فهرست
چالش تکراری ویسی؛ ناگزیر از تغییر
چالش تکراری ویسی؛ ناگزیر از تغییر

چالش تکراری ویسی؛ ناگزیر از تغییر

آی‌اسپورت- سپاهان در مقطعی از لیگ به پرسپولیس رسیده که از خوش‌شانسی اصفهانی‌ها، قرمزهای پایتخت با بحران در خط دفاعی روبه‌رو هستند. اما برانکو، به همان اندازه که برای چینش ترکیب پرسپولیس، خط دفاعی نامتوازنی دارد، بازیکنان خلاق و تاثیرگذاری در خط حمله دارد که می‌توانند در طول تمام نود دقیقه بازی، خواب و خیال را از چشم مدافعان زردپوش بگیرند. به خصوص که حال و روز خط دفاعی سپاهان هم تعریفی ندارد و ویسی، هنوز بعد از گذشت بیست و یک هفته علاج بیماری ناشناخته خط دفاع تیمش را پیدا نکرده است.

ویسی در شکست سنگین هفته قبل برابر ماشین‌سازی قعرنشین، از کولیبالی و خلیل‌زاده به عنوان مدافعان میانی استفاده کرد؛ و حاج‌صفی و عبدی، در سمت چپ و راست دفاع زردپوشان حضور داشتند. اما این ترکیب که به ظاهر بهترین مدل دفاعی سپاهان در این فصل بوده، در یک بازی خانگی آن هم برابر تیم شانزدهم لیگ برتر یک بازنده محض بوده است. با توجه به تغییرات متعددی که سرمربی سپاهان در طی فصل در خط دفاع تیمش ایجاد کرده، احتمالا برای بازی با پرسپولیس هم تغییراتی در چینش دفاعی سپاهان خواهیم دید؛ انتقال خلیل‌زاده یا حاج‌صفی به پست هافبک تدافعی، بازگشت عارف غلامی جوان به قلب خط دفاع به جای خلیل‌زاده و یا حضور آرمین سهرابیان در سمت چپ به جای حاج‌صفی انتخاب‌هایی است که ویسی در هفته‌های قبل اجرایی کرده و در بازی با پرسپولیس هم، احتمالا چنین آزمون و خطاهایی را خواهیم دید.

در این بین، آنچه به چشم می‌آید ناهماهنگی ترکیب دفاعی سپاهان در هفته‌های متوالی است که سردرگمی بازیکنان و سرمربی را در پی داشته. فرصتی که مهره‌های هجومی پرسپولیس، به راحتی آن را از دست نمی‌دهند.

۱    
آی اسپورت
2017-02-15 21:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر