فهرست
گزارش روز: تعیین سقف بودجه برای تیم های لیگ برتری؛ استقلال و سپاهان 15 میلیارد/  پرسپولیس، تراکتور و فولاد 18 میلیارد
گزارش روز: تعیین سقف بودجه برای تیم های لیگ برتری؛ استقلال و سپاهان 15 میلیارد/ پرسپولیس، تراکتور و فولاد 18 میلیارد

گزارش روز: تعیین سقف بودجه برای تیم های لیگ برتری؛ استقلال و سپاهان 15 میلیارد/ پرسپولیس، تراکتور و فولاد 18 میلیارد

آی‌اسپورت‌ ـ سازمان لیگ‌برتر فوتبال ایران بودجه مصوب امسال برای فعالیت در لیگ‌برتر را برای باشگاه ها ارسال کرد. این نامه ای است که امروز به هر 16 تیم لیگ برتری ابلاغ شده تا آنها مخارج خود را بر همین اساس ببندند.
بنا بر گفته خبرنگار آی‌اسپورت‌ از سازمان لیگ بودجه امسال لیگ های برتری 15 میلیارد تومان تعیین شده و تیم هایی که ا مسال در لیگ‌ قهرمانان حضور دارند با 20درصد افزایش می‌ توانند تا 18میلیارد تومان پول خرج کنند. این مصوبه در شرایطی به باشگاه ابلاغ شده که وزیر ورزش در جلسه روز گذشته با وزیر صنایع از وی درخواست کرد مقابل ولخرجی های صنعتی بایستد.
بودجه اعلام شده می‌ تواند صرف عقد قراردادها، هزینه اسکان، اجاره هتل و سفرهای درون کشوری بشود. سازمان لیگ اعلام کرده باشگاه ها برای فوتبال پایه و توسعه فعالیت های آکادمی هر چقدر که بخواهند می‌ توانند هزینه کنند که بودجه 15 میلیاردی برای تیم هایی مثل استقلال و سپاهان به این معناست که آنها برای کادر 25 نفره بازیکنان خود نهایتا به طور میانگین باید 500 میلیون هزینه کنند که رقمی بسیار پایین تر از سقفی است که آبی ها برای قراردادهای ستاره های فصل پیش هزینه کرده بودند. این ابلاغیه البته لزوما ضمانت اجرایی ندارد اما یک گام به سوی تغییرات در فوتبال است.
باید دید که آیا با توجه به احتمال بالای اقبال تیم های خارجی به بازیکنان ایرانی پس از جام‌جهانی و البته با در نظر داشتن نرخ دلار چه تعداد از بازیکنان با کیفیت ایرانی در لیگ‌برتر به فعالیت ادامه خواهند داد.

ضمنا با این رقم استخدام مربیان خارجی با این رقم تقریبا غیرممکن است، در نظر داشته باشید که کارلوس کی‌روش برای تمدید قرارداد با فوتبال ایران 15 میلیارد تومان درخواست کرده است!

     
آی اسپورت
2014-05-15 20:09:30
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر