فهرست
احیای ترابی در پست محبوب؛ قاتل چپ دست
احیای ترابی در پست محبوب؛ قاتل چپ دست

احیای ترابی در پست محبوب؛ قاتل چپ دست

آی اسپورت - پرسپولیسی‌ها نیم فصل اول لیگ، عادت داشتند برای پیروزی به ترابی تکیه کنند. بازیکنی که هر بازی، با پاس‌ها و گل‌های حساسش سرنوشت بازی را به نفع‌شان تغییر می‌داد و  در 9 بازی توانست نتیجه را عوض کند. او به تنهایی 13 امتیاز در لیگ برای کالدرون گرفت. با رفتن کالدرون و ورود یحیی، پرسپولیس ستاره‌ای به نام امیری پیدا کرد و ترابی، کیفیت نیم فصل اول را از دست داد. تا بازی امروز که با ساختن دو گل، نشان داد هنوز خلاق‌ترین بازیکن پرسپولیس است.

تغییر مهم و دلیل اوج گیری ترابی در بازی با الشارجه، بازگشت به پست محبوبش بود. او در تیم یحیی، معمولا سمت راست زمین قرار می‌گرفت اما نیمه اول بازی امشب، سرمربی پرسپولیس ترجیح داد او را سمت چپ به میدان بفرستد. جایی که پست مناسب برای درخشش ترابی محسوب می‌شود. نیم فصل اول ترابی 7 گل برای پرسپولیس زد که 5 تای آن‌ها، زمانی بود که در سمت چپ زمین به میدان رفت. او دو بار هم در دربی و مقابل گل‌گهر، از همین سمت دو گل برای سرخپوشان پایه‌گذاری کرد. در پست وینگر راست، ترابی فقط 2 گل زد و 2 گل هم ساخت.

در بازی‌های نیم فصل دوم با تراکتور، صنعت نفت و الدحیل، ترابی بازی را به عنوان هافبک راست آغاز کرد و امیری به سمت چپ رفت. تنها بازی که ترابی در سمت چپ قرار گرفت، مقابل استقلال بود که روی گل اول تیم هم تاثیر مستقیم گذاشت. امروز هم ترابی، نیمه اول به پست تخصصی برگشت و با دو پاس دقیق، پرسپولیس را صاحب دو گل کرد. عجیب اینکه گل‌محمدی نیمه دوم، او را به سمت راست برد و نه تنها ترابی، که کیفیت حملات پرسپولیس هم بعد از این تغییر افت محسوسی داشت. پرسپولیس نیمه دوم، هیچ شوت داخل چارچوبی نزد.

شاید اتفاقات بازی امروز، روی تصمیم یحیی برای انتخاب پست امیری و ترابی در دو سمت راست و چپ زمین تاثیر مستقیم بگذارد. برای اینکه بتواند از هر دو ستاره تیمش، بیشترین بازدهی را به دست آورد و بهترین نتیجه را بگیرد. فعلا هر دوی آن‌ها ستاره‌های سمت چپ هستند و در سمت راست،‌ نمایش معمولی‌تری دارند.

نود

۱    
آی اسپورت
2020-02-18 23:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر