فهرست
پایان انتظار؛ ۳ نکته از روز اول جام‌جهانی
پایان انتظار؛ ۳ نکته از روز اول جام‌جهانی

پایان انتظار؛ ۳ نکته از روز اول جام‌جهانی

آی اسپورت – انتظارها بالاخره به پایان رسید. امروز افتتاحیه جام‌جهانی‌ست. اما ما از روز اول مسابقات چه می‌دانیم؟

۱ – روسیه درحالی پای به بزرگ‌ترین میزبانی تاریخ فوتبال کشورش می‌گذارد که تیم خوبی نیست. آنها تابستان گذشته در جام‌کنفدراسیون‌ها با دو باخت به پرتغال و مکزیک از گردونه مسابقات حذف شدند. استانسیلاو چرچسف، سرمربی این تیم کیفیت متوسطی دارد. او بعد از  شکست مفتضحانه روسیه در یورو ۲۰۱۶ به این تیم آمد و مهم‌ترین افتخارش تا آن لحظه دوبار قهرمانی در لیگ لهستان با لژیا ورشو بود. سیستم مورد علاقه او ۱-۴-۵ است و بهترین بازیکنش ایگور آکینفیف بنظر می‌رسد. ایگور دروازه‌بان کهنه‌کار روسیه است که ۳۲ سال سن دارد و در سال ۲۰۰۵ با زسکا موسکو قهرمان جام یوفا شده. غائب بزرگ روسیه السکاندر کوکورین است که مصدوم شده و بنظر نمی‌رسد که اسملف در پیشانی خط حمله بتواند بخوبی جای خالی او را پر کند. میزبان این دوره برای صعود از گروهش کار آسانی پیش‌رو ندارد. گرچه رقبایش آنچنان سرسخت نیستند.

۲ - عربستان یکی از ناشناخته‌ترین تیم‌های حاضر در جام‌جهانی است. آنها با فن‌مارویک به جام‌جهانی رسیدند اما این مرد هلندی بدلیل دخالت در کارش استعفا داد و به استرالیا رفت. بعد از او بائوزا، سرمربی سابق آرژانتین به ریاض آمد اما در کمتر از یک ماه اخراج شد تا نوبت به یکی از خوش‌شاس‌ترین مربی‌های دنیا برسد! خوان آنتونیو پیزی که موفق نشده بود تیم بسیار قدرتمند شیلی را به جام‌جهانی برساند، حالا خودش در جام‌ حضور دارد. او از نوامبر ۲۰۱۷ هدایت کار الاخضرها را به دست گرفته و کمتر کسی می‌داند می‌خواهد دقیقا در روسیه به چه شکلی به میدان برود. سیستم مورد علاقه او ۱-۳-۲-۴ است و سبک بازی‌ تیمش هم باز زمان فن‌مارویک فرق دارد. او در این چندماه سعی کرده از عربستان که تیمی دفاعی با ضدحمله‌های برق‌آسا بود، تیمی بسازد که بیشتر مالکیت توپ را در اختیار دارد. عربستان به وضوح در مسابقه با یونان و الجزایر و حتی ایتالیا و آلمان بازی خوبی به نمایش گذشت و دیگر آن تیم تمام دفاعی سابق نیست.

۳ – میزبانی روسیه در این روزها بسیار حائز اهمیت است. اروپا و آمریکا در سال‌های گذشته و بعد از مشکلات بوجود آمده در شبه جزیره کریمه اوکراین، روس‌ها را تحریم کرده‌اند. آنها قصد داشتند با منزوی ساختن روسیه، فشار مضاعفی به پوتین و سیاست‌هایش بیاورند اما فوتبال به کمک روس‌ها آمد. حالا در همه جای دنیا از روسیه صحبت می‌کنند. آمریکا البته یکی از غائبین بزرگ جام‌جهانی‌ست. آنها که در این سال‌ها سرمایه‌گذاری زیادی روی فوتبال‌شان کردند نتوانستند جواز حضور در روسیه را پیدا کنند اما دیگر کشورهای تحریم‌کننده روسیه از جمله انگلیس و فرانسه و آلمان در جام‌جهانی حضور دارند و این همان چیزی است که پوتین دوست داشت به جهان مخابره کند: «روسیه منزوی نیست»

۳    
آی اسپورت
2018-06-14 12:08:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر