فهرست
صلاح بی‌دقت، لوكاكو ناآماده
صلاح بی‌دقت، لوكاكو ناآماده

صلاح بی‌دقت، لوكاكو ناآماده

آی‌اسپورت- بعد از اتمام بازی‌های ملی همه منتظر جدال دو رقیب دیرینه یا بهتر بگوییم دشمنان همیشگی بودند. دیداری كه برخلاف انتظار بدون گل به اتمام رسید تا فاصله هفت امتیازی شیاطین سرخ با لك‌لك‌ها حفظ شود. این تساوی به لطف درخشش داوید دخئا و بی‌دقتی روملو لوكاكو و محمد صلاح مهاجمان دو تیم به وجود آمد و یك امتیاز به درد هیچ‌كدام از دو طرف نخورد و در عوض به نفع رقبای آنها در كورس قهرمانی شد.

لوكاكوی ناآماده

پیش‌بینی می‌شد روملو لوكاكو نتواند آن‌طور كه باید مقابل لیورپول ظاهر شود. او كه به تازگی از مصدومیت رها شده بود، آن‌قدر ضعیف ظاهر شد كه خیال مدافعان لیورپول را از بابت خود راحت كند. فقط ١٧ دقیقه طول كشید تا لوكاكو پایش به توپ بخورد و اولین موقعیتش را در دقیقه ٤٣ به دست ‌آورد تا نشان داده شود چه روز بدی داشت. هرچند او روی همین توپی كه توسط مخیتاریان تصاحب كرد، شانس باز كردن دروازه لیورپول را داشت كه سیمون مینیوله مانع گل شدن این موقعیت شد. هفت گل لوكاكو در رقابت‌های جزیره یك طرف، نمایشی كه روز گذشته داشت هم یك طرف.

نیاز صلاح به تمام‌كنندگی

صلاح هفته رؤیایی را با پیراهن تیم ملی كشورش سپری كرد و گل صعود مصر به جام جهانی‌ را به ثمر رساند. منجی مصری‌ها، مقابل منچستریونایتد هم البته عملكرد خوبی داشت. او هم دونده بود، هم جنگندگی داشت و هم با هفت دریبل موفق توانست از بقیه بازیكنان پیشی بگیرد. با این حال صلاح یك مشكل بزرگ داشت (و دارد) و آن هم ضعف در ضربات آخر بود؛ نكته‌ای كه محمد باید برای آن چاره‌اندیشی كند. شاید صلاح ناجی مصر باشد و در بازی‌های معمولی برای لیورپول گلزنی كند اما او نیاز دارد تا مقابل تیم‌های بزرگ هم قدرت تمام‌كنندگی‌‌اش را بهبود بخشد.

دخئا جلوی چشم اشمایكل

درست وقتی كه پیتر اشمایكل در جایگاه ویژه نظاره‌گر بازی‌‌اش بود، با سیوهایش دل گلر دو دهه پیش شیاطین سرخ را برد. داوید دخئا وقتی توپ جوئل ماتیپ را مهار كرد نه تنها مانع اولین گل این بازیكن در آنفیلد شد بلكه یكی از بهترین سیوهای این فصل لیگ برتر را به نام خودش ثبت كرد. او ثابت كرد یكی از بهترین دروازه‌بانان حال حاضر جهان است و در این مورد تردیدی وجود ندارد.

آمار ضعیف مورینیو

ژوزه مورینیو از زمانی كه به منچستر آمده، هرگز نتوانسته نتیجه خوبی پس از اتمام وقفه بازی‌های ملی به دست ‌آورد. آمار چهار تساوی و یك شكست پس از اتمام بازی‌های ملی خود گویای ضعف آقای خاص در این فاصله است. اینكه در مدت زمان تعطیلات لیگ چه اتفاقی برای یونایتد مورینیو می‌افتد، مشخص نیست. هرچند این بار نباید تعداد مصدومان منچستر در این دوره را نادیده گرفت. یونایتد در این بازه زمانی هفت بازیكن كلیدی مصدوم داشت كه خود به خود در روند آماده‌سازی تیم خلل ایجاد می‌كرد.

 

۲    
آی اسپورت
2017-10-17 18:32:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر