فهرست
هیولایی به نام لیورپول؛ ۱۰ رکورد برای قرمزها
هیولایی به نام لیورپول؛ ۱۰ رکورد برای قرمزها

هیولایی به نام لیورپول؛ ۱۰ رکورد برای قرمزها

آی اسپورت - یورگن کلوپ از لیورپول هیولایی ساخته است که تمام تیم ها را در انگلیس از پیش رو برداشته و بی رقیب به سمت قهرمانی پیش می رود. پس از پیروزی ۲-۰ شب گذشته بر یونایتد، حالا لیورپول با 16 امتیاز اختلاف نسبت به سیتی و یک بازی کمتر نسبت به این تیم، در صدر قرار دارد و می توان به جرات گفت که پس از ۳۰ سال بالاخره قهرمانی لیگ برتر را جشن خواهد گرفت. لیورپول که قهرمان کنونی اروپا نیز محسوب می شود، از ۲۲ بازی صاحب ۲۱ پیروزی و تنها یک تساوی شده و با ۶۴ امتیاز، بهترین شروع یک تیم در لیگ برتر را به خود اختصاص داده است. رکوردی که پیش از این در اختیار سیتی بود.

پیروزی بر یونایتد نوزدهمین برد متوالی خانگی لیورپول بود و ۲ پیروزی با شکستن رکورد منچسترسیتی فصل ۲۰۱۲ که ۲۰ برد متوالی خانگی کسب کرد، فاصله دارد. ساوتهمپتون و وستهام، دو رقیب بعدی لیورپول در آنفیلد خواهند بود. قرمزها از سال ۲۰۱۷ برابر این دو تیم مغلوب نشده اند. لیورپول در فصل جاری می تواند به ۱۰ رکورد ویژه در لیگ برتر دست یابد. یکی از این رکوردها همین حالا در اختیار این تیم است و ۹ چالش دیگر پیش روی قرمزها خواهد بود:

۱- بهترین شروع در لیگ که لیورپول توانست این رکورد را از آن خود کند. ۲۱ برد در ۲۲ بازی که پایانی بود بر رکورد سیتی فصل ۲۰۱۷.

۲- بیشترین برد متوالی خانگی... لیورپول به دو برد دیگر نیاز دارد تا از رکورد سیتی با ۲۰ برد متوالی خانگی گذر کند.

۳- بیشترین برد متوالی.... لیورپول تا به اینجای فصل ۱۳ برد متوالی کسب کرده و شش برد دیگر برای عبور از رکورد سیتی(سال ۲۰۱۷) فاصله دارد.

۴-بیشترین بازی بدون شکست.... قرمزها ۳۹ بازی متوالی است که مغلوب نشده اند و یازده بازی دیگر می توانند از رکورد آرسنال گذر کنند.

۵- کمترین شکست در یک فصل که در اختیار آرسنال فصل ۲۰۰۳ است. لیورپول می تواند با توپچی ها برابری کند.

۶- بیشترین پیروزی در یک فصل... رکورد در اختیار سیتی در فصل ۲۰۱۸ با ثبت ۳۲ پیروزی است. لیورپول تا به اینجا صاحب ۲۱ برد شده است.

۷- بیشترین امتیاز در یک فصل... رکورد را سیتی با ۱۰۰ امتیاز در فصل ۲۰۱۷ در اختیار دارد.

۸- بیشترین برد خانگی در یک فصل.... لیورپول فعلا 12 پیروزی خانگی دارد و به هفت برد دیگر برای ثبت رکورد جدید نیاز دارد.

۹- بیشترین برد در بازی های بیرون خانه... لیورپول تا به اینجا هشت برد خارج از خانه دارد و ۹ برد با سیتی فصل ۲۰۱۷ فاصله دارد.

۱۰- بیشترین روزهای بدون شکست... رکورد با ۵۳۷ روز در اختیار آرسنال است. لیورپول اما ۳۸۲ روز است که شکستی در لیگ برتر تجربه نکرده است.

از بین این رکوردها اتمام فصل بدون شکست و برابری با رکورد آرسنال فصل ۲۰۰۳، بدون شک لذت بخش ترین خواهد بود.

ورزش ۳

 

 

     
آی اسپورت
2020-01-20 19:48:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر