فهرست
۷سال پادشاهی شیمبا؛ آقای گل‌تر از طارمی و ادینیو
۷سال پادشاهی شیمبا؛ آقای گل‌تر از طارمی و ادینیو

۷سال پادشاهی شیمبا؛ آقای گل‌تر از طارمی و ادینیو

آی اسپورت - لوسیانو پریرا بازیکن برزیلی فولاد خوزستان با گلی که مقابل نساجی مازندران به ثمررساند به رکورد آدریانو آلوز در لیگ برتر ایران نزدیک شد. آدریانو آلوز پیش از این با پیراهن تیم‌های استقلال اهواز، مس کرمان، سایپا، داماش گیلان و ملوان هشت فصل متوالی گلزنی کرده بود. پریرا حالا به همراه عمادرضا و ادینهو بازیکنانی هستند که این عدد را به ۷ رسانده‌اند و البته پریرا این شانس را دارد که با یک فصل دیگر حضور در لیگ برتر به رکورد آدریانو آلوز برسد.

پریرا البته با تعداد گل‌هایی که در این فصل وارد دروازه حریفان کرده در میان بازیکنان داخلی و خارجی رکورددار است. این بازیکن برزیلی در این ۷ فصل، ۵۹ گل زده و هیچ بازیکن ایرانی و خارجی نتوانسته است در این ۷ فصل اخیر به این تعداد گل زده برسد. حتی طارمی، علیپور، ادینیو و انصاری‌فرد که در این سال‌ها آقای گل شده‌اند اما بر خلاف شیمبا، حضور مداومی در لیگ برتر نداشتند.

مهاجم فولاد در بین خارجی‌های لیگ، توانسته رکورد آلوز را با ۴۶ گل زده بشکند اما هنوز به آمار عمادرضا و ادینیو نرسیده است. عمادرضا در لیگ برتر ایران ۷۰ و ادینیو ۸۲ گل زده‌اند و پریرا اگر بتواند روند خوبش را ادامه بدهد شاید رکورددار تعداد گل‌های زده میان بازیکنان خارجی شود. دروازه‌بان مورد علاقه پریرا در لیگ برتر حامد لک است. او ۷ گل از گل‌هایش را به حامد لک زده و لک هم از هیچ مهاجمی بیشتر از این بازیکن برزیلی گل نخورده است.

نود

۳    
آی اسپورت
2018-08-20 18:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر