فهرست
گزارش ویژه: ۹رويای بربادرفته شماره۹
گزارش ویژه: ۹رويای بربادرفته شماره۹

گزارش ویژه: ۹رويای بربادرفته شماره۹

آی اسپورت – مهدی طارمی در حالی پرسپولیس را ترك كرد و سر از الغرافه قطر در آورد كه كیفیت جدایی او در این مقطع حساس و ملتهب باعث رنجش خاطر بسیاری از هواداران پرسپولیس شده است. به علاوه این انتخاب نه‌چندان مطلوب، بخش بزرگی از آرزوها و رویاهای شخصی و حرفه‌ای مهدی طارمی را هم به باد داد كه بخشی از آنها را با هم مرور می‌كنیم.

برمی‌گردم و آقای گل می‌شوم

طارمی بعد از صدور حكم محرومیتش و در همان مصاحبه معروفی كه «خیریت» را به یكی از كلیدواژه‌های ابدی فوتبال ایران تبدیل كرد، قول داد بعد از پایان محرومیت به میادین برگردد و عنوان آقای گلی‌اش را برای سومین فصل پیاپی تكرار كند، اما این اتفاق رخ نداد. كسی چه می‌داند؛ شاید او از هم‌تیمی آماده‌اش ترسیده و گمان كرده دیگر به علیپور نخواهد رسید.

به تیم‌های عربی نمی‌روم

این یكی را همه یادشان هست. در پایان لیگ پانزدهم وقتی طارمی میهمان عادل فردوسی‌پور بود، به او و بیننده‌های نود قول داد هرگز برای فوتبال راهی یك لیگ عربی نشود، اما این اتفاق رخ داد. در همان مصاحبه بود كه طارمی از پیشنهادهایی كه از پنج كشور اروپایی داشت سخن گفت و آخرش شبانه به ریزه‌اسپور تركیه رفت!

قهرمانی با پرسپولیس در آسیا

بزرگ‌ترین رویایی كه تمام بازیكنان نسل طلایی پرسپولیس دارند، همین است. البته سرخ‌ها پارسال به تحقق این رویا خیلی نزدیك شدند، اما خبر محرومیت طارمی و محكومیت باشگاه در فاصله سه روز تا بازی نیمه‌نهایی، مثل زلزله همه چیز را به هم ریخت و جام را به خانه «اوراواردز» برد؛ تیم هشتم لیگ ژاپن! طارمی حالا حالاها راه بازگشتی به پرسپولیس ندارد و این یعنی حتی اگر این تیم قهرمان آسیا هم شود، مهاجم بوشهری در آن سهیم نخواهد بود.

وقتی می‌روم كه همه هواداران راضی باشند

این یكی را كمتر كسی به یاد دارد. طارمی وقتی از ریزه‌اسپور برگشت و جدایی از پرسپولیس را بزرگ‌ترین اشتباه تمام زندگی‌اش توصیف كرد، ضمن عذرخواهی از مردم مدعی شد دفعه بعد زمانی از این تیم می‌رود كه تك‌تك هواداران راضی باشند و او را به خاطر مقصد و نیز زمان و شرایط جدایی‌اش تایید كنند، اما اتفاقی كه الان رخ داده انگار كمی با قول و قرارهای طارمی متفاوت است؛ البته فقط كمی!

توپ طلای آسیا

اگر پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شد، به احتمال بسیار زیاد طارمی توپ طلا را هم می‌برد، اما او با شاهكار محرومیتش همه چیز را خراب كرد. البته طارمی هنوز در قاره آسیا توپ می‌زند و شانس كسب این عنوان را دارد، اما فراموش نكنید تیم جدید او یعنی الغرافه، تیم هفتم لیگ ستارگان قطر است و در پایان هفته یازدهم، 18امتیاز با صدرنشین فاصله دارد! كسب عناوینی مثل قهرمانی در آسیا یا توپ طلای قاره در چنین تیمی، كمی خیال‌پردازانه به نظر می‌رسد.

كوچ به اروپا در سن مناسب

از زمانی كه ملت ایران فوتبالیستی به نام مهدی طارمی را شناختند، او اصرار داشت از پرسپولیس به لیگ‌های اروپایی ترانسفر شود. طارمی مدام در توجیه عجله‌اش می‌گفت سن‌اش دارد بالا می‌رود و اگر تعلل كند امكان بازی در لیگ‌های معتبر را از دست خواهد داد. با این وجود او امروز در آستانه 26سالگی با قرارداد یك‌ونیم ساله راهی الغرافه قطر می‌شود و به این ترتیب زودتر از 27سالگی امكان ترانسفر به اروپا را نخواهد داشت. لیونل مسی در این سن، پنج توپ طلای اروپا داشت و البته معمولا بازیكنانی كه به این سن و سال می‌رسند، از خود اروپا به لیگ‌هایی مثل هند و چین ترانسفر می‌شوند!

درخشش دوباره در داربی

احتمالا نه خود طارمی و نه هیچ‌یك از هواداران پرسپولیس باور نمی‌كردند داربی 24بهمن سال گذشته كه به شكست 3بر 2 پرسپولیس انجامید، آخرین حضور این بازیكن بوشهری در شهرآورد تهران باشد؛ به‌ویژه كه طارمی یك فصل دیگر با سرخپوشان قرارداد داشت و آخرش هم در این تیم ماندگار شد. با این وجود او پیش از داربی رفت امسال محروم شد و پیش از پایان محرومیتش پرسپولیس را ترك كرد. به این ترتیب بعد از آن مسابقه معروف 4 بر 2، حسرت درخشش دوباره در داربی روی دل این بازیكن ماند. او در آخرین حضورش در شهرآورد، با دو موقعیت فوق‌العاده گلزنی كه از دست داد یكی از مسببان اصلی شكست تیمش برابر استقلال بود.

زدن بالاتر از 20 گل در یك فصل

مهدی طارمی خیلی دوست داشت در یك فصل از مسابقات لیگ برتر ایران بیشتر از 20گل به ثمر برساند. او این آرزو را در مصاحبه‌های مختلفش ابراز كرده بود، اما نهایتا چنین اتفاقی رخ نداد. طارمی در پایان لیگ‌های پانزدهم و شانزدهم به ترتیب با 16 و 18 گل زده عنوان آقای گلی را به دست آورد. او در فصل جاری هم پس از هفت بازی چهار گل زده داشت كه محروم شد.

 

بهروز رسایلی/همشهری ورزشی

۹۱ ۲  
آی اسپورت
2018-01-10 13:09:00
نظر دهید

۲ نظر
Saeid
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۰۳
خوشحالم که پرسپولیس همچین بازیکن فوق العاده ای داشته که رسانه بی وقفه درموردش مطلب مینویسن وخوشحالترم که استقلالیا رو جوری سوزونده که الان در قالب هوادار پرسپولیس بهش بی احترامی میکنن و عقده هاشونو خالی میکنن.
۴ ۱
موراتا
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۵۶
منم به عنوان یه پرسپولیسی خوشحالم که بالاخره این بازیکن نمک نشناس شرش از سر پرسپولیس کم شد و امیدوارم جواب این همه بی احترامی و بی معرفتی رو بگیره
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر