فهرست
همه بروند، من بمانم؛ کودتا در راه است؟
همه بروند، من بمانم؛ کودتا در راه است؟

همه بروند، من بمانم؛ کودتا در راه است؟

آی اسپورت - «مهدی تاج در فدراسیون فوتبال باقی ماند» این مهمترین خبر آخر هفته گذشته فوتبال ایران بود. اتفاقی که البته قابل‌ پیش‌بینی به نظر می‌رسید اگرچه صحبت‌های اخیر و تاکید بیش از اندازه نهادهای قانونی همانند مجلس و سازمان بازرسی سبب شده بود تا وزارت ورزش و جوانان چاره‌ای جز خداحافظی با مدیران بازنشسته ورزشی نداشته باشد و در این مسیر تقریبا با همه مدیران و روسای بازنشسته خداحافظی کرد اما مهدی تاج مثل همیشه بنای رفتن نداشت. او که برای جلوگیری از اجرای قانون هر راهی که می‌دانست و بلد بود، را امتحان کرد تا صندلی خود را حفظ کند؛ از قانون ایثارگری گرفته و بالا بردن درصد جانبازی تا جلسات فشرده با رئیس مجلس اما در نهایت هیچکدام از این دستاویزها موثر واقع نشدند. 

تاج حتی برای فرار از این قانون دست به رو کردن سندی کرد که در سال 89 فدراسیون فوتبال را نهادی غیردولتی معرفی کرده بود و با استناد به این سند نامه‌هایی که برای وزارت ورزش و شخص مسعود سلطانی‌فر ارسال کرد و خواستار تعیین تکلیف نهایی شد. تاج چهار نامه خود را به وزیر ورزش تکرار کرد تا اظهار نظر رسمی این وزارتخانه را داشته باشد اما همه نامه‌ها بدون پاسخ ماند تا آقای رئیس برگ آخر خود را رو کند؛ مذاکره با فیفا و پیش کردن این بحث که مجبور است با فشار نهادهای قانونی صندلی خود را ترک کند. آنچه فیفا را نسبت به این مساله حساس کرد تا در این باره به مقامات ایرانی اولتیماتوم دهد.

رئیس فیفا دو هفته پیش در حالی راهی تهران شد تا فینال لیگ قهرمانان آسیا بین تیم‌های کاشیما و پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی تماشا کند که برخی تصور می‌کردند او با دعوت مسئولان باشگاه پرسپولیس به تهران سفر کرده اما یک مقام مسئول اعلام کرد که او خودش تصمیم به حضور در ایران گرفته است. اینفانتینو در این سفر حمایت ویژه‌ای از فدراسیون فوتبال داشت و در دیدارهای خود با مقامات ایرانی صراحتا تاکید کرد که هر گونه تغییر در ریاست فدراسیون فوتبال ایران تبعات ناگواری برای فوتبال ایران خواهد داشت و در نهایت منجر به تعلیق و محرومیت از حضور در جام ملت‌های آسیا و مقدماتی جام جهانی 2022 خواهد شد و حتی در یک گفتگوی افشاگرانه با برنامه 90 آن را رسانه‌ای کرد اما اظهاراتش اجازه پخش پیدا نکرد!

در این میان نامه تهدیدآمیز و سرگشاده AFC در واکنش به زمزمه‌های تغییر رئیس فدراسیون نیز ماجرا را رسمیت داد. نامه‌ای که برخی‌ها در وجاهت آن تردید داشتند اما حتی آن را به اخباری که از ایران برای AFC و شخص شیخ سلمان ارسال شده نسبت دادند. به ویژه اینکه انتخابات اخیر AFC در راه است و شیخ سلمان برای پیروزی در قبال جبهه رقیب که سعودی‌های پرقدرت و متمول هستند به رای ایران و همراهی ایران نیاز حیاتی دارد و همین سبب شده بود تا بسیاری این نامه را به داد و ستدهای پشت پرده شیخ بحرینی با رئیس فوتبال ایران مرتبط بدانند با این وجود و صرفنظر از ورود شیخ سلمان به این ماجرا، صحبت‌های اینفانتینو را نمی‌شد نادیده گرفت. از سوی دیگر خبر رسیده بود آقای رئیس به عنوان آخرین تیر در ترکش قصد دارد در صورت عدم موافقیت وزارت ورزش با ابقای او، با انتشار یک مصاحبه به شکل فایل صوتی از برکناری خود خبر دهد. آنچه بی تردید تعلیق سفت و سخت فوتبال ایران را به همراه داشت تا در نهایت وزارت ورزش و جوانان از اجرای قانون عقب نشینی کند و حکم ابقای تاج با شرط و شروطی عجیب امضا شود.

در تعطیلات طولانی مدت آخر هفته، جلسات فشرده و سرنوشت‌سازی طی دو روز در این رابطه برگزار شد. جلساتی با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و رضا صالحی امیری رئیس کمیته المپیک و البته مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال این سه نفر سنگ‌های خود را با خود وا بکنند و به دنبال راه چاره‌ای برای عدم تعلیق فوتبال از یک طرف و احترام به قانون مصوب مجلس بودند. سرانجام ماده 60 اساسنامه خدمات مدیریت کشوری راه را برای ماندن مهدی تاج بر مسند قدرت باز کرد. طبق این ماده افرادی که زودتر از موعد مقرر بازنشسته شده‌اند می‌توانند تنها یکبار درخواست بازگشت به کار بدهند تا ۳۰ سال خدمت دولتی آن‌ها پر شده و رسما بازنشسته شوند. قانونی که تنها راه نجات مهدی تاج به نظر می‌رسید. در نهایت مقرر شد مهدی تاج با استفاده از ماده 60 قانون خدمات رسانی به ایثارگران، در مسئولیت قبلی خود در فولادمبارکه سپاهان بازگشت به کار شود و از این طریق برای یک بار از این قانون استفاده کند.

استفاده از این قانون اما برای تاج هزینه‌های فراوانی را به همراه داشت. در این جلسه سه نفره و طولانی قرار بر این شد که تنها به شرطی به ادامه حضور تاج در فدراسیون فوتبال میسر شود که او کلیه افراد کابینه خود را تغییر دهد و 5 عضو هیات رئیسه شمال دبیر، نایب رئیس، رئیس سازمان لیگ، کمیته فوتسال و کمیته داوران از این مجموعه جدا شوند. یک معامله سنگین برای حفظ صندلی که تاج در نهایت به آن تن داد. در حقیقت تاج باید با محمدرضا ساکت، محمود اسلامیان، حیدر بهاروند، عبدالکاظم طالقانی، فریدون اصفهانیان و البته علی کفاشیان بزودی خداحافظی کند و این بدان معناست که آقای رئیس مهمترین هم‌پیمانان خود را در این فدراسیون از دست خواهد داد و باند اصفهانی‌ها در فوتبال متلاشی می‌شود. در کنار آن کفاشیان به عنوان دیرپاترین عضو فدراسیون در طول این سال‌ها و مردی ذی‌نفوذ در دستگاه فوتبال و هیات‌ها که با چرخش خود در انتخابات قبلی به سود تاج زمینه پیروزی او بر رقیب سرسختی چون مصطفی آجورلو را فراهم کرد و ریاست تاج را پایه گذاشت نیز باید با فوتبال وداع کند تا پشت آقای رئیس بیشتر از همیشه خالی شود. 

در این جلسه تاج تعهد داد هر چه سریعتر و در آذرماه مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال را برگزار کرده و با این 5 عضو بلندپایه فدراسیون رسما خداحافظی کند.  براساس تصمیماتی که در نشست سه جانبه اتخاذ شده مقرر است مجمع فدراسیون فوتبال تا قبل از 15 آذر تشکیل شود و طی آن اعضای بازنشسته فدراسیون استعفای خود را از مسئولیت‌هایشان اعلام کنند و جانشینان آنها در همان نشست معرفی و انتخاب شوند. این بازنشسته‌ها در حالی فدراسیون را ترک خواهند کرد که مهدی تاج همچنان به فعالیتش ادامه خواهد داد.

فراموش نکنیم که جام ملت‌های آسیا در امارات در پیش است و تیم ملی دو ماه دیگر باید در این تورنمنت مهم به میدان بروند که قریب به نیم قرن دست ما از رسیدن به جام در آن کوتاه مانده و همه امیدوارند که کارلوس کی‌روش با همه عصیانگری‌ها و بدخلقی‌هایش به این حسرت دیرپا پایان دهد. امیدی که یکی از مهمترین دلایل ابقای تاج در صندلی خود بود تا در آستانه این تورنمنت مهم تنش و حاشیه‌ای بزرگ فوتبال و تیم ملی را با خود درگیر نکند.

با این وجود قطعا خالی شدن فدراسیون فوتبال از حامیان سفت و سخت تاج و حضور نفرات جدید در پست‎های کلیدی فدراسیون که به احتمال فراوان با سیاست‌های وزارت ورزش همسو خواهند بود، تاج را در جزیره تنهایی قرار می‌دهد که در نهایت نقشی فرمالیته پیدا خواهد کرد و منویات وزارت ورزش از کانال نفرات جدید هیات رئیسه که در اکثریت هستند و پست‎‌های کلیدی را در اختیار می گیرند، اجرا خواهد شد. منویاتی که شاید حتی به برگزاری انتخابات پیش موعد و حضور رئیس جدید در فدراسیون فوتبال منجر شود تا تاج در یک کودتای بدون خونریزی این بار با حکم مجمع مجبور به ترک صندلی خود شود.

ایران ورزشی

۹ ۱۰  
آی اسپورت
2018-11-19 01:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
شفیعا
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۰۱:۳۰
چرا این همه اشتباه نگارشی دارید. ذره‌ای احترام برای مخاطبان قائل نیستید.
۳
مراد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۰۵
چرا خودمونو‌خسته کنیم فوتبال ما مافیایی و فاسد است ده ساله حداقل به هم گفتم فدراسیون فوتبال یک نهاد واقعی مردمی ان جی او نیست و فرمایشی و قبیله ای و گروهیست هر دوره یک باند و گروهی قدرت را در دست دارند به همدیگه رای و باج می دهند یه عده هستند درون گروهی و همدیگرو انتخاب می کنند در حالیکه باید اساسنامه که متعلق به مردم است اصلاح شود و هزاران نفر از اهالی و‌دوستداران فوتبال و صاحبان نظر و اهل فن فوتبالیستها پیشکسوتها دارای رای باشند و حتی کارمند فدراسیون هم بدون رای این هزاران نفر نتواند انتخاب شود و تمام حساب کتابا و حقوقا شفاف باشد و به مردم ارائه شود الان چون این سازمان از دولت پول می گیرد باید تابع قوانین دولت باشد ولی می تواند نباشد چون مثلا سازمان مردمی است مشکل بازنشستگی مشکل فدراسیون و تاج نیست مشکل دولت است انها نباید پول به فدراسیون بدهند خودشان مقصرند و پای لرزش هم باید بنشینند الان تنها راه حل قطع کمک به فدراسیون است اینگونه تاج و دیگران هم می توانند به حکومت قبیله ای و باندی و دیکتاتوری خود در فدراسیون ادامه دهند. مقصر دولت بوده است البته الان تاج برای خودش راه خل پیدا کرده که به فرض فولاد مبارکه که شرکتی دولتیست او را بر طبق قوانین که تاج انها را دارا باشد استخدام کند بر طبق قانون نمی تواند اورا مانور به فدراسیون که نهادی غیر از نهاد و شرکت مرتبط با فولاد مبارکه و‌کارش است منتقل کند و این غیر قانونیست. استخدام بازنشسته ها یک سوم کار و حقوق هم شامل فدراسیون فوتبال نمی شود که حتی اگر هم بشود غیر قانونیست چون مسئولیت و شغلهای انها طوریست که باید تمام وقت باشند نباشند کارها انجام نمی شود و ناقص می ماند تمام افراد بازنشسته می توانند در شرکتهای خصوصی که بودجه از دولت نمی گیرند مشغول به کار شوند . مراد
مراد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۱۲
چرا خودمونو‌خسته کنیم فوتبال ما مافیایی و فاسد است ده ساله حداقل، به همه گفتم مسئول غیر مسئول (که بعضی ها قدرتشو‌نداشتن بعضی ها هم منافعشون ایجاب نمی کرد)فدراسیون فوتبال یک نهاد واقعی مردمی ان جی او نیست و فرمایشی و قبیله ای و گروهیست هر دوره یک باند و گروهی قدرت را در دست دارند به همدیگه رای و باج می دهند یه عده هستند درون گروهی و همدیگرو انتخاب می کنند در حالیکه باید اساسنامه که متعلق به مردم است اصلاح شود و هزاران نفر از اهالی و‌دوستداران فوتبال و صاحبان نظر و اهل فن فوتبالیستها پیشکسوتها دارای رای باشند و حتی کارمند فدراسیون هم بدون رای این هزاران نفر نتواند انتخاب شود و تمام حساب کتابا و حقوقا شفاف باشد و به مردم ارائه شود الان چون این سازمان از دولت پول می گیرد باید تابع قوانین دولت باشد ولی می تواند نباشد چون مثلا سازمان مردمی است مشکل بازنشستگی مشکل فدراسیون و تاج نیست مشکل دولت است انها نباید پول به فدراسیون بدهند خودشان مقصرند و پای لرزش هم باید بنشینند الان تنها راه حل قطع کمک به فدراسیون است اینگونه تاج و دیگران هم می توانند به حکومت قبیله ای و باندی و دیکتاتوری خود در فدراسیون ادامه دهند. مقصر دولت بوده است البته الان تاج برای خودش راه خل پیدا کرده که به فرض فولاد مبارکه که شرکتی دولتیست او را بر طبق قوانین که تاج انها را دارا باشد استخدام کند بر طبق قانون نمی تواند اورا مانور به فدراسیون که نهادی غیر از نهاد و شرکت مرتبط با فولاد مبارکه و‌کارش است منتقل کند و این غیر قانونیست. استخدام بازنشسته ها یک سوم کار و حقوق هم شامل فدراسیون فوتبال نمی شود که حتی اگر هم بشود غیر قانونیست چون مسئولیت و شغلهای انها طوریست که باید تمام وقت باشند نباشند کارها انجام نمی شود و ناقص می ماند تمام افراد بازنشسته می توانند در شرکتهای خصوصی که بودجه از دولت نمی گیرند مشغول به کار شوند یک روز اگر تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال در این چهل سال گذشته صورت بگیرد به نتایج فاجعه باری خواهیم رسید . مشکلات ، اختلاسها، حیف و میلها، غارتها و چپاولها و بی قانونی های بسیار. مراد
مراد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۱۵
چرا خودمونو‌خسته کنیم فوتبال ما مافیایی و فاسد است ده ساله حداقل، به همه گفتم مسئول غیر مسئول (که بعضی ها قدرتشو‌نداشتن بعضی ها هم منافعشون ایجاب نمی کرد)فدراسیون فوتبال یک نهاد واقعی مردمی ان جی او نیست و فرمایشی و قبیله ای و گروهیست هر دوره یک باند و گروهی قدرت را در دست دارند به همدیگه رای و باج می دهند یه عده هستند درون گروهی و همدیگرو انتخاب می کنند در حالیکه باید اساسنامه که متعلق به مردم است اصلاح شود و هزاران نفر از اهالی و‌دوستداران فوتبال و صاحبان نظر و اهل فن فوتبالیستها پیشکسوتها دارای رای باشند و حتی کارمند فدراسیون هم بدون رای این هزاران نفر نتواند انتخاب شود و تمام حساب کتابا و حقوقا شفاف باشد و به مردم ارائه شود الان چون این سازمان از دولت پول می گیرد باید تابع قوانین دولت باشد ولی می تواند نباشد چون مثلا سازمان مردمی است مشکل بازنشستگی مشکل فدراسیون و تاج نیست مشکل دولت است انها نباید پول به فدراسیون بدهند خودشان مقصرند و پای لرزش هم باید بنشینند الان تنها راه حل قطع کمک به فدراسیون است اینگونه تاج و دیگران هم می توانند به حکومت قبیله ای و باندی و دیکتاتوری خود در فدراسیون ادامه دهند. مقصر دولت بوده است البته الان تاج برای خودش راه خل پیدا کرده که به فرض فولاد مبارکه که شرکتی دولتیست او را بر طبق قوانین که تاج انها را دارا باشد استخدام کند بر طبق قانون نمی تواند اورا مانور به فدراسیون که نهادی غیر از نهاد و شرکت مرتبط با فولاد مبارکه و‌کارش است منتقل کند و این غیر قانونیست. استخدام بازنشسته ها یک سوم کار و حقوق هم شامل فدراسیون فوتبال نمی شود که حتی اگر هم بشود غیر قانونیست چون مسئولیت و شغلهای انها طوریست که باید تمام وقت باشند نباشند کارها انجام نمی شود و ناقص می ماند تمام افراد بازنشسته می توانند در شرکتهای خصوصی که بودجه از دولت نمی گیرند مشغول به کار شوند یک روز اگر تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال در این چهل سال گذشته صورت بگیرد به نتایج فاجعه باری خواهیم رسید . مشکلات ، اختلاسها، حیف و میلها، غارتها و چپاولها و بی قانونی های بسیار. مراد
مراد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۱۷
چرا خودمونو‌خسته کنیم فوتبال ما مافیایی و فاسد است بیست ساله حداقل، به همه گفتم مسئول غیر مسئول (که بعضی ها قدرتشو‌نداشتن بعضی ها هم منافعشون ایجاب نمی کرد)فدراسیون فوتبال یک نهاد واقعی مردمی ان جی او نیست و فرمایشی و قبیله ای و گروهیست هر دوره یک باند و گروهی قدرت را در دست دارند به همدیگه رای و باج می دهند یه عده هستند درون گروهی و همدیگرو انتخاب می کنند در حالیکه باید اساسنامه که متعلق به مردم است اصلاح شود و هزاران نفر از اهالی و‌دوستداران فوتبال و صاحبان نظر و اهل فن فوتبالیستها پیشکسوتها دارای رای باشند و حتی کارمند فدراسیون هم بدون رای این هزاران نفر نتواند انتخاب شود و تمام حساب کتابا و حقوقا شفاف باشد و به مردم ارائه شود الان چون این سازمان از دولت پول می گیرد باید تابع قوانین دولت باشد ولی می تواند نباشد چون مثلا سازمان مردمی است مشکل بازنشستگی مشکل فدراسیون و تاج نیست مشکل دولت است انها نباید پول به فدراسیون بدهند خودشان مقصرند و پای لرزش هم باید بنشینند الان تنها راه حل قطع کمک به فدراسیون است اینگونه تاج و دیگران هم می توانند به حکومت قبیله ای و باندی و دیکتاتوری خود در فدراسیون ادامه دهند. مقصر دولت بوده است البته الان تاج برای خودش راه خل پیدا کرده که به فرض فولاد مبارکه که شرکتی دولتیست او را بر طبق قوانین که تاج انها را دارا باشد استخدام کند بر طبق قانون نمی تواند اورا مانور به فدراسیون که نهادی غیر از نهاد و شرکت مرتبط با فولاد مبارکه و‌کارش است منتقل کند و این غیر قانونیست. استخدام بازنشسته ها یک سوم کار و حقوق هم شامل فدراسیون فوتبال نمی شود که حتی اگر هم بشود غیر قانونیست چون مسئولیت و شغلهای انها طوریست که باید تمام وقت باشند نباشند کارها انجام نمی شود و ناقص می ماند تمام افراد بازنشسته می توانند در شرکتهای خصوصی که بودجه از دولت نمی گیرند مشغول به کار شوند یک روز اگر تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال در این چهل سال گذشته صورت بگیرد به نتایج فاجعه باری خواهیم رسید . مشکلات ، اختلاسها، حیف و میلها، غارتها و چپاولها و بی قانونی های بسیار. مراد
مراد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۵۰
می بخشید اشتباهات تایپی داشتم و اصلاحیه هایی رو‌صورت دادم دوباره می فرستم ممنون
مراد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۵۲
چرا خودمونو‌خسته کنیم فوتبال ما مافیایی و فاسد است بیست ساله حداقل، به همه گفتم مسئول غیر مسئول (که بعضی ها قدرتشو‌نداشتن بعضی ها هم منافعشون ایجاب نمی کرد و نکرد ، کاری نکردن )فدراسیون فوتبال یک نهاد واقعی مردمی ان جی او نیست و فرمایشی و قبیله ای و گروهیست و نهاد مردمی بودن پوشش بوده برای رسیدن به اهداف و سو استفاده غیر از شاید یک عده اقلیت و انها هم بر اساس جریان عادلانه و‌دموکراتیک انتخاب نمی شدند. هر دوره یک باند و گروهی قدرت را در دست دارند به همدیگه رای و باج می دهند یه عده هستند درون گروهی و همدیگرو انتخاب می کنند و اساسنامه رو هم در جهت منافع خودشون تغییر میدن و اصلاح میکنن . ایا شمای فوتبالدوست ، اهل فن، خبرنگار ، فوتبالیست ، مربی و پیشکسوت کوچکترین نقشی در این فرایندها(جریانها، کرها، فعل و انفعالها) دارید؟می توانید داشته باشید ؟ اجازه می دهند؟ در حالیکه باید اساسنامه که متعلق به مردم است اصلاح شود و هزاران نفر از اهالی و‌دوستداران فوتبال و صاحبان نظر و اهل فن ،فوتبالیستها پیشکسوتها دارای رای باشند و همه بتوانند کاندید شن و حتی کارمند فدراسیون هم بدون رای این هزاران نفر نتواند انتخاب شود و تمام حساب کتابا و حقوقا شفاف باشد و به مردم ارائه شود ، حتی یک ریال ان . شماهایید که صاحبان اصلی نهاد مردمی فدراسیون فوتبال هستید؟الان چون این سازمان از دولت پول می گیرد باید تابع قوانین دولت باشد ولی می تواند نباشد چون مثلا سازمان مردمی است مشکل بازنشستگی مشکل فدراسیون و تاج نیست مشکل دولت است انها نباید پول به فدراسیون بدهند خودشان مقصرند و پای لرزش هم باید بنشینند الان تنها راه حل قطع کمک به فدراسیون است اینگونه تاج و دیگران هم می توانند به حکومت قبیله ای و باندی و دیکتاتوری خود در فدراسیون ادامه دهند. مقصر دولت بوده است البته الان تاج برای خودش راه حل پیدا کرده که به فرض فولاد مبارکه که شرکتی دولتیست او را بر طبق قوانین که تاج انها را دارا باشد استخدام کند ولی بر طبق قانون نمی تواند اورا مامور به فدراسیون که نهادی غیر از نهاد و شرکت مرتبط با فولاد مبارکه و‌کارش است کند.منتقل کند .و این غیر قانونیست. استخدام بازنشسته ها یک سوم کار و حقوق هم شامل فدراسیون فوتبال نمی شود که حتی اگر هم بشود غیر قانونیست چون مسئولیت و شغلهای انها طوریست که باید تمام وقت باشند نباشند کارها انجام نمی شود و ناقص می ماند بودجه دولت که بیت المال هم هست را حساب کنید .تمام افراد بازنشسته می توانند در شرکتهای خصوصی که بودجه از دولت نمی گیرند مشغول به کار شوند یک روز اگر تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال در این چهل سال گذشته صورت بگیرد به نتایج فاجعه باری خواهیم رسید . مشکلات ، اختلاسها، حیف و میلها، غارتها و چپاولها و بی قانونی های بسیار. باید دهها هزار نفر از مردم و اهالی ورزش و فوتبال بیابند و بنشینند و اساسنامه ای عادلانه درست و تصویب کنند که متضمن (تضمین کننده) حقوق همه مردم و ورزش و فوتبال و کشور و اجرای ان باشد . در اخر میخواهم بگویم، اضافه کنم این حرفها خنده دار است نه؟
مراد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۵۶
چرا خودمونو‌خسته کنیم فوتبال ما مافیایی و فاسد است بیست ساله حداقل، به همه گفتم مسئول غیر مسئول (که بعضی ها قدرتشو‌نداشتن بعضی ها هم منافعشون ایجاب نمی کرد و نکرد ، کاری نکردن )فدراسیون فوتبال یک نهاد واقعی مردمی ان جی او نیست و فرمایشی و قبیله ای و گروهیست و نهاد مردمی بودن پوشش بوده برای رسیدن به اهداف و سو استفاده. غیر از شاید یک عده اقلیت و انها هم بر اساس جریان عادلانه و‌دموکراتیک انتخاب نمی شدند. هر دوره یک باند و گروهی قدرت را در دست دارند به همدیگه رای و باج می دهند یه عده هستند درون گروهی و همدیگرو انتخاب می کنند و اساسنامه رو هم در جهت منافع خودشون تغییر میدن و اصلاح میکنن . ایا شمای فوتبالدوست ، اهل فن، خبرنگار ، فوتبالیست ، مربی و پیشکسوت کوچکترین نقشی در این فرایندها(جریانها، کرها، فعل و انفعالها) دارید؟می توانید داشته باشید ؟ اجازه می دهند؟ در حالیکه باید اساسنامه که متعلق به مردم است اصلاح شود و هزاران نفر از اهالی و‌دوستداران فوتبال و صاحبان نظر و اهل فن ،فوتبالیستها پیشکسوتها دارای رای باشند و همه بتوانند کاندید شن و حتی کارمند فدراسیون هم بدون رای این هزاران نفر نتواند انتخاب شود و تمام حساب کتابا و حقوقا شفاف باشد و به مردم ارائه شود ، حتی یک ریال ان . شماهایید که صاحبان اصلی نهاد مردمی فدراسیون فوتبال هستید؟الان چون این سازمان از دولت پول می گیرد باید تابع قوانین دولت باشد ولی می تواند نباشد چون مثلا سازمان مردمی است مشکل بازنشستگی مشکل فدراسیون و تاج نیست مشکل دولت است انها نباید پول به فدراسیون بدهند خودشان مقصرند و پای لرزش هم باید بنشینند الان تنها راه حل قطع کمک به فدراسیون است اینگونه تاج و دیگران هم می توانند به حکومت قبیله ای و باندی و دیکتاتوری خود در فدراسیون ادامه دهند. مقصر دولت بوده است البته الان تاج برای خودش راه حل پیدا کرده که به فرض فولاد مبارکه که شرکتی دولتیست او را بر طبق قوانین که تاج انها را دارا باشد استخدام کند ولی بر طبق قانون نمی تواند اورا مامور به فدراسیون که نهادی غیر از نهاد و شرکت مرتبط با فولاد مبارکه و‌کارش است کند.منتقل کند .و این غیر قانونیست. استخدام بازنشسته ها یک سوم کار و حقوق هم شامل فدراسیون فوتبال نمی شود که حتی اگر هم بشود غیر قانونیست چون مسئولیت و شغلهای انها طوریست که باید تمام وقت باشند نباشند کارها انجام نمی شود و ناقص می ماند بودجه دولت که بیت المال هم هست را حساب کنید .تمام افراد بازنشسته می توانند در شرکتهای خصوصی که بودجه از دولت نمی گیرند مشغول به کار شوند یک روز اگر تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال در این چهل سال گذشته صورت بگیرد به نتایج فاجعه باری خواهیم رسید . مشکلات ، اختلاسها، حیف و میلها، غارتها و چپاولها و بی قانونی های بسیار. باید دهها هزار نفر از مردم و اهالی ورزش و فوتبال بیابند و بنشینند و اساسنامه ای عادلانه درست و تصویب کنند که متضمن (تضمین کننده) حقوق همه مردم و ورزش و فوتبال و کشور و اجرای ان باشد . در اخر میخواهم بگویم، اضافه کنم این حرفها خنده دار است نه؟
مراد
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۵۷
سلام چند سطر اخر مطالبم نیست! اگر هم بشود امکانش باشد دوست دلشته باشید صلاح بدانید اخرین مطلب ارسالیم که ویرایش کردم و‌مطالبی رو اضافه کردم باشد بقیه پاک شود چون تعدد صورت گرفته و شلوغ شده . ممنون. مراد
A
جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۶
سلام‌در اخر جمله شماهایید که صاحبان اصلی نهاد مردمی فدراسیون فوتبال هستید علامت سوال اضافه است اشتباهی کذاشته شده . دلشته داشته است و کرها کارها است. سلام‌در اخر جمله شماهایید که صاحبان اصلی نهاد مردمی فدراسیون فوتبال هستید علامت سوال اضافه است اشتباهی کذاشته شده . دلشته داشته است و کرها کارها است.سلام‌در اخر جمله شماهایید که صاحبان اصلی نهاد مردمی فدراسیون فوتبال هستید علامت سوال اضافه است اشتباهی کذاشته شده . دلشته داشته است و کرها کارها است.مراد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر