فهرست
گزارش روز/ 30 تیم جام جهانی توئیتر رسمی دارند:ایران و اکوداور فعلا بدون توییتر!
گزارش روز/ 30 تیم جام جهانی توئیتر رسمی دارند:ایران و اکوداور فعلا بدون توییتر!

گزارش روز/ 30 تیم جام جهانی توئیتر رسمی دارند:ایران و اکوداور فعلا بدون توییتر!

آی اسپورت- در حالی که تقریبا یک ماه به جام جهانی باقی‌مانده است، اخبار تیم‌های ملی حاضر در این جام به‌شدت مورد توجه افکار عمومی جهان قرار گرفته است.

چند روز پیش مدیر بخش رسانه‌ای فیفا اعلام کرده بود که این جام جهانی، رسانه‌ای‌ترین جام جهانی تاریخ است، چراکه اخبار مربوط به تیم‌ها در کسری از ثانیه روی وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌رود و حتی مورد استفاده روزنامه‌ها و بخش‌های خبری رادیو و تلویزیون قرار می‌گیرد. در این میان توییترکه سریع‌ترین و دردست‌ترین شبکه اجتماعی است در تماس با فدراسیون‌های فوتبال کشورهای حاضر در جام جهانی، از آنها خواسته تا توئیترهایشان را به صورت رسمی اعلام کنند و تسهیلات ویژه‌ای هم در اختیار آنها قرار می‌دهد.

یکی از این تسهیلات این است که توییتراجازه نمی‌دهد هر کس دلش خواست برای تیم‌های ملی، توییتردرست کند و نام کشورها فقط در صورت تایید بخش رسانه‌ای فدراسیون‌ها تشکیل شود. تیم ملی ایران مدت‌هاست که مدیر رسانه‌ای ندارد و از وقتی خسرو والی‌زاده از تیم ملی توسط کی‌روش کنار گذاشته شد، کی‌روش روی شخص خاصی به نتیجه نرسیده است و برخی از افراد حاضر در فدراسیون به صورت موقت کارهای  رسانه ای تیم ملی را بر عهده گرفته اند. در چند اردو امیرحسین حسینی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال کارهای رسانه ای تیم ملی را بر عهده داشت که کی روش به دلیل عدم تسلط او به زبان انگلیسی وی را کنار گذاشت و حتی نگذاشت در لیست فیفا، نام او ثبت شود.

پس از کنار گذاشته شدن مدیرروابط عمومی، این آری قاسمی، مترجم کی روش بود که کارهای رسانه ای تیم ملی را بر عهده گرفت و البته امید جمالی مدیر کمیته بین الملل گزینه کی روش برای مدیریت رسانه ای تیم ملی بود که جمالی به دلیل مشغله کاری نپذیرفت و در نهایت جمالی محمدرضا کسرایی، مدیر روابط بین‌الملل سازمان لیگ برتر برای مدیریت رسانه‌ای تیم ملی، پیشنهاد داد که کی روش پذیرفت او در جام جهانی مدیررسانه ای تیم ملی باشد.

البته کسرایی در حال حاضر در اردوی اتریش حضور ندارد و مدیر روابط عمومی به اصرار نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال و سرپرست تیم ملی به اتریش رفته است. در هر حال آنچه که مشخص شده این است که کی روش می خواهد شخص خاصی مدیر رسانه ای تیم ملی نباشد و کارها به صورت گروهی و زیر نظر شخص خودش انجام شود. محمد رضا کسرایی که سال گذشته در برنامه نود چالش های زیادی با عادل فردوسی پور و امیرعابدینی داشت، هیچ‌گونه سابقه رسانه‌ای ندارد اما تسلط خوبی بر زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی دارد که مورد قبول کارلوس کی‌روش قرار گرفته است.

در هر حال توییترپس از چند تماس موفق نشده تا با بخش رسانه‌ای فدراسیون‌های ایران و اکوادور برای تشکیل حساب توئیتری توافق کند و به همین دلیل در حال حاضر 30 تیم جام جهانی توییتردارند اما تیم‌های ملی ایران و اکوادور توییترندارند که می‌تواند نقطه ضعف بزرگی برای امور رسانه‌ای فدراسیون‌هایشان تلقی شود. در هر حال داشتن توییتربرای تیم‌های ملی، می‌تواند باعث شود تا طرفداران‌شان از طریق توییترحتی سریع‌تر از سایت‌ها و روزنامه‌ها اخبار تیم‌های ملی مورد نظرشان را پیگیری کنند.

به نظر می رسد بخش روابط عمومی و بخش روابط بین الملل فدراسیون فوتبال ایمیلهای توئیتر را جدی نگرفته اند که چنین اتفاقی افتاده است.

  ۴  
آی اسپورت
2014-05-15 19:17:27
نظر دهید

۴ نظر
مهرداد
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۹:۴۲
خوب حالا داشته باشیم کی بره نظر بده؟
ه ه ه ه ه هه ه
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۹:۵۶
مگه ما دسترسی به توئیتر داریم که بخوایم اطلاعاتو از اون بدست بیاریم
هه
-
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۲۰:۱۶
همو فیلتره تو کشور ما! ولی ما با فیلتر شکن میرم.. جام جهانی شروع بشه پیج بازیکنها رو به گند میکشیم =)))
Mohammadreza
جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۰۲:۳۰
بندگان خدا روشون نشده بگن اینجا تنها مشوری ازون ٣٢ تاس که توش توییتر فیلتره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر