فهرست

۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۹

مایلم دلایل دوستانی که هنوز از عملکرد معروف ، موسوی ، غفور و قائمی دفاع می کنند رو در زیر این پست بدونم؟شاید واقعا اونها نکته ای رو می بینند که بقیه قادر به دیدنش نیستند. خوشحال میشم در این پست دلایلشون رو بنویسند. البته بگم امشب از معدود دفعاتی بود که میلاد عبادی پور هم بازی خیلی بدی رو از خودش به نمایش گذاشت و ضعیف بود.
آی اسپورت
2017-06-18 01:19:32
نظر دهید
۲۰ نظر
امین
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۴۳
دیگه والیبال ما همینه. غفور و موسوی و معروف هم نباشن شرایط عوض نمیشه .همه تیم ها با بازیکن جدید اومدن ولی ما متاسفانه الان چند سال همین بازیکن ها رو داریم و واقعا دیگه اشباع شدن .
۹ ۱
نگار انسان
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۴۷
بله متاسفانه .. اکثر تیم ها آینده نگری و چشم انداز دارن برای آینده و المپیک ولی ما هیچ برنامه ای نداریم برای آینده و اوضاعمون صفره در این زمینه .. اونوقت یک سال مونده به المپیک ضرب الااجلی یک مربی میارم که فقط مارو ببره المپیک و خلاص .. خب بعدش چی؟پلن بعدی چیه؟هیچی..!
۷
حسین
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۴۸
در این که این بازیکنان دل و دماغ بازی مثل سابق رو ندارند شکی نیست ولی این که بگیم همش تقصیر ایناست اشتباهه ....من اشتباه بیشتر از اون که متوجه بازیکنا بدونم متوجه فدراسیون می دونم ...وقتی معروف میره با شاه میری داور والیبال دعوا می کنه فدراسیون هیچ کاری نمی کنه نتیجش میشه همین ....دعواهایی که بازیکنای والیبال با هم میکردن تو متین ورامین ...کاله مازنداران..بانک سرمایه ...پیکان ...فدراسیون کاری نکرد نتیجش میشه همین ...وقتی فدراسیون مقام و منزلت خودشو میاره پایین و میخاد همش با ریش سفیدی کد خدامنشی کارارو جلو ببره میشه همین ...داورزنی به خاطر پست بالاتر رفت معاون وزیر شد همزمان هم سرپرست فدراسیون والیبال !!!...اخه مگه میشه دو تا سمت پر مشغله رو آدم با هم داشته باشه ؟ اگه یه کادر قوی مدیریتی بیاد یه چهارچوب واسه بازیکنا بزاره و بهشون نشون بده اگه عملکردت یا اخلاقت خارج از حرفه ای گری بود جات بازیکن هست که بزاریم اون وقت همین سعید معروف و موسوی و...مجبورن به خاطر موندن تو سطح اول والیبال تلاش کنن ....مثل همون شرایطی که تو تیم ملی فوتبال هست .
نگار انسان
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۵۵
چه نظر دقیق و خوبی رو عنوان کردید .. یک جورایی با شما هم سو و هم نظر هستم .. اصلا یکی از دلایلی که ایران در زمان ولاسکو موفق بود روحیه ی مدیریتی این مربی بود که اجازه نمیداد حتی معروف که باسابقه هم هست بخواد باعث حاشیه سازی برای تیم بشه .. متاسفانه بعد از ایشان مربی خوب و باصلابت و مدیری به والیبال ایران معرفی نشد .. والیبال ایران به تحول اساسی نیازمنده با حضور مدیری کارامد در راس امور ..
گابریل
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۳:۱۷
آقا اصلا بحث والیبال رو ول کنید. من یه نکته باحال کشف کردم. نگار خانم با پتو و زیر انداز پایین پست توئیترش نشسته ببینه کی کامنت می ذاره. شما مثلآ کامنت امین رو نگاه کنید. 1:43. جواب 1:47. در عرض 4 دقیقه کامنت تأیید شده و بهش جواب داده شده. مورد بعدی هم 1:48 و 1:55. نگار خانم عالی هستی. همینطوری باش ما ازت راضی هستیم. ایشالا خانم ها رو هم راه بدن استادیوم. حیفه فقط ما با چنین پدیده ای آشنا باشیم. (تنها راهی که می تونه مانع از جواب انسان خانم تا قبل از ساعت 3:44 بشه اینه که کامنتم کلآ تایید نشه :-)))) )
۳
juve m2
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۳:۴۲
خدمت شما دوست دارم عرض کنم ک با رویه ی انتقاد کردن شما اساسا مخالفم شما همواره انتقادتون رو متوجه بازیکنا میکنید در حالی ک کمترین تقصیر رو در حال حاضر متوجه معروف و موسوی میدونم
ابتدا باید عرض کنم در حال حاضر با اختلاف زیاد بهترین پاسور و سرعتی زن تیم ما معروف و موسوی هستن و ب نظرم تنها همین دو بازیکن کلاس بازی در سطح جهانی رو نشون میدن ببینید ما برای این ها جایگزین و یا حتی بازیکنی ک بتونه نزدیک ب توانایی این دو رو داشته باشیم نداریم یه زمانی برای جایگزینی معروف داشتن روی وادی سرمایه گذاری میکردن اما وادی کجا و معروف کجا؟؟یا صالح افزون کجا و معروف کجا؟؟؟
دوستان عزیز در باد یک پیروز در برابر لهستان نخوابید و از صالح افزون بت درست نکنید در ضمن باید یاداوری کنم در سال های اولیه حضور ایران در مسابقات ما یک پدیده بودیم و ناشناخته همانگونه ک چند سال پیش المان پدیده بود اما الان تیم اصلی ما کاملا انالیز شده مشخصا اگه یهو بیام با تیم دو بازیکن کنیم شاید چون انالیز نشده ان نتیجه بگیریم اما در بلند مدت نتیجه نخواهیم گرفت باید بپذیریم پتانسیل فعلی والیبال ما همینه کل لیگ ما رو شخم بزنید بازیکنی با پتانسیل بالقوه پچ در امریکا پیدا نخواهید کرد باید بپذریم مسابقه با تیم هایی ک میانگین قد 2 متر دارن کار ساده ای نیس شما مطمئن باشید ما اگه با تیم اصلی امریکا هم بازی میکردیم بد تر از این قطعا نمیباختیم امریکا و یا کشور های صاحب سبک حداقل دو تیم دارن در سطح هم اما چنین امکانی با بضاعت فعلی لیگ و تیم های ما برای ایران مقدور نیست
۴ ۲
مهرداد خ
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۳۱
من با این نظر بیشتر موافقم.
ss
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۳۰
آفرین بسیار منطقی جواب دادی! کامنتت کاملا حرفه ای بود.
شاهين آنتي لنگ
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۴:۰۲
هروقت تيم ملي فوتبال ارژانتين ليونل مسي رو كنار گذاشت ما هم سعيد معروف واليبالمونو كنار ميذاريم
۲
امین
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۴:۲۷
البته ناگفته نماند این مسابقات کلا مهم نیستن و بعد از المپیک و جام جهانی در اولویت های بعدی قرار دارند منتهای مراتب کلا ما چوانگرایی بلد نیستیم. تو جام جهانی کشتی کهای کشورها با تیم ها با ترکیب دوم و گاها سومشون میان ما با تمام قوا میریم الانم والیبال همینطور. مثلا به نظرم تو این تورنمت همش باید سال افزون و معدنی نژاد بودن حالا مصدوم شد کار ندارم ولی مربی رفته نظری افشار دعوت کرده که چی مثلا؟ما تزریق جوون به تیم بلد نیستیم
هادی
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۴:۴۱
من که والیبال تقریبا نگاه نکردم این دفعه ولی برام پاس های معروف عجیب بود که نه ارتفاع لازم رو داشت نه سرعتی بود .. با این حال اون بازیکن احتمالا جوون شماره 20 که به جاش میومد برای خودش تیم نابود کنی بود واقعا ..
در نهایت فکر نمیکنم دیگه والیبال تا چند سال مردم رو به وجد بیاره .. تیم های لیگ جهانی بیشترشون نشون دادند چه جوون های ستاره ای دارند اضافه میکنند با چه فیزیک بدنی ای !!
۲
حسین
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۴۷
غفور و قائمی که هیچ جای دفاعی ندارن؛ شما نگاه کنید محمودی چقدر زیرک بود از توپ مرده توپ میساخت و دفاع حریف عملاً جلوش کم می آورد ولی غفور واقعاً با عقلش بازی نمی کنه و مهم خوابوندن توپ با بیشترین سرعته براش که البته با نهایت سرعت هم دفاع میشه.
قائمی هم که، فقط به خاطر دریافت های اولش در گذشته به تیم ملی دعوت میشه. از این نظر فوق العادست. اما از نظر چرخش مچ؟ افتضاست. یه اصولی برای مچ زدن توی والیبال هست، سر به بالا توری که بتونی خودت کف دستت رو بعد از مچ زدن ببینی (البته اسلوموشن و طی تمرین حرکات وگرنه روی هوا که نمیشه) قائمی اصلاً این بنیه رو نداره. بعد از ضربه زدن به طرز عجیبی سرش رو وارد کتفش می کنه و به اصطلاح اون رو میدزده. این نوع مچ زدن اصلاً در سطح سوپرلیگ ایران هم نیست چه برسه به جهانی!
اما معروف چرا؛ به نظرم قابل دفاعه؛ شاید بشه ایراد چشمگیری که بهش گرفت قد متوسط و ارتفاع پایینی هست که برای دفاع داره. و خب قبلاً میدیدم در امتیازهای آخر که نیاز به جذب امتیاز براساس دفاع بود، مهدوی وارد زمین می شد که خداحافظی کرد.
معروف پاسر خوبیه، تغذیه کننده خوبیه منتهی آدم پراشتهایی نیست استفاده کنه. وقتی که عادل غلامی سرعتی بدون دفاع رو اوت می زنه یا غفور درحالی که می تونه با یه ضربه متوسط راست به راست امتیاز بگیره ولی به جاش محکم به سمت زاویه می زنه، مطمئناً معروف هم عملکردش بد نشون میده
۴
حسین
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۰۹
کاملا مشهوده که ، باید نسل والیبال عوض بشه ، درست مثل کاری که در فوتبال شد و داره در بسکتبال و کشتی فرنگی هم میشه .
۱
4&2
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵
به نظرم تمام کسانی که در انتخاب سرمربی نقش داشته اند بایستی از فدراسیون اخراج گردند گزارشگر بازی از سرمربی تیم بهتر می تونست تیم رو کوچ کنه و در مرحله بعدی حضور چند مربی خارجی سرشناس در باشگاه ها جهت ارتقا والیبال و باید پذیرفت که این نسل والیبال ایران تمام شده اند و گرنه بزودی برای صعود از آسیا هم به مشکل برمی خوریم.
۲
جاهد
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۲۸
معروف که یک فوق ستاره ست.رجوع کنید به حرفهای همین چند وقت پیش رقیبان در رابطه با ایشان از قبیل مربی بلژیک و رزنده پاسور برزیل که حتی معروف رو بهنرین پاسور دنیا میدونه.در اینکه معروف پاس با ریسک بالا زیاد میده و درصد خطاش میره بالا شکی نیست ولی هنوز هم با اختلاف بهترینه حتی بازی دیشب هم با لهستان عالی بود وقتی بازیکن تیم ملی با یک دفاع نمیتونه اسپک بزنه این تقصیر معروف نیست ما دیشب چندین بار تک دفاع شدیم.حتی دو صحنه پایپ بدون دفاع رو بیرون زدن. گول بازی اول با لهستان رو نخورید در اون بازی سال افزون بهترین روزش بود من بازی هاشو تو لیگ دنبال میکنم هنوز خیلی کار داره تا به معروف برسه البته هنوز جوونه و قطعا میتونه بهتر بشه ولی همین بازی دیشب چندین پاس بد داد که بازیکن به زحمت خودشو زیر توپ جفت وجور میکرد و ضربه ناقص به توپ میزد و حتی یه پاسش اینقدر بد بود که هیچکس نتونست ضربه بزنه و با پنجه فقط توپو رد کردن.در مورد موسوی هم باید بگم قبول دارم که ضعیف تر از همیشه ست اما واقعا جایگزین نداریم همین مسعود غلامی رو ببینید که چقدر ضعیفه.نه در دفاع نه در حمله خوب نیست حتی تو بازی اول با لهستان که بردیم و غلامی و موسوی نبودن معروف ست اول زیاد سرعتی کار کرد اما امار فائزی و غلامی فاجعه بود و در 3 ست بعدی کمتر سراغ سرعت رفت و متاسفانه همون چند بار هم امار قابل قبول نبود.در رابطه با قائمی هم باید عرض کنم هنوز هم با اختلاف بهترین دریافت کننده ایرانه خصوصا در زمان سرویس حریف.اما قائمی همیشه در حمله ضعیف بوده حتی در دوران اوجش.مشکل اصلی اکثر والیبال دوستا اینه که فقط عملکرد بازیکن رو در حمله میبینن که خب قائمی اصلا تعریفی نداره.اما در مورد غفور کاملا با شما موافقم غفور واقعا ضعیف عمل میکنه حتی نمیتونه یه توپ سالم از تک دفاع رد کنه و چون پشت خط زن تیم ملی هست این یعنی فاجعه البته قرا هم دیشب خوب نبود اما به نظرم ارزش داره بهش فرصت بدن قطعا امارش بدتر از غفور نخواهد بود حد اقل تجربه کسب میکنه.
۲
ebiiiiiiiiiiiiii
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۱۹
من کاری به اسم و رسم ندارم فقط سوالم اینه از شما و بقیه ک مطلق دارید دفع میکنید بازیکن تعویضی رو برای چی گذاشتن چرا مسئولان مسابقات اجازه میدن هر تیم 14 بازیکن رو معرفی کنن؟؟ تا اونجایی ک من بلدم واسه تعویض کردن ی بازیکن مصدوم بشه ضعیف بازی کنه و ... نفر جایگزین میاد جاش ،، خب حالا من کاری ب معروف و موسوی و ... ندارم همین عبادی پور ک میگی اینبار ضعیف بازی کرد خب نمیشد تعویض کنه ک حداقل ما بفهمییم بازیکن ذخیره در حد اون هست یا ن یا اگه نیست ک هیچ میگسم بضاعت همینه اما اگه هست و بهتر بازی میکنه چ دلیلی داره ک بازیکنی ک داره تو بازی بد کار میکنه همچنان ادامه بده...
حرف کلی من اینه من نمیگم کلا حذف کنید اما اگه الان یا در جریان ی ست یا ی بازی بازیکن تمرکز نداره ضعیف بازی میکنه و ... خب تعویضش کن تا حداقل خودشو ی ریکاوری کنه
باشه شما بیا مطلق دفاع کن بگو معروق بعد این همه بازی و تجربه و سرمایه گذاری حیفه بازی نکنه یکی دیگه مطلق میگه اینا بی انگیزه و بی غیرتن و ... جوونا رو بیارید اما من میگم همونطور ک ب 6 نفر اصلی تو زمین نگاه میکنید بازیکن ک تو اون مسابقه ذخیره ست رو هم نگاه کنید خیلی میشه در این زمینه حرف زد اما مطلق حرف زدن ک بگیم خیلی بد یا خیلی خوب درست نیست بازیکنی ک خوبه چ 20 سال باشه چ 30 سال باید استفاده کرد اما اگه بد باشه بازم چ 20 ساله چ 30 ساله باید گذاشت کنار یا موقت در جریان ی بازی یا ی ست یا کلا خطش زد
۲
من
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۱۸
علاقه اي به ادامه ي اين بحث ندارم

فقط يه نكته

به صورت ديافالت ايران تو هيچ زمينه اي مديريت خوبي نداشته و نخواهد داشت

چون ١٠٠ سال يا بيشتر عقب هستيم

در مورد واليبال
ستاره اي بود كه بدرخشيد و تموم

سال ها بايد منتظر شكل گيري تيم بعدي باشيم
تيمي كه خودش شكل مي گيره
ما شكلش نمي ديم

كاملا غير منطقي هست بگيم معروف بده
كاري به بقيه ندارم
إيمان دارم معروف جايگزين نخواهد داشتبه اين هم توجه كنيم
تمام تيم ها سرمربي انتخاب كردن
بعد ته مونده هاش رسيد به ما

نهايتا
ما يه بازيكنان مثل كوبياك
مثل زايتسف

نداشتيم

هيچ وقت

مهرداد خ
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۳۹
به نظر من باید جوونگرائی رو از کیروش یاد گرفت. کیروش بعد از جام جهانی نیومد یهو تیم رو جووون کنه ببره جام ملت ها. جوونگرائی پروسه طولانی مدت هستش که باید آهسته آهسته پیش بره. مثلا آندو عزیز علیرضا دوست داشتنی رو کیروش کم کم کنار گذاشت و کم کم بازیکنای جوون مثل میلاد محمدی رو آورد تو ترکیب اصلی. از طرفی هنوز بازیکنای باتجربه مثل سیدجلال و شجاعی هنوز تو تیم هستن. نمیشه که به یکباره کل تیم رو جوون کرد.
تازه به نظرم چندسال پیش که والیبالمون شاهکار بود مدیون استعداد ذاتی بازیکنا بودیم وگرنه مگه فدراسیون ما بازیکن ساز هستش؟ آیا از نوجوانی رو بازیکنا سرمایه گذاری میکنه؟ تورو خدا بر و بازو بازیکنای تیم مقابل رو با مال ما مقایسه کنید؟ یا قد و قامتشون. اصلا قابل مقایسه نیست. چون یه تیمی مثل آمریکا از نوجوونی سرمایه گذاری میکنه.
پس بی انصافیه که به معروف و موسوی خرده بگیریم.
۲
بهرام
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۰۰
مشکل همیشگی ما. مدیریت ، به بقیه تیم ها نگاه کنید ، جواب سئوالتان را پیدا می کنید .
جوانگرائی و تغییر .
مدرسه موش ها یادتونه ؟ خواب الو . مدیران ورزش ما در خواب و باد المپیک تشریف دارن
بازیکنان هم که ........................................................
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر