فهرست
کارلس پویول : بوسیدن بازوبند کاپیتانی در برنابئو رویایی بود که به حقیقت پیوست/ به بارسلونا بر میگردم اما نه به عنوان مربی
کارلس پویول : بوسیدن بازوبند کاپیتانی در برنابئو رویایی بود که به حقیقت پیوست/ به بارسلونا بر میگردم اما نه به عنوان مربی

کارلس پویول : بوسیدن بازوبند کاپیتانی در برنابئو رویایی بود که به حقیقت پیوست/ به بارسلونا بر میگردم اما نه به عنوان مربی

آی اسپورت - کارلس پویول کاپیتان وفادار بارسا امروز از فوتبال خداحافظی کرد. مصدومیت های طولانی مدت چاره ای برای این بازیکن باقی نگذاشته بودند. امروز کارلس پویول در یک نشست خبری از خود و خداحافظیش گفت :یکی از پروژه های فعلی من درمان زانوی مصدومم است. برای این کار نباید فشاری روی زانویم بیاورم. در هفته های اخیر همه سعیم را کردم تا خودم را به مرز آمادگی برسانم. دوست داشتم به بارسلونا کمک کنم. اما نشد.

روزهای سختی را پشت سر گذاشتم . در رابطه با خداحافظیم با همسرم مشورت کردم و باشگاه نیز بامن جلساتی داشت.

در حال حاضر باید خودم را بخوبی بازیابی کنم. در این لحظه فکر نمی کنم که وارد حوزه مربیگری شوم . ایده من این است که در حوزه های دیگر به بارسا کمک کنم .

از اینکه دیگر نمی توانم برای بارسا بازی کنم برای من دردناک است. دوست داشتم در زمین فوتبال به بارسا کمک کنم جایی که همیشه دوست داشتم در آن حضور داشته باشم.

اگر نتوانم در زمین به بارسا کمک کنم باید که در جای دیگری این کار را انجام دهم. می خواهم زانویم را درمان کنم تا بتوانم همچنان در ورزش حضور داشته باشم.

به دخترم توضیح داده ام که من این شانس را داشتم تا از حضور در این باشگاه که رویای میلیون ها فوتبالیست است لذت ببرم. اعتبار و ارزشی که در این تیم پیدا کردم غیر قابل وصف است. دوست دارم همچنان نزدیک به بارسلونا باشم البته نه به عنوان یک مربی.

هربار که به نوکمپ می آیم و هواداران را می بینم تحت تاثیر قرار می گیرم. باور نکردنی است.


بهترین لحظه زندگی ورزشی من لحظه ای بود که آبیدال جام قهرمانی اروپا را بالای سر برد. او بیشتر از هر شخص دیگری شایسته این جام بود.

امیدوارم روز شنبه لالیگا را بدست بیاوریم. مطمئنم که بازیکنان همه توانشان را در زمین خواهند گذاشت بخاطر مارتینو هم که شده دوست دارم که قهرمان شویم و همچنین بخاطر تیتو و اینکه به او تقدیمش کنیم.

اگر همه متحد باشیم اتلتیکو را شکست خواهیم داد. بازیکنان با تجربه ای مثل ژاوی و اینیستا داریم که می توانند بازی را کنترل کنند.

با لوئیس انریکه رفاقت نزدیکی دارم.شخصیت بالایی دارد اما هیچوقت مربی من نبوده و نمی دانم او چگونه کار می کند.

برای مارتینو احترام زیادی قایلم. او همواره در کنار من بوده است . لیگ امسال بسیار پرنوسان بوده و امیدوارم که برای او و بارسا به خوبی تمام شود.

باید از لوئیس فن خال هم تشکر کنم. از لحاظ تاکتیکی مربی فوق العاده ای بود. او به من فرصت بازی کردن در بارسا را داد . همیشه مدیون او هستم.

با رائول خیلی صحبت کردم . می خواستم به قطر بروم اما زانوی مصدومم به من این اجازه را نداد.


نه فقط من که همه تیم بارسلونا در این چند سال اخیر وارد تاریخ بارسا شده ایم. در حال حاضر آنچه که در خاطرم مانده و خواهد ماند اعتباری است که از این باشگاه گرفته ام. ارزش و حس بی نطیری که این باشگاه به من داده است را هرگز فراموش نخواهم کرد.

یکی از بهترین خاطرات دوران فوتبالم بوسیدن بازوبند کاپیتانی در برنابئو بود . برای من این مساله یک رویا بود که به حقیقت پیوست.


منبع : اسپورت کاتالونیا

رضا سیف

  ۵  
آی اسپورت
2014-05-15 19:10:51
نظر دهید

۵ نظر
مهران
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۹:۳۰
خداحافظ کاپیتان ... واقعا نمونه بودی ...
-
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۹:۵۶
پویول تو فوق العاده ای
Sina RMA
جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۰۰:۳۳
با بوسیدن بازوبند بارسا تو برنابئو عقده ای بودن یک کاتالان و به نحو احسنت نشون دادی!!!
Mohammadreza hkm
جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۰۲:۱۷
عااااشقتم کاپیتان...
یغما
جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۰۲:۳۹
سوزش یک رئالى از تاریخ
عقده اى بودن اینه نه بوسیدن نماد یه ملت تو جایى که همیشه بهشون ظلم شده
سانتیاگو فرانکو !!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر