فهرست
حذفِ بدونِ شکستِ فولاد از لیگ قهرمانان آسیا / سوء تفاهم برطرف شد
حذفِ بدونِ شکستِ فولاد از لیگ قهرمانان آسیا / سوء تفاهم برطرف شد

حذفِ بدونِ شکستِ فولاد از لیگ قهرمانان آسیا / سوء تفاهم برطرف شد

سعید شمس

آی اسپورت – فولاد در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان برابر السد کم آورد تا با آسیا خداحافظی آبرومندانه‌ای داشته باشد. اصلا حتی می‌توانیم «حذفِ بدونِ شکستِ» فولاد از لیگ قاره را موفقیت تلقی کنیم.

اصلا، سئوال این است که چرا باید در انتظار قهرمانی یا حتی درخشش تیم‌های ایرانی در آسیا باشیم؟ مگر غیر از این است که به لحاظ منابع مالی، امکانات، استفاده از ستاره‌ها، حتی «نگاه» ی که به فوتبال داریم و.... از آسیا چند قدم، شاید هم بهتر است اینطور گفته شود که چندین قدم عقب‌تر هستیم؟ پس بر اساس قانون «۴=۲+۲» نباید انتظاری بیش از این داشته باشیم.

اصلا همینکه یکی از تیم‌های ایران توانست از گروه خودش بالا بیاید و در ۶ رویارویی با رقبا، به هیچ رقیبی نبازد، کافی است تا مهر «موفقیت» را بر پیشنانی‌اش حک کنیم. از این به بعد هم روال همین خواهد بود و بعید است، حتی اتفاقات فوتبالِ پراتفاق هم تیمی از فوتبال باشگاهی ایران را به قله قاره برساند.

پس نتیجه گیری می‌کنیم که «قهرمانیِ یکی از تیم‌های ایران در آسیا» فعلا و با این شرایط سوء تفاهمی است که به هر حال برطرف می‌شود. حالا برای فولاد در ورزشگاه غدیر و برابر السد قطر و برای استقلال در ورزشگاه آزادی برابر اف سی سئول کره جنوبی.

  ۷  
آی اسپورت
2014-05-14 22:30:52
نظر دهید

۷ نظر
amin
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۲:۰۴
همین پارسال استقلال رفت جزو 4 تیم.. سال های نزدیک قبل هم ذوب آهن و سپاهان نایب قهرمان شدن تو آسیا. این قدر این ذهنیت رو ندین که ما "خیلی" عقبیم..
-
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۲:۰۹
ژاپن که امکانات ستاره و پول داره هیچ تیمی تو یک چهارم نداره. بنابراین ربطش به این چیزها بی معنی هست.
درسته نباخت، اما فولاد تو گروه راحتی بود با ضعیف ترین تیم عربستانی و بنیادکار تضعیف شده و الجیش متوسط. السد هم تیم سوم قطر هست! بنابراین هر تیمی تو گروه فولاد بود تا اینجا رو بالا می اومد
Mohammed-R
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۲:۴۵
امسال برنامه ریزی بد لیگ و فشار زیاد تقریبا لیگ رو تعطیل کرد
لیگی که بهترین تیمهاش (استقلال و سپاهان) تو بدترین دورانشون بودن و آقای گلهاش حتی به 20 گل هم نرسیدن نشون میده رسما بود و نبودش هیچ فرقی نمیکرد
فولاد به نظر من تیم شایسته ای بود ، نفت و پرسپولیس هم همینطور ولی اگر شرایط امسال مثل سالهای قبل بود این تیما هیچوقت فرصت اینهمه پیشرفت رو نداشتن چون استقلال و تراکتور و سپاهان بهشون همچین فرصتی نمیدادن (الان فولاد تو لیگ 9 تا مساوی 5 تا باخت داره و قهرمان شده درصورتی که با اینهمه امتیاز از دست دادن تو سالهای عادی حتی نباید سهمیه بگیره)
امیرعلی
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۰۰:۵۵
من با محمد موافقم، فولاد زیبا بازی میکنه، هجومی بازی میکنه و دیدن بازیهاش لذت بخشه ولی اونا کم تجربن و جوونن، این جوانی توی لیگ خیلی کمکشون کرد و با دوندگی تونستن ضعف کم تجربگیشون رو پوشش بدن ولی تو آسیا شما به تجربه بیشتر نیاز داری تا جوانی...
محمد
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۰۶:۱۸
سالهای بعد فرصت هست.
توقع صعود از گروه در جام جهانی و قهرمانی در آسیا یه کم زوده برای فوتبالِ بدون برنامه و هردمبیل ما! یه جور فوشه به تیمای دیگه که دارن مث سگ رنامه ریزی میکنن و کار و تمرین میکنن.
فولاد
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۱:۰۴
حرف حق
Danial
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۳:۳۷
این موضوع خیلی‌ خیلی‌ جای بحث زیاد داره اما من به طور کلی‌ با نظر نویسنده موافقم ضمن اینکه موارد دیگه‌ای هم باید اضافه کرد. من چیزی که می‌خوام اضافه کنم به دلیل ناکامیهای تیم‌های ایرانی‌ فاسد بودن فوتبال هست. فسادی که از طریقه اون بازیکنهای بی‌ کیفیت خارجی‌ به فوتبال ما تزریق میشن بدون هیچ بازدهی و عجیب که هیچ کس از مدیرعاملی که اینها رو آورده بازخواست هم نمی‌کنه. من استقلالیم و سراغ تیم دیگه‌ای واسه مثل زدن نمیرم. گرن لاوره رو کی‌ آورد استقلال و با چه استدلالی؟ پولشو دادن رفت بدون اینکه حتا سر سوزنی موثر باشه. چند تا استعداد ناب ایرانی‌ پشت خطّ لاوره و امثال اون که تو هر تیمی هم کم نیستن موندن و امکان نشون دادن خودشونو نداشتن؟ اگه بحث بازیکن خارجی‌ هست باید بازیکنهای بیان که تو آسیا کمک تیم باشن و به نظر من باید از بازیکنهای داخلی‌ خیلی‌ بالاتر باشن. این همون کاری هست که باشگاهای دیگه تو آسیا می‌کنن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر