فهرست
عددبازی با هفته دهم؛ رحمتی دوباره آمد
عددبازی با هفته دهم؛ رحمتی دوباره آمد

عددبازی با هفته دهم؛ رحمتی دوباره آمد

آی اسپورت - هفته دهم از لیگ برتر ایران روز جمعه با انجام ۴ بازی باقیمانده به پایان رسید تا فوتبال ایران دوباره برای یکی دو هفته از اتمسفر بازی‌های باشگاهی خارج شود و فرصت به تیم‌ملی برسد. در ۴ بازی جمعه، شهرخودرو با پیروزی باارزش مقابل پارس‌جنوبی مهم‌ترین برنده هفته لقب گرفت چون با این پیروزی به دو امتیازی سپاهان رسید و حالا می‌تواند با بردن تنها بازی عقب‌افتاده لیگ صدرنشینی را از چنگ رقیب اصفهانی خارج کند.

۴۱۸: یحیی گل‌محمدی و شاگردانش خیلی خوب می‌دانستند که با بردن دو بازی خانگی مقابل پارس‌جنوبی و گل‌گهر می‌توانند صدرنشین جدید لیگ باشند. شاید همین موضوع باعث شد استرس آنها برای گلزنی مقابل پارس‌جنوبی بیشتر از همیشه باشد و گره این تیم در خط حمله به‌سختی و در آخرین دقایق باز شود. شهرخودرو در این فصل بیشتر حریفانش را در نیمه اول شکست داده اما پارس‌جنوبی تا دقیقه ۷۸ مقاومت کرد و بعد از پرسپولیس دومین تیمی شد که در نیمه دوم به مشهدی‌ها می‌بازد. شهرخودرو ۴۱۸ دقیقه است گل نخورده و رحمتی با ثبت سومین رکورد برتر این فصل به شکل خزنده‌ای در حال نزدیک شدن به رکورد نیازمند و مظاهری است.

۳۶: ذوب‌آهن در تبریز سریع‌ترین گل فصل را در ثانیه۳۶ زد اما دیرهنگام‌ترین گل‌ها را در دقایق ۸۵ و ۹۲ خورد و باز هم باخت. این سومین پیروزی خانگی ماشین‌سازی بود و سبزهای تبریز را با ۱۰ امتیاز خانگی، هم‌امتیاز با پرسپولیس و استقلال در رتبه سوم جدول میزبان‌ها قرار داد. ارسلان مطهری از ذوب‌آهن و احمد زنده‌روح از ماشین‌سازی ۲ بازیکنی بودند که با گلزنی در این میدان 4گله شدند و به رتبه دوم جدول گلزنان رسیدند.

۸: هشت تساوی در ۱۰ بازی رکورد عجیب‌وغریبی است که ثبت آن فقط از عهده مهدی تارتار و تیم چغرش در مسجدسلیمان برمی‌آید. نفت مسجدسلیمان این هفته برای دومین بازی متوالی میزبان بود و باز هم مثل هفته گذشته بدون گل مساوی کرد. با این تساوی بدون گل، رکورد گل نخوردن نفت و رکورد گل نزدن نساجی از مرز ۴۰۰ دقیقه گذشت. ۴۰۱ دقیقه گل نخوردن نفت، فعلا پنجمین رکورد این فصل است و ۴۸۸ دقیقه گل نزدن نساجی دومین رکورد لیگ جاری است که فقط سایپا با ۵۴۰ دقیقه از آن عبور کرده است.

۵: دو تیم بدون برد لیگ نوزدهم این هفته مقابل هم قرار گرفتند تا شاید یکی از آنها از شر این طلسم رها شود. اما شاهین بوشهر که تا دقیقه ۸۹ مقابل گل‌گهر پیروز بود باز هم گل تساوی را دریافت کرد و هر دو تیم همچنان در حسرت برد باقی ماندند. گل تساوی گل‌گهر روی یک ضربه پنالتی در آخرین دقیقه بازی زده شد. در لیگ جاری هیچ تیمی به اندازه شاهین به حریفان خود پنالتی نداده است؛ ۵ پنالتی در ۱۰ بازی که همه آنها هم به گل تبدیل شده‌اند.

۱    
آی اسپورت
2019-11-11 01:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر