فهرست
ششمین قهرمانی در جام حذفی؛ شب «اینیستا»
ششمین قهرمانی در جام حذفی؛ شب «اینیستا»

ششمین قهرمانی در جام حذفی؛ شب «اینیستا»

آی اسپورت – آندرس اینیستا بهترین زمان و مکان را برای آخرین درخشش انتخاب کرد و نقش مهمی در ویرانی سویا به دست بارسلونا داشت. این چهارمین قهرمانی متوالی بارسا در جام حذفی و سی و چهارمین جام دوران پرافتخار اینیستا بود، جام بعدی قبل از رفتن او به چین به دست می‌آید 16 سال بعد از آنکه نخستین بازی‌اش را برای بارسلونا انجام داد؛ غول کاتالان یک پیروزی تا قهرمانی لالیگا فاصله دارد.

در پیروزی 5 بر صفر، لوییس سوارس دو گل و لیونل مسی، اینیستا و فیلیپ کوتینیو هر کدام یک گل زدند اما ستاره این بازی بازیکن اهل لا مانچا بود؛ وقتی در فاصله سه دقیقه مانده به پایان زمین را ترک کرد، هم‌تیمی‌هایش را در آغوش می‌گرفت، جمعیت هم ایستاده تشویقش می‌کردند، در هر دو سر ورزشگاه.

اگرچه او هنوز جدایی‌اش را رسما تایید نکرده اما تصمیمی گرفته شده که به نظر برخی، خیلی زود است ولی اینیستا بعد از یک بازی فوق‌العاده احساس می‌کند زمان مناسبی است. او نمی‌خواهد خود را تحمیل کند. در عوض هواداران او را با چنین بازی‌هایی به خاطر خواهند سپرد، همینطور بوده از وقتی لوییس فان‌خال به او گفت: «این زمین فوتبال، مال تو است، در آن بازی کن» و او اولین بازی‌اش را انجام داد.

سویا هم هیچ پاسخی نداشت، نه به مسی، نه سوارس، نه سرخیو بوسکتس و ایوان راکیتیچ و نه کوتینیو که ماموریت غیرممکنش جانشینی اینیستا است. 13 دقیقه از فینال اینیستا گذشته بود که یاسپر سیلسن، دروازه‌بان هلندی جام حذفی این فصل بارسلونا با یک پاس حدودا 64 متری زمینه‌ساز گل اول شد. سوارس در پنج فینال برای بارسلونا بازی کرده و در همه موفق به گلزنی شده. گل اول با پنج پاس به دست آمد و گل دوم بارسلونایی‌تر زده شد؛ یک دهه همکاری مسی و اینیستا به روزهای آخر رسیده و جای خود را به آلبا- مسی داده هرچند روی این گل هر سه نقش داشتند.

کنترل بازی به طور کامل دست بارسلونا بود و سویا گاهی می‌توانست راهی به بیرون پیدا کند به لطف شروع‌های سریع خسوس ناواس. سوارس گل سوم را زد و گل چهارم به نوستالژی مبدل شد چون با همکاری مسی و اینیستا به دست آمد. سه دقیقه مانده به پایان، اینیستا زمین را ترک کرد و کمی روی نیمکت نشست در حالی که هواداران اسمش را فریاد می‌زدند و دقایقی بعد به زمین برگشت تا جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

منبع: گاردین

۳    
آی اسپورت
2018-04-23 12:42:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر