فهرست
سویا 0 - 0 بنفیکا (4-2) ؛ نفرین هشتم/ گوتمن بی خیال بنفیکا نمی شود!
سویا 0 - 0 بنفیکا (4-2) ؛ نفرین هشتم/ گوتمن بی خیال بنفیکا نمی شود!

سویا 0 - 0 بنفیکا (4-2) ؛ نفرین هشتم/ گوتمن بی خیال بنفیکا نمی شود!

آی اسپورت - تیم سویا موفق شد، در ماراتنی سخت و به یاد ماندنی بنفیکا را، در فینال رقابت های لیگ اروپا شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

در دقایق اولیه ی این بازی دو تیم با ارائه ی یک بازی فیزیکی سعی در جلوگیری از اشتباهات ممکن داشتند. اتفاق مهم نیمه ی اول دو کارت زردی بود که به دلیل خطا روی میرالم سلیمانی بازیکن صربستانی بنفیکا، نصیب مورنو و فازیو شد؛ پس از این دو خطای سنگین، سلیمانی دچار مصدومیت شد و ده دقیقه ی بعد به دلیل مصدومیت جایش را با آندره آلمیدا تعویض کرد.

در اواسط نیمه ی اول این سویا بود که روی خلاقیت راکیتیچ چندین بار در ضد حملات دروازه ی بنفیکا را تهدید کرد، اما بازی در نیمه ی اول با نتیجه ی 0-0 مساوی به پایان رسید.

با آغاز نیمه ی دوم دو تیم بر شدت حملات افزودند و در 15 دقیقه ی اول به شدت روی دروازه ی یکدیگر فشار آوردند؛ شاید بتوان بهترین موقعیت سویا تا این لحظات را شوت دقیقه ی پنجاه و دوی ریس روی پاس راکیتیچ دانست.

در دقایق پایانی نیمه ی دوم هم بازیکنان بنفیکا به خوبی از خستگی اندلوسی ها استفاده کردند و بارها روی دروازه ی این تیم فشار وارد کردند. ضربه ی سر گارای در دقیقه ی 1+90 می توانست خیال بنفیکا را از قهرمانی راحت کند.

نیمه ی اول وقت های اضافی بر طبق انتظار به شدت کم انرژی و خسته کننده و تنها اتفاق مهم آن شوت باکا از درون محوطه ی جریمه ی بنفیکا بود.

تلاش دو تیم در مجموع دو وقت اضافه ی اول و دوم راه به جایی نبرد تا ضربات پنالتی آغاز شود.

ضربات پنالتی اول هر دو تیم به گل تبدیل شد؛ اما ضربات پنالتی دوم و سوم بنفیکا توسط بتو، به خوبی دفع شد. بازیکنان سویا دو پنالتی بعدی را تبدیل به گل کردند، اما پنالتی لوئیزائو دوباره به بنفیکایی ها امیدواری داد. سرانجام مورنو با یک شوت محکم دروازه ی بنفیکا راباز کرد و بازی در ضربات پنالتی با نتیجه 2-4 به سود سویا به پایان رسید.

Sevilla (Flag) 0 - 0 Benfica (Flag)

(2-4)

ترکیب دو تیم 

Sevilla (Flag) سویا

13. بتو – 2.فازیو – 6. دنیل کاریکو – 16. مورنو – 21.پریرا – 23. کوکه – 40 . امبیا – 11 . راکیتیج (کاپیتان) 20. ویتولو – 9. باکا – 19. ریس

Benfica (Flag)بنفیکا

41. اوبلاک – 4. لوئیزائو (کاپیتان) – 14. ماکسی پریرا – 16. سیکوئیرا – 24. گارای – 6. روبن آموریم – 8. سلیمانی – 20. گایتان – 30 . آندره گومز – 11. لیما – 19. رودریگو

 گزارش بازی

 Sevilla (Flag) دقیقه 9 – سویا در ضد حملات موفق تر است ...راکیتیچ توپ را به ریس می رساند، او توپی را برای باکا می فرستد که توپ از برابر او به بیرون می رود.

Sevilla (Flag) Moreno (Sevilla) is booked. دقیقه 11 – کارت زرد برای خولیو فازیو. فازیو با یک تکل بلند سلیمانی را روی زمین انداخت. حالا او باید 80 دقیقه ی آینده را با یک کارت زرد به بازی ادامه دهد.

Sevilla (Flag) Moreno (Sevilla) is booked. دقیقه 13 – کارت زرد برای آلبرتو. باز هم سلیمانی باعث می شود بازیکنان سویا کارت زرد بگیرند. 

Benfica (Flag) دقیقه 15 – حرکت عالی از بتو دروازه بان سویا. توپ بلند بازیکنان بنفیکا در برابر دروازه ی بتو به گارای می رسد و این دروازه بان با پریدن به سمت پای این بازیکن توپ را از جلوی گارای می قاپد.

Benfica (Flag) دقیقه 23 – ضربه ی بزرگ به تیم بنفیکا. سلیمانی که نتوانسته پس از تکل های فازیو و مورنو با آسودگی بازی را ادامه دهد، بدلیل مصدومیت از زمین خارج می شود.

Benfica (Flag) André Almeida (in) - Sulejmani (out) (Benfica). دقیقه 24 – تعویض برای بنفیکا. آلمیدا بجای سلیمانی وارد زمین می شود.

Sevilla (Flag) دقیقه 29 – راکیتیچ به شدت برای به ثمر رساندن گل تلاش می کند. او قصد دارد از میانه ی زمین همه ی بازیکنان را دریبل کند که اوبلاک توپ را از او می گیرد.

Benfica (Flag)Moreno (Sevilla) is booked. دقیقه 30 – کارت زرد برای سیکوئیرا. او با تکلی روی پای امبیا داور را مجبور کرد، دوباره کارت زردش را از جیب بیرون بیاورد.

Benfica (Flag) دقیقه 39- لوئیزائوووووووووووو!! لوئیزائو روی یک ضربه ی کرنر پاس گایتان را با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون می فرستد.

Benfica (Flag)  دقیقه 45 – بتوووووووووو!!! ماکسی پریرا با شوتی عالی دروازه ی سویا را تهدید می کند که بتو با سیوی عالی، با دست چپ توپ را در اختیار می گیرد.

Benfica (Flag) دقیقه 47 – پارخاااااااااااااا!!!! او سویا را به بازی بازمیگرداند!! پاس عالی گایتان لیما را صاحب توپ می کند و او با شوتی عالی بتو را مغلوب می کند ... اما پارخا توپ را به خوبی از درون دروازه بیرون می کشد.

Sevilla (Flag) دقیقه 52 – ریسسسس!! راکیتیچ توپ را به خوبی از بازیکنان حریف پس می گیرد؛ توپ را به ریس پاس می دهد و او در حالی که از سمت لوئیزائو فشار را احساس می کند، توپ را به شکلی خطرناک به سمت دروازه ی بنفیکا شوت می کد!! عجب موقعیتی از دست رفت!!

دقیقه 60 – نیمه ی دوم حملات بهتری را از دوتیم میبینیم. ظاهرا یخ بازی کاملا آب شده است.

Sevilla (Flag) دقیقه 72 – توپی خوب در محوطه ی جریمه به مورنو می رسد اما این بازیکن، به جای شوت کردن اصرار به پاس دادن توپ دارد و موقعیت از دست می رود.

Sevilla (Flag) André Almeida (in) - Sulejmani (out) (Benfica). دقیقه 78 – اولین تعویض بازی برای سویا. مارکو مارین به جای ریس وارد زمین می شود.

Benfica (Flag) دقیقه 83 – لیما!!! این بازیکن 30 ساله با یک استارت سریع توپ را به زاویه ی بسته می برد و شوت محکمش توسط بتو دفع می شود.

Benfica (Flag)  دقیقه 88 – پاس عالی گومز به سیکوئیرا می رسد اما شوت پای چپ او راهی به دروازه پیدا نمی کند.

Benfica (Flag) 90+1 – گارااااااای!! ضربه ی سر او روی یک کرنر می توانست خیل بنفیکا را از برد راحت کند. ضربه سر گارای با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون می رود.

دقیقه 91 – نیمه ی اول وقت های اضافه از راه می رسد.

Sevilla (Flag) دقیقه 94 – راکیتیچ با یک استارت سریع خود را به نزدیکی محوطه ی جریمه ی بنفیکا می رساند ... اما ظاهرا خستگی باعث شده تمرکزش را از دست بدهد و توپ را لو می دهد.

دقیقه 96 – همانطور که انتظار داشتیم دقایق اول وقت های اضافه کم انرژی و با تمپوی پایین گذشت.

Sevilla (Flag)Moreno (Sevilla) is booked. دقیقه 98 – کارت زرد برای کوکه .

Benfica (Flag) André Almeida (in) - Sulejmani (out) (Benfica). دقیقه 99 – کاردوزو بجای سیکوئیرا وارد زمین می شود.

Benfica (Flag)Moreno (Sevilla) is booked. دقیقه 100 – کارت زرد برای آندرو آلمیدا.

Sevilla (Flag) دقیقه 101 – باکا توپ را در برابر دروازه از دست می دهد!! راکیتیچ با یک پاس عالی بازیکن کلمبیایی سویا را صاحب توپ می کند و او با یک شوت پای راست توپ را با اختلاف کمی از کنار دروازه ی بنفیکا به بیرون می فرستد.

Sevilla (Flag) André Almeida (in) - Sulejmani (out) (Benfica). دقیقه 104 – گامیرو به جای مارین وارد زمین می شود.

دقیقه 106 – نیمه ی دوم وقت های اضافه آغاز می شود.

Benfica (Flag) دقیقه 107 – پاس کاردوزو به آندره گومز می رسدو او با شوتی ناامید کننده دروازه ی سویا را هدف قرار می دهد.

Sevilla (Flag) André Almeida (in) - Sulejmani (out) (Benfica). دقیقه 110 – ویتولو از زمین بیرون می آید و دیگو ژوزه روزاریو گومس فیوئراس وارد زمین می شود. احتمالا مریبان دو تیم به فکر آماده سازی بازیکنان برای ضربات پنالتی هتسند.

دقیقه 112 – هواداران تا این لحظه به تشویق تیم هایشان ادامه داده اند و واقعا پس از 110 دقیقه پر انرژی هستند.

Benfica (Flag) André Almeida (in) - Sulejmani (out) (Benfica). دقیقه 119 – کاوالیرو به جای گایتان وارد زمین می شود.

دقیقه 120 - دو دقیقه وقت اضافه اعلام می شود؛ برای ضربات پنالتی آماده می شویم.

دو تیم زدن ضربات پنالتی را آغاز می کنند.

Benfica (Flag) Mbia (Sevilla) scores from the penalty spot. لیما پنالتی اول را برای بنفیکا وارد دروازه می کند.

Sevilla (Flag) Mbia (Sevilla) scores from the penalty spot. پنالتی اول سویا هم توسط باکا وارد دروازه می شود.

Benfica (Flag) Óscar Cardozo (Benfica) has their penalty saved by the goalkeeper. پنالتی دوم بنفیکا توسط اسکار کاردوزو به بیرون می رود!!

Sevilla (Flag) Mbia (Sevilla) scores from the penalty spot. امبیا پنالتی سویا را وارد دروازه ی حریف می کند!!

Benfica (Flag) Óscar Cardozo (Benfica) has their penalty saved by the goalkeeper. رودریگو هم پنالتی سوم را برای بنفیکا خراب می کند!!

Sevilla (Flag) Mbia (Sevilla) scores from the penalty spot. گل برای سویا!! پنالتی سوم برای سویا به گل تبدیل می شود!!

Benfica (Flag) Mbia (Sevilla) scores from the penalty spot. لوئیزائو پنالتی چهارم بنفیکا را به گل تبدیل می کند. اگر پنالتی بعدی به گل تبدیل شود، کار بنفیکا تمام است.

Sevilla (Flag) Mbia (Sevilla) scores from the penalty spot. گلللل!! کوین گامیرو پنالتی را برای سویا به گل تبدیل می کند و این یعنی پایان بازی و قهرمان تیم سویا در رقابت های امسال لیگ اروپا!!

  ۴  
آی اسپورت
2014-05-15 02:39:43
نظر دهید

۴ نظر
-
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۰۲:۱۸
بتو رو پنالتیا خیلی میومد جلو حتی از دروازبانای ایرانم بیشتر میومد جلو تا طرف ضربه رو بزنه 3-2متر میومد جلو داورم که هویج وار فقط نگا میکرد و هیچی نمی گفت ..به هر حال اگه سویا طرفداری تو ایران داره بهش تبریک میگم
amir milanopolos
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۰۲:۴۴
داور نزاشت بنفیکا قهرمان شه
viva benfica
رضا جاودانی
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۰۶:۱۴
و در آخر اونچه که مهمه همین صحنه هاست که به جا میمونه و تقابل غم و شادی که در تصویر میبینید..من سکوت میکنم تا شما از آهنگ برنامه فوتبال برتر لذت ببرید
ali
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۰:۳۸
گلر سویا تو همه ی پنالتی ها به جر پنالتی اول یه قدم جلو میومد.سه تا داورم فقط نیگا میکردن!!!! جالب تر اینکه هیش کی هم از بنفیکا اعتراضی نکرد!!!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر