فهرست
کریس رونالدو : جو ورزشگاه لیسبون به نفع رئال خواهد بود / رویای قهرمانی اروپا با رئال همیشه با من بوده
کریس رونالدو : جو ورزشگاه لیسبون به نفع رئال خواهد بود / رویای قهرمانی اروپا با رئال همیشه با من بوده

کریس رونالدو : جو ورزشگاه لیسبون به نفع رئال خواهد بود / رویای قهرمانی اروپا با رئال همیشه با من بوده

آی اسپورت - این روزها همه دوستداران رئال به روز 24 می و بازی فینال لیگ قهرمانان در مقابل اتلتیکو فکر می کنند. رویای لادسیما می رود که به حقیقت تبدیل شود. بزرگترین امید هواداران رئال در آن شب بدون شک کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن فوتبال جهان خواهد بود.
مصاحبه جدید و خواندنی سایت یوفا با کریس رونالدو را اینجا بخوانید :

این اولین باری است که همراه رئال در فینال لیگ قهرمانان بازی می کنی. حریف مقابلتان اتلتیکو است ؛ چه حسی نسبت به این بازی داری ؟
برای من این یک بازی ویژه است. مسابقه ای که در کشورم برگزار خواهد شد. بسیار خوشحال و هیجان زده ام.می دانیم که بازی در مقابل اتلتیکو که فصل خیره کننده ای داشته به اندازه کافی دشوار و پیچیده است. ولی تمام هدف ما پیروزی در این دیدار است. می خواهیم بهترین نمایشمان را ارائه دهیم. رئال در وضعیت مطلوبی قرار دارد و به خودمان ایمان داریم.
وقتی خیلی کوچک بودی ؛ دیده بودی که تیم های دیگر چگونه این جام را بالای سر می بردند ؟
بله . فینال های بزرگ زیادی را به یاد می آورم . دیده بودم که چگونه بازیکنان بزرگ این جام را بالای سر می برند. بالای سر بردن این جام و فتح لادسیما برای همه مادریدی ها یک لحظه رویایی محسوب می شود. واقعا هیجان زده ایم و شوق بردن این جام را داریم.

39.jpg

از زمانی که این جام را با یونایتد فتح کردی چه چیز هایی در شما عضو شده است ؟

درواقع بهتر شده ام. این جام را با یونایتد بدست آوردم و حالا 5 سال است که در مادرید هستم. رویای بردن این جام با رئال همیشه با من بوده است.

12 سال از آخرین قهرمانی رئال در اروپا می گذرد . بردن لادسیما برای شما و باشگاه چه معنایی دارد ؟

سالهاست که این جام را تصاحب نکرده ایم. به همین خاطر از همان روز اولی که پای به این باشگاه گذاشتم فشار لادسیما را روی خودم احساس کردم. البته این یک فشار از نوع مثبت است.

امسال می دانستیم که به لادسیما نزدیک تر از هر زمان دیگری هستیم . فشار بخشی از زندگی فوتبالی هر بازیکنی است. همیشه محکوم به پیروزی هستیم. اما مشکلی نیست ؛ از این امر استقبال می کنم چرا که از من بازیکن بهتری می سازد. این فشارها باعث شده تا آدرنالین مثبتی را در درون خودم احساس کنم.

حریف شما اتلتیکو است ؛ تیمی که شناخت خوبی از آن دارید .

می خواهیم همان ریتم بازی های قبلی خودمان مقابل این تیم را حفظ کنیم. اگر اینگونه شود به موفقیت خواهیم رسید. بازی مشکلی خواهد بود. اتلتیکو امسال تیمی جنگجوست که از لحاظ ذهنی نیز بسیار قدرتمند است. هر تیمی برنده شود فینال دشواری را پشت سر گذاشته است. برنده این بازی را جزئیات تعیین می کنند.

لیگ قهرمانان این فصل را چگونه ارزیابی می کنید ؟

در مجموع رئال در این فصل نشان داده که شایسته کسب عنوان قهرمانیست . عملکرد ما تا به اینجا عالی بوده. از لحاظ شخصی هم یک فصل خوب را پشت سرگذاشته ام. آقای گل رقابت ها شدم و از این مساله خوشحالم.در شروع مسابقات هدف اصلی من آقای گل شدن نبود ؛ اما همبازیان من در این راه کمک زیادی کردند. می خواهم در این فینال برای تیمم گل بزنم.

در این فصل رکورد دی استقانو در رئال را هم شکستی . این مساله برای شما معنای خاصی داشت ؟

معتقدم که همینطور است. من به نوعی وارد تاریخ این باشگاه شده ام. شکستن رکورد دی استفانو برای من یک افتخار است.همیشه او را تحسین کرده ام. فیلم بازی های او را دیده ام . دی استفانو بازیکن بسیار بزرگی بود. از خداوند متشکرم که به من این قدرت و توانایی را داد تا بتوانم نام خودم را در کنار این نابغه قرار دهم.می خواهم با رئال جام های بیشتری را تصاحب کنم چراکه رئال مادرید را بیشتر از هر تیمی در دنیا دوست دارم.

ارتباط شما با بیل و بنزما در خط حمله چگونه است ؟

بسیار عالی . ارتباط بین ما کامل است . هم کریم و هم گرت بیل بازیکنان بزرگی هستند. از اینکه در کنار این دو بازی می کنم بسیار خوشحالم. اوضاع به خوبی پیش می رود و این برای باشگاه هم خوب است.

گرت بیل و شما کمی شبیه به هم هستید .

او بازیکن فوق العاده ای است. در لیگ قهرمانان بازی های بسیار خوبی را برای رئال انجام داده است. گل او به بارسا استثنایی بود. او با این گل کیفیت بالای خود را نشان داد.

به زبان انگلیسی باهم صحبت می کنیم و با هم ارتباط نرمال و نزدیکی داریم. از نحوه بازی او خوشم می آید. گرت فوق العاده بازی می کند.

از لحاظ شخصیتی و  خارج از فوتبال هم الان او را بهتر می شناسم. در بسیاری مواقع با هم صحبت می کنیم و باید بگویم که او همیشه به من کمک رسانده است.

ارتباط شما با آنچلوتی چگونه است ؟

از همان روز اول نشان داد که چه تجارب گرانبهایی دارد. او یک انسان فوق العاده است. یک شخصیت بی همتا. به عنوان یک مربی همه چیز را بدست آورده ؛ چه می توانم در وصف او بگویم ؟ او برای من یک مربی و یک دوست ارزشمند است. همچنین برای تمام کسانی که با او کار کرده اند. از اینکه شاگرد او هستم بسیار خوشحالم. امیدوارم که سالها در کنار ما باشد.

ظاهر بی خیال و آسوده او به شما کمک زیادی نکرده است ؟

این نقطه قوت آنچلوتی است. او از این طریق آرامش را به بازیکنانش منتقل می کند. از شخصیت او خیلی خوشم می آید. او یک انسان مثبت اندیش است.

این رئال مادرید چه نقاط قوتی دارد ؟

رئال یک تیم سریع است که خیلی زیاد گل می زند. از دید یک بیننده ، ما تماشایی بازی می کنیم. معتقدم هواداران ما از دیدن بازی های رئال در برنابئو خیلی لذت می برند. ما آنجا در بالاترین سطح ممکن فوتبال بازی می کنیم. مادرید تیمی است که از گل زدن و زیبا بازی کردن لذت می برد. ما تیمی هستیم که همیشه دوست داریم شادی را به هوادارانمان هدیه کنیم.

فضای درون تیم چگونه است ؟

فضای درون تیم یک فضای مثبت است. شاد ، عاشقانه و هیجان انگیز. این روزها همه می دانیم که به فتح ارزشمند ترین جام در تاریخ رئال یعنی لادسیما نزدیک هستیم. دشوار ولی امکانپذیر است .

شما و تیمتان در حال پیشرفت هستید ؟

واضح است. هر سال بهتر می شویم.یک فوتبالیست همیشه باید پیشرفت کند.همیشه چیزهایی است که شما باید به آن دست یابید و برای این کار باید بهتر از قبل شوید. پیشرفت کردن به سادگی حاصل نمی شود. این مساله یک انگیزه برای من محسوب می شود. می خواهم باز هم پیشرفت کنم و به موفقیت های بیشتری دست یابم.

هواداران رئال امسال چگونه بوده اند ؟

عالی ؛ فصل فوق العاده ای را کنار هواداران داشته ایم. به عنوان یک بازیکن وظیفه داریم که همه بازی ها را ببریم و در این راه هواداران چه در داخل و چه در خارج از ورزشگاه از ما حمایت می کنند .

توضیح می دهید که چرا بازی در لیسبون یعنی جایی که در آن رشد کرده اید ؛ تا این اندازه برای شما خاص و ویژه است ؟

بازی در ورزشگاه دالوژ برگزار می شود. یک ورزشگاه افسانه ای و خاطره انگیز برای همه پرتغالی ها و خود من. آنجا وطن من است و به همین دلیل بسیار خوشحالم. می دانم که همه دنیا طرفدار رئال نیستند اما در آنجا همه با ما هستند. می خواهم در آن روز از قهرمانی لذت ببرم چرا که همیشه فرصت بازی کردن در فینال نصیب شما نمی شود.

منبع : MARCA

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-05-15 19:06:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر