فهرست
گزارش تلگراف از اردوی تیم ملی / کی روش: با این وضعیت از گروهمان صعود نمی کنیم
گزارش تلگراف از اردوی تیم ملی / کی روش: با این وضعیت از گروهمان صعود نمی کنیم

گزارش تلگراف از اردوی تیم ملی / کی روش: با این وضعیت از گروهمان صعود نمی کنیم

آی اسپورت - کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی ایران، با گفتن جمله ی  ما به دور بعد صعود نمی کنیم، سعی داشت روند اردوهای آمادگی تیم ملی ایران را مورد انتقاد قرار دهد.

تیم ملی ایران باید در گروه F جام جهانی به مصاف تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی برود. اردوهای این تیم در شرایطی آغاز شد که فقط 11 بازیکن از لیگ داخلی ایران برای شرکت در اردوها عازم کمپ تیم ملی در آفریقا شدند. برگزاری این اردو که با رقابت های لیگ قهرمانان آسیا همزمان شده بود، باعث شد، تیم های سپاهان و استقلال تهران، راضی نشوند بازیکنانشان را در اختیار سرمربی سابق رئال مادرید قرار دهند. اما تیم های تراکتورسازی و فولاد بر خلاف این مساله عمل کردند.

"تیم ملی" در اولین بازی دوستانه اش برابر تیم موروکا که در رده ی دوازدهم جدول لیگ فوتبال آفریقای جنوبی قرار دارد 0-5 پیروز شدند و کی روش پس از این بازی گفت که "در این بازی دوستانه نتیجه مد نظر من نبوده است".

ایران در برگزاری بازی های دوستانه شدیدا دچار مشکل بوده به طوری که آخرین بازی  دوستانه ی آن ها به ماه مارس و بازی در برابر گینه مربوط می شود. بازی دوستانه ی بعدی ایران قرار بود روز دوم ماه می در برابر موزامبیک برگزار شود که فدراسیون فوتبال ایران تصمیم گرفت زودتر از موعد آفریقای جنوبی را ترک کند.

هواداران ایرانی مشکلات مالی فدراسیون فوتبال ایران را عاملی به شدت تعیین کننده در ضعف این تیم برابر حریفان می دانند. کیروش در اینباره می گوید:"با چنین برنامه ریزی و کارهایی نباید انتظاری از تیم ملی داشته باشید؛ ما به دلیل درست برگزار نشدن کمپ آفریقای جنوبی به دور بعد صعود نخواهیم کرد."

کی روش در ادامه از عدم پشتیبانی از تیم ملی گلایه کرد.

"این تصمیم وزیر ورزش و جوانان بود که اردوها ادامه یابد. من فقط یک مربی هستم. پس تمام کسانی که بازیکنانشان را در اختیار من گذاشتند به وزیر بی احترامی کرده اند.

این اردو برای تیم ملی مهم بود؛ برای تفریح به اینجا نیامده بودیم."

مشکل بعدی تیم ملی استفاده از یک اسپانسر مناسب برای تهیه ی لباس بود، که کیروش را سخت ناراحت کرده بود. کیروش در اینباره می گوید:"ما 30 هزار دلار برای هزینه های اضافی در نظر گرفته بودیم. می توانستیم کمی بیشتر برای لباس ها خرج کنیم."

کنسل شدن دیدار دوستانه ی ایران و موزامبیک یعنی تیم ملی ایران در طول یک سال فقط یک بازی رسمی انجام داده است. با این وضعیت باید دید آیا این تیم می تواند در برابر آرژانتین، نیجریه و بوسنی به نتیجه برسد؟

     
آی اسپورت
2014-05-16 11:22:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر