پست بازی دهد بزرگترین سوال است!

مهاجم‌های کناری، جدال لژیونر ها!

برای پست هافبک- مهاجم های کناری 4 لژیونر فوق العاده آماده داریم. دژاگه که مطمئنا یکی از بازیکنان ثابت خواهد بود، اما در سمت چپ جدال سختی بین شجاعی و جهانبخش وجود دارد، هر چند نباید از سردار آزمون هم غافل شد.

گوچی امید اول گلزنی تیم ملی

در خط حمله کی روش سه بازیکن خوب را در اختیار دارد، گوچی که تیم ملی را به جام جهانی فرستاد انتخاب نخست کی روش است و انصاری فر و شریفی گزینه های بعدی برای خط حمله ی تیم هستند. باید دید تیم ملی با ترکیبی که به غیر از یک یا دو پست نفرات ثابتش برای جام جهانی مشخص است، در این جام چه خواهد کرد؟!

     
آی اسپورت
2014-05-14 13:15:13
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر