فهرست
مدیر رسانه ای صبای قم: مرفاوی گزینه اول مربی گری صبا است/شرایط انتقال تیم به قم را فراهم کرده ایم/عنایتی با 900 میلیون تومان به پدیده رفت
مدیر رسانه ای صبای قم: مرفاوی گزینه اول مربی گری صبا است/شرایط انتقال تیم به قم را فراهم کرده ایم/عنایتی با 900 میلیون تومان به پدیده رفت

مدیر رسانه ای صبای قم: مرفاوی گزینه اول مربی گری صبا است/شرایط انتقال تیم به قم را فراهم کرده ایم/عنایتی با 900 میلیون تومان به پدیده رفت

آی اسپورت- باشگاه صبای قم در هفته های اخیر، هیئت مدیره جدید خود را انتخاب کرد و قصد دارد تمرینات تیم فوتبال صبا را از تهران به قم منتقل کند؛ رضا ملکی مدیر رسانه ای باشگاه صبا، از وضعیت هیئت مدیره جدید به آی اسپورت می گوید: با وجود جناب غمخوار در هیئت مدیره، که ایشان سابقه طولانی در مدیریت دارند و با توجه به این که فوتبال را خوب می شناسند و سابقه مدیرعاملی باشگاه بزرگ پرسپولیس را دارند، حضور ایشان مطمئنا تاثیر خوبی در باشگاه صبا خواهد داشت.
وی افزود: کادر جدیدی که فرماندهی هیئت مدیره جدید صبا را عهده دار شدند، افرادی توانمند هستند و می توانند کمک زیادی به ورزش قم و فوتبال صبا داشته باشند.
ملکی اظهار داشت: انتظار داریم با نگاهی جدید و جذب اسپانسرینگ، تیم بتواند از بدنه دولت جدا شود و فشاری که فصل گذشته از لحاظ مالی بود، متوجه اسپانسرهایی شود که می خواهند حامی تیم باشند.
مدیر رسانه ای باشگاه صبا اهم کارهای اولیه هیئت مدیره را آوردن تمرینات صبا به قم، عنوان کرد و گفت: نگاه مثبتی که هیئت مدیره جدید دارد و باعث شادی دل مردم قم شده، این است که تیم در قم تمرین می کند و در کنار مردم است، مردم این تیم را حس می کنند و باعث می شود تماشاگران بیشتری به بازی های صبا بیایند.
وی درخصوص حضور رضوی، معاونت برنامه ریزی استانداری قم در هیئت مدیره باشگاه صبا، با وجود سمت های زیادی که این فرد دارد و این که اگر شخص دیگری در این هیئت مدیره حضور داشت بهتر نبود، می گوید: ایشان فرماندهی مسائل مالی در استانداری قم را دارند و بیشتر مسائل صبا را در گذشته اشخاصی که در این سمت بودند حل می کردند و حضور آقای رضوی در بدنه کار، می تواند کمک حال باشگاه صبا باشد.
ملکی درباره خصوصی شدن و شرایط اسپانسر جدید صبا می گوید: اسپانسری که می خواهد مسائل مالی صبا را حل کند، به طبع دوست دارد تیمش با برند کارخانه یا شرکتش در لیگ حضور داشته باشد و نوع نگرش دولت نیز همین است که باشگاه ها خصوصی شوند و اگر تمامی باشگاه ها به سمت خصوصی شدن بروند، یک دید حرفه ای در فوتبال ایجاد خواهد شد، قراردادها به موقع پرداخت می شود و بازیکنان و کادر فنی دغدغه مالی ندارند.
مدیر رسانه ای باشگاه صبا با بیان این که مسائل مالی و حاشیه های اطراف تیم، فشار زیادی به تیم وارد می کند، گفت: خدا به تیم صبا رحم کرد که فصل گذشته در لیگ ماند؛ ما تا هفته های آخر خطر سقوط را حس می کردیم و با جان فشانی بازیکنان با این که پولی نگرفته بودند و مدیریت آقای کشوری، توانستیم در لیگ بمانیم.
وی مخاطبش را اسپانسر هایی که می خواهند به صبا بیایند قرارداد و اظهار کرد: بهترین پیشنهادات از نظر مالی و خصوصا مسائل فرهنگی، به خاطر حضور صبا در شهر مقدس قم، در هیئت مدیره بررسی و معرفی خواهد شد.
ملکی درمورد این مسئله که تغییر نام صبا به نام شرکتی که می خواهد اسپانسر شود مرتبط است یا خیر، عنوان کرد: اگر اسپانسر جدید موافقت کند، نام صبا ادامه اسم آن شرکت قرار می گیرد و درصورتی که طرف مقابل راضی به این کار نباشد، براساس توافق هیئت مدیره این کار انجام خواهد شد و طبق صحبت های مدیرکل ورزش و جوانان استان قم، مشکلی از این بابت نخواهیم داشت.
مدیر رسانه ای باشگاه صبا در پاسخ به این سوال که اگر قرار است نام اسپانسر جایگزین نام صبا شود، دلیل برگزاری فراخوان عمومی برای تغییر نام صبا چیست؟ می گوید: هیئت مدیره بر اساس نامی که در فراخوان عمومی مردم قم انتخاب می شود، با اسپانسر مذاکره می کند که نامی که در فراخوان انتخاب شد روی تیم باشد؛ ولی اولویت با حرفی است که اسپانسر می زند که آیا نام پیشنهادی هیئت مدیره را می پذیرد یا خیر!
وی ادامه داد: اگر شخصی مانند مهندس جلالی که با 1میلیارد و 500 میلیون اسپانسر فوتسال صبا شدند و تاکیید داشتند که فقط با تغییر نام صبا به ماهان تندیس حاضر به تیم داری هستند؛ در فوتبال صبا نیز این مشکل نیست و هیئت مدیره هیچ مشکلی با تغییر نام صبا به نام دیگری موافقت خواهد کرد.
رضا ملکی درخصوص این که مدیر عامل جدید چه زمانی مشخص می شود، گفت: تا چند روز آینده مدیر عامل معرفی می شود؛ هیئت مدیره از پنج نفر برنامه خواسته اند که هرکس برنامه قوی تری داده باشد انتخاب می شود و اولویت اول با کسانی است که بومی باشند، چون مردم قم این را می خواهند.
مدیر رسانه ای باشگاه صبا، صمد مرفاوی را به دلیل این که با روحیّات و تمامی شرایط تیم آشناییت کامل دارد، گزینه اول مربی گری صبا در فصل آینده می داند و می گوید: اگر آقای کشوری مدیرعامل صبا باشند، نظر مستیقم ایشان صمد مرفاوی است؛ مگر این که مدیرعامل تغییر کند و دیدگاه ها عوض شود، اما بخت اول مربی گری صبا آقای مرفاوی است.
وی مبلغ دریافتی قرارداد بازیکنان را 37درصد عنوان کرد و خاطر نشان کرد: چک 20درصدی که دست بازیکنان است، در روزهای آینده پرداخت می شود و با آمدن اسپانسرینگ به صبا، مابقی قراردادها را نیز پرداخت خواهیم کرد.
ملکی انتقال تمرینات صبا به قم را قطعی دانست و ابراز کرد: به کمک دکتر گل فشان مدیرعامل هلال احمر استان قم، مجتمع فرهنگی ورزشی هلال احمر به طور اختصاصی برای تیم فوتبال صبا در فصل جدید تدارک دیده شده است و هیچ تیمی به جز صبا در آن زمین تمرین نخواهد کرد.
وی تصریح کرد: سالن بدنسازی بسیار خوب ورزش قهرمانی را فراهم کرده ایم و سه استخر بسیار عالی در سطح قم داریم که برای انتقال تیم به قم مهیا شده است.
مدیر رسانه ای باشگاه صبا ادامه داد: زمین چمن ورزشگاه هلال احمر تقریبا تمام مشکلات تمرین کردن بازیکنان را حل می کند و نیاز چندانی به زمین دیگری برای تمرین نداریم؛ سال گذشته هم که تمرینات در تهران بود، محل تمرین ثابتی نداشتیم و هر تمرین در حال جا به جایی بودیم ولی وقتی یک مجموعه اختصاصی برای باشگاه صبا داشته باشیم، تمامی این مشکلات حل خواهد شد و خوشبختانه شهر قم، پتانسیل استقرار یک تیم لیگ برتری در قم را دارد.
وی در رابطه با قرارداد رضا عنایتی مهاجم سابق تیم فوتبال صبای قم با تیم فوتبال پدیده مشهد نیز گفت: قرارداد رضا عنایتی با تیم فوتبال پدیده مشهد دوساله و به ارزش 900 میلیون تومان است.
ملکی در پایان، درمورد اسکان بازیکنان در قم می گوید: یک مجتمع مسکونی برای بازیکنان مجرد که بحث خدمات رسانی و تغذیه بازیکنان در آن فراهم شده است در اختیار بازیکنان مجرد قرار می گیرد و بازیکنان متاهل نیز، با پول پیش پرداختی که باشگاه صبا در اختیارشان قرا می دهد، خود بازیکنان خانه ای رهن می کنند.

     
آی اسپورت
2014-05-15 19:32:12
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر