فهرست
بهترین مثلث دفاعی استقلال/ پادو-رابسون
بهترین مثلث دفاعی استقلال/ پادو-رابسون

بهترین مثلث دفاعی استقلال/ پادو-رابسون

آی‌اسپورت- باور کردنی نیست که علیرضا منصوریان در هجده مسابقه، هفت جایگشت مختلف را برای دو مدافع مرکزی و یک دروازه‌بانش امتحان کرده است. تا به حال هر دو دروازه‌بان استقلال فرصت حضور در لیگ شانزدهم را پیدا کرده‌اند. ولی قسمت عجیب ماجرا هفت ترکیب مختلف دفاعی است که منصوریان به زمین فرستاد. معمولا قسمت دفاعی تیم‌ها برای شناخت بهتر از هم، دارای ثبات هستند. کمتر پیش می‌آید که دو مدافع مرکزی تیم‌ها مشخص نباشد و فقط در صورت اجبار (مصدومیت و محرومیت) دستخوش تغییر می‌شوند. حتی خیلی از مربیان عقیده دارند که یک مدافع در صورت بروز اشتباه‌های عجیب، باز هم از زمانی که به شناخت کافی از مدافع هم‌دستش رسید، نباید تغییر کند.

ولی عقیده علیرضا منصوریان متفاوت است. منصوریان تا به حال فقط از زوج تمام ایرانی استفاده نکرده است. البته آماده نبودن امین حاج‌محمدی و مصدومیت کنعانی‌زادگان این اجازه را از او گرفت.

ولی در هفت جایگشت مختلفی که علیمنصور در دفاع و دروازه استقلال امتحان کرده، مثلث رحمتی-رابسون-پادوانی بیشتر از بقیه ترکیب‌ها جواب داده است. این مثلث شانزده امتیاز را برای استقلال به ارمغان آوردند و در هفت مسابقه‌ای که کنار هم قرار گرفتند، پنج بار دروازه استقلال را بسته نگه‌داشتند و فقط سه گل دریافت کردند.

عملکرد مثلث‌های دفاعی استقلال
عملکرد مثلث‌های دفاعی استقلال

۹ ۱  
آی اسپورت
2017-01-23 14:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محسن
دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۱۶
احتمالا استقلال سه بار تو این فصل با نفت آبادان بازی کرده چراکه با توجه به آمار شما یه بار زوج رابسون - پادوانی بوده، یه بار رابسون-مگویان دیروز هم که رابسون - حسنی بود
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر