فهرست
چراغ سبز جباري: بازگشت به استقلال اتفاق كوچكي نيست
چراغ سبز جباري: بازگشت به استقلال اتفاق كوچكي نيست

چراغ سبز جباري: بازگشت به استقلال اتفاق كوچكي نيست

آی اسپورت- مجتبي جباره ستاره ايراني باشگاه الاهلي قطر دوباره مصدوم شده ولي خبر خوشحال‌كننده اين است كه او تا دو،سه هفته آينده مي‌تواند براي تيمش به ميدان برود.او جزو آن دسته از فوتباليست‌هايي است كه هواداران استقلال هميشه بازي‌هايش را دنبال مي‌كنند و آرزوي بازگشت شماره 8 دوست‌داشني‌شان را به تيم آبي‌پوش تهراني دارند.  با جباري در مورد شرايط فعلي‌اش در فوتبال قطر، موضوع بازگشت به استقلال و نتايج تيم ملي در مقدماتي جام جهاني صحبت شده.

آقاي جباري، آسيب‌ديدگي شما جدي است؟

من با آسيب‌ديدگي(گرفتگي) عضلات چهارسر ران مواجه شدم كه قبلا هم اين مصدوميت را تجربه كردم.فكر مي‌كنم تا دو،سه هفته ديگر شرايط بازي را پيدا كنم.

بر خلاف سال گذشته، مثل اينكه امسال بدشانسي آورديد و چند بار مصدوم شديد؟

در اين چند سالي كه در الاهلي بودم اصلا شرايط اينطور نبود و مصدوميت‌هايي كه اين فصل با آن مواجه شدم دليل دارد.اين به خاطر اشتباهي است كه مسئولان باشگاه انجام داده و مرا از انجام تمرينات بدنسازي در ابتداي فصل محروم كردند.در اردوي هلند بوديم كه مرا زود به دوحه فرستادند و نتوانستم بدنسازي خوبي انجام دهم.وقتي هم با فشار مسابقات روبرو مي‌شويم طبيعتا چنين اتفاقاتي رخ مي‌دهد.

پس احساس مي كنيد كه زود برمي‌گرديد؟

بله، اميدوارم كه تا دو،سه هفته ديگر برگردم.

 شرايط الاهلي در اين فصل چطور است؟

امسال شرايط تيم ما خوب نبوده ولي الاهلي توانايي اين را دارد كه بهتر نتيجه بگيرد.امسال 4 تيم به ليگ دسته دوم سقوط مي‌كنند و همين موضوع كار را سخت مي‌كند.

 چرا الاهلي خوب نتيجه نگرفته است؟

الان زماني نيست كه بخواهم در اين خصوص صحبت كنم چون ممكن است مسئولان باشگاه برداشت ديگري داشته باشند و گلايه كنند.در آينده كه كارم تمام شد مي‌توانم مفصل و واضح در اين مورد صحبت كنم.

 آيا رفتن لوكا بوناچيچ روي تيم تاثير نگذاشت؟

رفتن اين مربي لطمه‌اي به تيم نزد. بوناچيچ يكي از ضعيف‌ترين مربياني بود كه ديدم، چه از لحاظ فني و چه از لحاظ برخوردي.تعجب مي‌كنم كه برخي روي چنين مربياني نظر مثبت دارند ولي اميدوارم مربياني مثل لوكا ديگر وارد ايران نشوند.حضور او در الاهلي چيزي به اين تيم اضافه نكرد و از رفتن اين مربي هم لطمه نخورديم.

 سطح فني ليگ قطر در فصل جديد چطور است؟

نسبت به سال‌هاي گذشته پايين آمده است.در سال‌هاي گذشته رقابت بين تيم‌ها سخت‌تر و فشرده‌تر بود و اتفاقا امسال سالي است كه مي‌توان راحت نتايج خوب گرفت.الان سه، چهار تيم خودشان را جدا كردند و فاصله امتيازي بقيه تيم‌ها به هم نزديك است، به طوريكه بقيه تيم ها براي سقوط نكردن مي‌جنگند.

در چند هفته اخير باز هم رسانه‌هاي ايراني از احتمال بازگشت شما به استقلال خبر داده‌اند. در اين خصوص چه صحبتي داريد؟

زماني كه مصدوميت اذيتت مي‌كند، فكر كردن به اين مسائل سخت است.اين تصميمي است كه بايد آخر فصل بگيرم.قبلا هم بارها گفتم كه اگر قرار است به استقلال برگردم، دوست دارم زماني اين اتفاق رخ دهد كه بتوانم به اين تيم كمك كنم و از عملكردم راضي باشم.به هر حال نگراني من اين است كه مصدوميت سراغم نيايد، اين را بايد در نظر گرفت كه سنم بالا رفته و تعداد جراحي‌هاي انجام شده، ممكن است در اين زمان اثر خودش را نشان دهد. بايد ببينيم در پايان اين فصل شرايط چگونه خواهد شد در ضمن همه چيز با من نيست و به افراد ديگر هم بستگي دارد.اينكه چه كساني در راس كار هستند و تصميم مي‌گيرند.

ولي هواداران استقلال در صفحات مجازي مدام از آرزوي خودشان براي بازگشت شما به استقلال حرف مي‌زنند؟

وقتي بازيكن از تماشاگر دور مي‌شود، دلش براي جو خاصي كه در ورزشگاه وجود دارد تنگ مي‌شود.اينجا در قطر هر بازي رسمي مثل تمرين است ولي در فوتبال ايران شرايط فرق مي كند.در اين مدت هم محبت هواداران استقلال به من رسيده و روي اين موضوع حساسم.اگر قرار است به استقلال برگردم بايد در بهترين شرايط بيايم تا از بازي در اين تيم لذت ببرم.

پس به بازگشت به استقلال فكر مي‌كنيد؟

اين مسائل چيزهايي است كه بايد در آينده در موردش حرف بزنم.بازگشت به استقلال اتفاق كم و كوچكي نيست.اين تيم برايم دوست داشتني است و دوست دارم دوباره بازي در استقلال را تجربه كنم.بايد با خودم فكر كنم و شرايط را نگاه كنم، اينكه آيا برگشت من كمكي به استقلال، مجموعه باشگاه و خودم خواهد كرد؟الان نمي توانم قطعي در اين زمينه حرف بزنم ولي بازي مقابل هواداران استقلال برايم لذت بخش است.من خاطرات خوبي از استقلال و هوادارانش دارم و سال‌هاي خوبي داشتم.من يك زمان طولاني از استقلال، فوتبال ايران و فضايي كه در ورزشگاه با حضور تماشاگران وجود دارد دور بودم و همين چيزها براي بازگشت، كِشش به وجود مي آورد.

 نتايج استقلال را دنبال مي كنيد؟

بله.

در مورد استقلال تيمي كه عليرضا منصوريان سرمربي‌اش است چه نظري داريد؟

نمي‌خواهم زياد در اين خصوص صحبت كنم تا تمركز تيمي استقلال به هم نخورد.من در جريان اخبار و حواشي اين تيم قرار ندارم و از استقلال هم دور هستم.من معتقدم بايد به استقلال زمان داد و نمي‌توان در سال اول از تيم توقع بيش از حد داشت.گاهي اوقات ممكن است سال اول منجر به نتيجه‌گيري شود يا اينكه عكس اين اتفاق رخ دهد. استقلال از ابتداي فصل كه بازي‌ها شروع شد روند رو به رشدي پيدا كرد، هر چند كه گاهي اوقات فراز و نشيب داشت. هميشه توقعات بالا بوده ولي الان زماني نيست كه بخواهيم عملكرد تيم، بازيكنان و كادر فني را ارزيابي كنيم ولي من موافق ورود مربيان جوان هستم.بايد به استقلال و كادر فني اين تيم زمان داد.

شانس اول قهرماني در ليگ ايران را به چه تيمي مي‌دهيد؟

من بازي‌ها را به صورت كامل نديدم ولي از نتايج و رتبه تيم‌ها در جدول مي‌توان حدس زد كه چه تيم‌هايي مدعي هستند.بايد ديد در نيم‌فصل دوم كدام تيم سبقت خواهد گرفت.

 استقلال در پلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا بايد برابر السد قطر بازي كند.آيا اين تيم مي‌تواند از سد حريف قطري‌اش عبور كند؟

مطمئنا استقلال مي‌تواند از پس السد بربيايد.استقلال در ورزشگاه آزادي بازي مي‌كند و جو اين ورزشگاه و همچنين شرايط آب و هوايي به سود اين تيم است.اين مهم است كه استقلال بتواند فشار لازم را به السد بياورد و نتيحه لازم را بگيرد.السد بازيكنان بزرگي دارد و چنين هزينه‌هايي را براي جذب بازيكن انجام مي‌دهد تا آنها در مواقع حساس به كمك تيمشان بيايند.السد اما تيم شكست ناپذيري نيست و استقلال مي‌تواند با پرس كردن اين تيم، فضاي لازم را از آنها بگيرد و نتيجه دلخواهش را كسب كند.براي استقلال در اين فصل خصوصا بازي با السد آرزوي موفقيت دارم.دوست دارم توانايي تيم‌هاي ايراني در اين بازي نشان داده شود و خود قطري‌ها هم مي‌دانند كه تيم‌هاي ايراني چه قدرتي دارند.

 در مورد نتايج ايران در رقابت هاي مقدماتي جام جهاني روسيه چه صحبتي داريد، آيا ايران صعود مي كند؟

 انشااله كه اين اتفاق بيفتد، چرا كه نه.ايران هم خوب امتياز مي‌گيرد و هم خوب بازي مي‌كند. انسجام لازم هم در تيم ملي ديده مي‌شود و اميدوارم ايران به جام جهاني برود و از همان ابتداي بازي‌هاي دور برگشت، امتيازها را جمع كند تا به جام جهاني برود.

آيا كي‌روش در اين دو سال توانست در تيم ملي تغييرات گسترده ايجاد كند؟

الان در اين زمينه صحبت نمي‌كنم و دوست دارم در فرصت مناسب در اين خصوص صحبت كنم.

 امیرحسین اعظمی، همشهری ورزشی

 

 

۳    
آی اسپورت
2016-12-20 14:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر