فهرست
پیش بازی فینال لیگ اروپا؛ بنفیکا- سویا/ عقاب ها، نفرین بلاگوتمن را باطل می کنند؟
پیش بازی فینال لیگ اروپا؛ بنفیکا- سویا/ عقاب ها، نفرین بلاگوتمن را باطل می کنند؟

پیش بازی فینال لیگ اروپا؛ بنفیکا- سویا/ عقاب ها، نفرین بلاگوتمن را باطل می کنند؟

آی اسپورت- تیم بنفیکای پرتغال، پس از هشت بار تلاش ناکام، برای شکستن طلسم "بلا گوتمن" راهی فینال رقابت های لیگ اروپا می شود.

گوتمنِ اسطوره ای بین سال های 1959 تا 1962 سرمربی گری بنفیکا را بر عهده داشت و با جذب اوزه بیو تیم را در رقابت های داخلی و خارجی به موفقیت های بزرگی رساند.http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/7d28952de92.png


دو عنوان قهرمانی در لیگ برتر پرتغال و دو جام اروپایی از افتخارات این مربی مجارستانی بود؛ اما خیلی زود بنفیکا او را به دلیل بحث بر سر مسایل مالی اخراج کرد. اینجا بود که این جمله ی معروف از دهان گوتمن خارج شد:"این باشگاه 100 سال دیگر هم نمی تواند به یک عنوان اروپایی برسد ... "

بنفیکا از آن زمان تا کنون در هشت فینال اروپایی تن به شکست داده؛ آن ها در سال 1988 در ضربات پنالتی به پی اس وی باختند و در لیگ اروپای پارسال هم بازی را با نتیجه ی 1-2 به چلسی واگذار کردند.

حالا آن ها مثل یک شیر زخمی دوباره به میدان آمده اند. این فصل تا بدینجا برای آن ها فوق العاده بوده: قهرمانی در لیگ برتر به فاصله ی دو هفته مانده به پایان این رقابت ها و حضور در فینال تاکا ده لیگا و تاکا ده پرتغال؛ این نتایج یعنی عقاب ها برای قهرمانی به تورین آمده اند.http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/7d28952de91.jpg


لوئیزائو کاپیتان بنفیکا می گوید:"بازی سختی خواهد بود. هر دو تیم برای قهرمانی پا به این فینال می گذارند.

ما برای آن ها احترام زیادی قائل هستیم."

سویا آخرین بار در سال 2006 و 2007 زیر نظر خوانده راموس قهرمانی در لیگ اروپا را جشن گرفت.

شاگردان "اونای امری" که در دور قبل والنسیا را با گل دقیقه ی 94 استفانه امبیا شکست دادند، حریف سرسختی برای بنفیکا محسوب می شوند.

سویا فصل گذشته بازیکنان قدرتمندی چون خسوس ناواس، آلوارو نگردو و گری مدل را از دست داد؛ البته عملکرد امری با این تیم تا اینجای فصل و حضور در جایگاه ششم لالیگا برای آندلوسی ها بسیار خوب بوده است.
http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/7d28952de93.jpg


کوین گامیرو که با زدن 21 گل، جانشین خوبی برای نگردو در این فصل بوده می گوید:"می دانم بنفیکا فصل خوبی را پشت سر گذاشته است؛ آن ها لیگ را برده اند و موفق به حذف یوونتوس، آنهم در خانه، شده اند.

اما بازی فینال به صورت تک بازی برگزار می شود و هرچیزی در آن ممکن است. ما می خواهیم صد درصد تلاشمان را در این بازی انجام دهیم و ببینیم چه خواهد شد."

ژایرو سمپریو به دلیل محرومیت سویا را در این مسابقه همراهی نخواهد کرد. بنفیکا هم باید با مصدومیت سه بازیکن کلیدی تیمش به نام های لازار مارکوویچ، انزو پرز و ادواردو سالویو بسازد.

مشکل گامیرو هم در این مسابقه مصدومیت از ناحیه ی زانوست که حضور او در این بازی را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

     
آی اسپورت
2014-05-14 16:18:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر