فهرست
نهضت پرسپولیس با «اشکان» ادامه می‌یابد؟
نهضت پرسپولیس با «اشکان» ادامه می‌یابد؟

نهضت پرسپولیس با «اشکان» ادامه می‌یابد؟

آی‌اسپورت- مدتهاست كه شايعات زيادي در مورد احتمال حضور اشكان دژاگه در پرسپوليس به گوش مي‌رسد. اين شايعات البته در طول تمام ماه‌هاي گذشته توسط هر دو طرف تكذيب شده، اما حالا قصه محروميت سرخپوشان از جذب بازيكن و نيز بدون تيم ماندن اشكان ممكن است كل معادلات را به هم بزند. اشكان مدتهاست كه در هيچ تيم باشگاهي توپ نزده و اين مساله با توجه به سن و سال او مي‌تواند برايش خطرناك باشد. از سوي ديگر پرسپوليس هم از جذب بازيكن در دو پنجره بعدي نقل‌وانتقالات محروم است و صرفا تا آذرماه مي‌تواند بازيكن آزاد جذب كند. پس طبيعي است كه دژاگه و پرسپوليس براي هم گزينه‌هاي خوبي باشند. بر همين اساس هم از ديروز موج جديدي از خبرها در مورد پيشنهاد سرخپوشان به اشكان منتشر شده؛ اما اگر اين اتفاق رخ بدهد و دژاگه سرخپوش شود، او ششمين بازيكني خواهد بود كه بعد از تجربه حضور در بوندس‌ليگا به پرسپوليس مي‌آيد.

علي دايي كه از پرسپوليس لژيونر شد، بعد از حضور در آلمان و بازي براي تيم‌هاي بيله‌فيلد، بايرن‌مونيخ و هرتا برلين، سال83 به پرسپوليس برگشت و بار ديگر در جمع سرخپوشان توپ زد. همچنين مهدي مهدوي‌كيا هم كه از پرسپوليس به بوخوم رفت و پس از آن يك دوره طولاني و موفقيت‌آميز در هامبورگ را پشت سر گذاشت، سرانجام سال90 به پرسپوليس برگشت و توانست به آرزويش مبني بر خداحافظي با پيراهن اين تيم جامه عمل بپوشاند. البته مهدي بعد از جدايي از هامبورگ يك دوره ناموفق را هم در اينتراخت فرانكفورت تجربه كرد. كريم باقري هم يكي ديگر از اسطوره‌هاي پرسپوليس بود كه قبل و بعد از حضور در بوندس‌ليگا براي قرمزها توپ زد. او كه سابقه بازي در آرمينيا بليه‌فيلد آلمان را دارد سال82 به پرسپوليس برگشت. به اين ليست بايد علي كريمي را هم بيفزاييم كه يك بار بعد از بازي در بايرن‌مونيخ و يك بار هم بعد از بازي براي شالكه به پرسپوليس برگشت.

تا به امروز وحيد هاشيمان تنها بازيكن ايراني حاضر در بوندس‌ليگا بوده كه قبل از حضورش در آلمان براي پرسپوليس توپ نزده، اما بعد از پايان كارش در بوندس‌ليگا به اين تيم پيوسته است. هاشيمان در آلمان براي تيم‌هاي هامبورگ، بايرن‌مونيخ، هانوفر و بوخوم توپ زد و اواخر فوتبالش به پرسپوليس آمد. حالا اشكان دژاگه هم مي‌تواند دومين بازيكن اين فهرست باشد. او در آلمان براي هرتابرلين و وولفسبورگ توپ زده و بايد ديد در نهايت پرسپوليسي مي‌شود يا نه؟

همشهری ورزشی

۸ ۱  
آی اسپورت
2017-11-07 01:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ممد
سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۴۵
علی دایی از السد قطر به بیله فیلد رفت نه پرسپولیس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر