فهرست
گل محمدی: قول قهرمانی و کسب سهمیه نمی دهم / بازیکنان پرسپولیس و استقلال را نمی خواهم
گل محمدی: قول قهرمانی و کسب سهمیه نمی دهم / بازیکنان پرسپولیس و استقلال را نمی خواهم

گل محمدی: قول قهرمانی و کسب سهمیه نمی دهم / بازیکنان پرسپولیس و استقلال را نمی خواهم

آی اسپورت -ولین تقابل یحیی گل محمدی سرمربی جدید ذوب آهن و رسانه های ورزشی اصفهان در مراسم معارفه این سرمربی جوان انجام شد و او در نشستی صمیمانه به سوالات رسانه های ورزشی اصفهان پاسخ داد تا شاید هواداران ذوب آهن امیدوار شوند که بعد از دو سال استرس و فشار تیمشان دوباره به مسیر موفقیتهای قبلی بازگردد. خلاصه صحبتهای مهم یحیی گل محمدی را در زیر می خوانید.


قول قهرمانی و کسب سهمیه نمی دهم
افتخار میکنم که امسال در خدمت مردم خوب اصفهان هستم و از مدیران ذوب آهن ممنون هستم که به من اعتماد کردند و امیدوارم که خاطرات خوشی را در این شهر به جا بگذارم. ذوب آهن در سالهای گذشته شرایط خوبی نداشت و لیاقتی بیش از اینها دارد چون در سالهای نه چندان دور قطب فوتبال ایران بوده و باید دوباره ذوب آهن را در بین تیمهای بالای جدول ببینیم. این تیم در سال گذشته از لحاظ روحی و جسمی مشکلات زیادی را تحمل کرده و به زمان احتیاج دارد تا به شرایط خوب گذشته باز گردد. به دنبال این هستم تا اسم ذوب آهن را بر سر زبانها بیاورم و اعتماد به جوانها را سرلوحه کار خودم قرار می دهم ولی کار سخت است و من با مسئولیتی که قبول کرده ام باید خرابی های قبل را درست کنم. این تیم مشکلات زیادی داشته و در بستن لیست دست و بالمان تا حدودی بسته است ولی با تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه لیگ را آغاز خواهیم کرد و احتیاج به حمایت طرفداران و رسانه ها داریم. قول قهرمانی و کسب سهمیه نمی دهم ولی تمام تلاشم را به کار می گیرم تا بازی های خوبی انجام دهیم و در هر تیمی که بوده ام این درخواست را از بازیکنانم داشته ام. فقط می توانم این قول را بدهم که تا لحظه آخر بجنگم و بتوانیم نتایج خوبی بگیریم.


بودجه نفت با برنامه هایم هماهنگ نبود
بعد از اینکه فصل تمام شد با مسئولان نفت جلسه ای برگزار کردم و توافقات کلی برای حضور پرقدرت تیم در بازی های لیگ قهرمانان آسیا انجام شد ولی بعد از آن بودجه تیم برای فصل آینده به گونه ای تامین شد که امکان اضافه شدن بازیکنان خوب به مجموعه نفت فراهم نمی شد. نفت تیم جوانی بود و مسئولین این باشگاه هم باورشان نمی شد که سوم شویم حتی هزینه نفت در لیگ سیزدهم به نسبت لیگ دوازدهم ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده بود و ما بازیکن خارجی هم جذب نکردیم و به اردوهای خارجی هم نرفتیم. نمی خواهم از خودم تعریف کنم ولی اگر سرمربی دیگری جای من سرمربی نفت بود شاید به جوانها فرصت بازی نمی داد و من سعی می کنم کاری را که در نفت انجام دادم در ذوب آهن هم اجرا کنم و در آینده چند بازیکن جوان و اینده دار بتوانند به فوتبال ایران معرفی شوند.


شروع تمرینات از ۹ خرداد
در حال حاضر مجتبی حسینی دستیار چند سال اخیر خودم به همراه حسن استکی که کاپیتان سابق تیم ذوب آهن بوده حضورشان در کادر فنی قطعی است و تکلیف داود فنایی هم تقریبا مشخص شده است تا به عنوان مربی دروازه بانها فعالیت کند. با یک مربی بدنساز هم در حال مذاکره هستیم که اگر به توافق رسیدیم نامش را اعلام خواهیم کرد. شروع تمرینات مقدماتی از ۹ خرداد خواهد بود و بعد از آن در روز ۱۸ خرداد استارت اصلی را با حضور بازیکنان اصلی خواهیم زد. برای اردوهای داخلی و خارجی هم برنامه ریزی کرده ایم و باید با توجه به بودجه باشگاه شرایط را مهیا کنیم.


بازیکنان پرسپولیس و استقلال را نمی خواهم
از بین بازیکنان پرسپولیس و استقلال هیچ بازیکنی در لیست درخواستی من حضور ندارد. با یکی از بازیکنان نفت تهران هم مذاکره کردیم که توافقی حاصل نشد و بعد از آن بازیکن دیگری از نفت را مد نظر قرار دادیم که توافقات تا مرحله خوبی پیش رفته است.


مشکلی با ستاره ها ندارم
با ستاره ها مشکلی ندارم ولی هیچ کس بزرگتر از مجموعه تیم نیست و همه بازیکنان باید برای رسیدن به یک هدف تلاش کنند و هر کسی هم در این راه ایجاد مشکل کند از تیم کنار گذاشته می شود. ستاره کسی است که در جریان بازی تاثیر داشته باشد و یک تنه نتیجه را عوض کند. من اتفاقا خوشحال می شوم در ذوب آهن اینچنین بازیکنی داشته باشم.


امیدوارم اشکم دوباره در نیاید!
امیدوارم که به مانند بازی با ایرلند اشکم در ذوب آهن در نیاید. من بعد از اینکه در صبا اعتماد کافی انجام نشد مربیگری ار از لیگ یک آغاز کردم که کمتر کسی جرات می کرد به آنجا برود. با تربیت یزد و نساجی هم نتایج نسبتا خوبی گرفتم و حتی با نماینده یزد شانس صعود به لیگ برتر را هم داشتیم که در هفته آخر نتیجه مورد نظر بدست نیامد. بعد از آن هم پله پله با راه آهن، صبا، پرسپولیس و نفت جلو آمدم ولی امیدوارم که مدیران به مربیان جوان بیشتر اعتماد کنند چون این کار ضرر ندارد.


روند آماده سازی تیم ملی بد نبوده است
روند آماده سازی تیم ملی آنچنان هم بد نبوده و هرچند که یک اردوی نصف و نیمه در آفریقای جنوبی داشته اند ولی هنوز یک ماه تا جام جهانی فرصت باقی است و تعصب و یکدلی بازیکنان می تواند شرایط را عوض کند. البته به شخصه از این تیم انتظار صعود ندارم ولی بازیکنان ایران می توانند بازی های خوب و قابل قبولی در جام جهانی برزیل ارائه دهند.

     
آی اسپورت
2014-05-15 19:45:15
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر