فهرست
گزارش: ارتباط قهرمانی کریسمس و قهرمانی فصل
گزارش: ارتباط قهرمانی کریسمس و قهرمانی فصل

گزارش: ارتباط قهرمانی کریسمس و قهرمانی فصل

آی اسپورت- چه زمان هایی تیم های صدرنشین لیگ برتر انگلیس در کریسمس قهرمان شده اند؟ سرنوشت 3 تیم پایین جدول در کریسمس در پایان چه بوده است؟ نجات یافته اند یا سقوط کرده اند؟ با توجه به جدول زیر می توانید جواب این سوالات را بگیرید.

قهرمانی لیگ برتر

در جدول زیر می توانید ببینید در چه سال هایی چه تیم هایی صدرنشین کریسمس بوده اند، در ماه آخر سال چند امتیاز گرفته اند و در آن سال قهرمان کدام تیم شده است.

 

1
1

 در سال های اولیه لیگ برتر بیشتر تیم صدرنشین کریسمس قهرمان شده، اما در سال 95 نیوکاسل قهرمان کریسمس بود و در ادامه من یونایتد 13 بازی از 15 بازی اش را برد و قهرمان شد. در 6 دوره از 7 دوره اخیر لیگ برتر اما تیم هایی که در کریسمس صدرنشین بوده اند قهرمان شده اند. در مجموع 12 تیم در کریسمس صدرنشین بوده اند و قهرمان شده اند، آن هم با میانگین 3.8 اختلاف امتیاز نسبت به تیم دوم.

2
2

آرسنال دو بار در کریسمس صدرنشین بوده، اما در آن سال ها هرگز قهرمان نشده است، همیشه آن ها در نیمه دوم سال افت کرده اند.

هربار چلسی صدرنشین کریسمس بوده قهرمان شده است. شاید این برای آن ها در این فصل نشانه خوبی باشد.

منچستریونایتد 8 بار در شرایطی که صدرنشین کریسمس نبوده توانسته قهرمان شود. اما 13 امتیاز اختلاف این فصل با چلسی کمی امکان وقوع این اتفاق را کم کرده است.

منچسترسیتی در فصل 12-2011 صدرنشین کریسمس بود و قهرمان هم شد. اما در فصل 14-2013 آن ها بعد از آرسنال و لیورپول سوم بودند و در نهایت قهرمان شدند.

جنگ برای بقا

حالا نگاهی خواهیم داشت به سمت دیگر جدول. در جدول زیر می بینید که در هر فصل چند تیم از تیم هایی که جزو 3 تیم پایین جدول بوده اند سقوط کرده اند.

3
3

تنها دو بار پیش آمده هر 3 تیم حاضر در منطقه سقوط لیگ برتر به دسته پایین تر سقوط کنند. در فصل 02-2001 ایپسویچ، دربی و لستر سقوط کردند و در فصل 13-2012 ویگان، ریدینگ و کوئینزپارک رنجرز. در جدول زیر می بینید که هر تیم چند بار در کریسمس در منطقه سقوط بوده و چند بار موفق به فرار شده و چند بار سقوط کرده است.

4
4

تنها 3 تیم توانسته اند در حالی که در کریسمس قعر نشین بوده اند از سقوط فرار کنند. وست برومویچ در فصل 05-2004 یکی از آن ها بود. در رقابت های این فصل اما 3 تیمی که در منطقه سقوط قرار دارند ساندرلند، سوانسی و هال سیتی هستند.

 

5
5

 

۵    
آی اسپورت
2016-12-26 17:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر