فهرست

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری: دولت تدبیر و امید از تیم ملی حمایت می کنند

ای اسپورت – حضوری توام با موفقیت و آبرو در جام جهانی به قدری مهم است که به غیر از دستگاه های ورزشی، مسئولان دیگر را هم نسبت به شرایط تیم ملی حساس کرده است. دقیقا به همین دلیل رئیس دفتر رییس جمهموری در جلسه ای سه نفره را وزیر ورزش و همچنین رییس فدراسیون فوتبال برگزار کرد تا به ببرسی شرایط بپردازد.

محمد نهاوندیان در جلسه‌ای با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال و معاونان آنها، به بررسی آخرین وضعیت آمادگی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل پرداخت.

به گزارش ایسنا نهاوندیان با اشاره به عزم همگانی دولت و ملت برای پشتیبانی و حمایت از تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای حضور موفق در مسابقات جام جهانی فوتبال برزیل، بر ضرورت تلاش مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدارسیون فوتبال در جهت حل مشکلات، رفع حاشیه‌ها و از بین بردن دغدغه‌های کادر فنی و اعضای تیم ملی فوتبال تاکید کرد.

وی در این جلسه با بیان اینکه "دولت و ملت ایران خواهان موفقیت تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام جهانی هستند"، تاکید کرد: باید همگان از تیم ملی حمایت و پشتیبانی کرده و تلاش کنیم تا مشکلات این تیم هرچه سریعتر مرتفع شود.

نهاوندیان با اشاره به اهتمام دولت در جهت حل مشکلات تیم ملی فوتبال، تصریح کرد: موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در عرصه بزرگ بین‌المللی رقابت‌های جام جهانی، آرزوی دولت و ملت ایران است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه "نباید اجازه دهیم حاشیه‌های کم‌اهمیت موجب تخریب روحیه تیم ملی و از بین رفتن نشاط در بین بازیکنان و کادر فنی شود"، گفت: رئیس‌جمهور و دولت مجدانه وضعیت تیم ملی را پیگیری می‌کنند و در این جهت تا زمان اعزام این تیم به برزیل، مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال به صورت هفتگی شرایط آمادگی این تیم را به دفتر رئیس‌جمهور گزارش کنند.

وی با بیان اینکه "دولت تدبیر و امید از هیچ کمک و حمایتی در جهت موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی برزیل فروگذار نخواهد کرد"، افزود: مسئولان ذیربط باید تمامی پشتیبانی‌های فنی، مالی و تدارکاتی این تیم را مهیا کنند، به‌گونه‌ای که تیم ملی فوتبال ایران هیچ‌گونه دغدغه‌ای در زمینه امکانات و پشتیبانی‌ها نداشته باشد.

نهاوندیان به ضرورت اطلاع افکار عمومی از وضعیت تیم ملی کشورمان اشاره و بر لزوم حمایت تمام رسانه‌ها بویژه رسانه ملی به عنوان یار دوازدهم از این تیم تاکید و همگان را به تلاش در جهت تقویت روحیه تیم ملی فوتبال کشور تشویق کرد.

همچنین بر اساس این گزارش، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز در این جلسه ضمن بیان گزارشی از وضعیت آماده‌سازی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای حضور در رقابت‌های جام جهانی فوتبال در برزیل، از تشکیل ستاد ملی هماهنگی و حمایت از تیم ملی فوتبال ایران در وزارت ورزش و جوانان برای پشتیبانی و تأمین امکانات مورد نیاز این تیم خبر داد و گفت: امروز همه ارکان وزارت ورزش و جوانان برای تدارک مفید و مؤثر تیم ملی فوتبال ایران بسیج شده‌اند.

وی ادامه داد: تیم ملی فوتبال ایران در این زمان برای ورزش ما اولویتی غیرقابل انکار است و با وجود برخی محدودیت‌های مالی، هرگونه حمایتی از تیم ملی در دستور کار وزارت ورزش و جوانان است و امیدوارم در جام جهانی برزیل بازیکنان و کادر فنی تیم ملی، شایستگی‌های فوتبال ایران را همراه با فرهنگ و منش پهلوانی ایرانیان به نمایش بگذارند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با بیان اینکه "جام جهانی یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان است"، اثرات مثبت اجتماعی این رقابت‌ها در کاهش بزه‌های اجتماعی را برشمرد و تصریح کرد: در این مدت همه قومیت‌ها و همه سلایق گرد هم می‌آیند و از زیبایی‌های این مسابقات که حاصل تلاش جمعی تمامی مجموعه فعال در عرصه ورزش است استفاده می‌برند. باید برای این موضوع فرهنگی - ورزشی در جهت معرفی شایسته هویت ایرانی، سیاست، فرهنگ و توسعه‌یافتگی اجتماعی کشورمان در نزد جهانیان برنامه داشته باشیم و حرکت ما در وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال توجه به همه جوانب بوده است.

در این جلسه همچنین علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال به تشریح روند اردوهای تیم ملی فوتبال ایران در کشورهای آفریقا و اتریش پرداخت و خواستار حمایت دولت از این تیم در جهت رفع مشکلات موجود در مسیر آمادگی حداکثری برای حضور در رقابت‌های جام جهانی شد.

کفاشیان ادامه داد: انتظار مردم از تیم ملی در جام جهانی منطقی است و مجموعه کادر فنی و بازیکنان تیم ملی برای موفقیت و سربلندی نام ایران در جام جهانی تمامی تلاش خود را بکار می‌گیرند. رئیس فدراسیون فوتبال در پایان افزود: مجموعه مدیریت کشور باید با حمایت‌های معنوی و مادی از فرصت جام جهانی برای افزایش همبستگی ملی و معرفی فرهنگ، تاریخ، سیاست و اخلاق خود به دیگران استفاده کند.

     
آی اسپورت
2014-05-14 14:46:20
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر