فهرست
اینتر – رم؛ قدرت اول ایتالیا
اینتر – رم؛ قدرت اول ایتالیا

اینتر – رم؛ قدرت اول ایتالیا

آی اسپورت - جمعه شب هفته پانزدهم سری A با دیداری جذاب و پرهیجان در جوزپه مه‌آتزا شروع خواهد شد. اینتری‌ها دوست ندارند خیلی زود صدر جدول را دوباره به یوونتوس تقدیم کنند، از طرفی رم هم که بهتر از گذشته شده می‌خواهد همچنان در مسیر پیشرفت گام بردارد. نراتزوری و جالوروسی جمعه از ساعت ۲۳:۱۵ به مصاف هم خواهند رفت.

اینتر؛ صدر را از دست نده

اینتر خیلی تیم خوبی شده و مسیر خودش را پیدا کرده، اما رضایت هواداران را باید به پایان فصل موکول کنیم. آن‌ها روی قهرمان شدن تیمی که کونته برای‌شان ساخته، حساب کرده‌اند. شاید اگر در ایتالیا هوادار تیمی نباشید هم بدتان نیاید بعد از ۸ سال اسکودتو را تیمی به‌غیر از یوونتوس فتح کند. کورس قهرمانی داغ شده و شاید تا پایان فصل بار‌ها جملاتی مبنی بر دست به دست شدن صدر جدول بین اینتر و یووه بخوانید. اگرچه اینتر از یوونتوس شکست خورده، اما رقبایی مثل ساسوئولو و لچه که رقیب را متوقف کردند را شکست دادند و همین هم باعث شده یک امتیاز بیشتر داشته باشند. اینتر این روز‌ها با مارتینس و لوکاکو در خط حمله زهردار است و در دفاع هم با اشکرینیار صلابت دارد، همان‌طور که هاندانوویچ عنوان بهترین سنگربان سری A را هم کسب کرده. سنسی و بارلا هم جوان‌هایی هستند که در خط میانی به تیم و آینده خودشان کمک زیادی کرده‌اند. اگرچه در بازی برابر رم هر دوی آن‌ها غایب خواهند بود. اینتر دوست ندارد صدر جدولی که سخت از یوونتوس گرفته را راحت از دست بدهد. خبر خوب برای آن‌ها این است که یوونتوس هم این هفته نبرد سختی با لاتزیو خواهد داشت و شاید باز هم امتیاز از دست بدهد. فعلاً به شکست دادن رم باید فکر کنند تا همه‌چیز دست خودشان باشد.

رم؛ اهداف بزرگ‌تر

پس از اینکه نسخه‌های لوچانو اسپالتی و اوزِبیو دی‌فرانچسکو هم رم را درمان نکرد، حالا یک مربی موفق پرتغالی از اوکراین آمده تا تیم پرطرفدار پایتخت ایتالیا را آهسته‌آهسته به جا‌های خوبی برساند. حالا می‌توان مدعی شد رم تیم خوبی است که جذاب بازی می‌کند و هوادارانش با آن آشتی کرده‌اند، اما فصل اولی که دی‌فرانچسکو مربی‌شان بود هم سوم شدند و عملکرد خوبی داشتند. برای اینکه بخواهیم پائولو فونسکا را قضاوت کنیم کمی باید صبر کنیم. این فصل هدف او حتماً رسیدن به جمع ۴ تیم و حضور در لیگ قهرمانان اروپای فصل آینده است. نیم‌نگاهی هم به قهرمانی لیگ اروپا خواهد داشت. حتماً می‌دانید رم با وجود طرفداران زیادی که دارد و بازیکنان بزرگی که داشته، از لحاظ افتخارات چندان غنی نیست. کم‌افتخار نیستند، اما از آخرین جامی که برده‌اند بیش از ۱۱ سال می‌گذرد که آن‌هم کوپا ایتالیا بود. در رده بین‌المللی که ویترین‌شان خالی است. در سری A هم که آخرین مرتبه ۱۹ سال پیش اسکودتو را بردند. برای فونسکا رؤیاپردازانه خواهد بود که تیمش را فصل بعد به کورس قهرمانی برساند. هدفی که غیرممکن نیست، ولی با حضور یووه و اینتر سخت خواهد بود. حداقل اینکه جمعه شب می‌خواهد نشان بدهد تیمش چیزی از اینتر کم ندارد.

آخرین جدال

بازی برگشت فصل قبل سری A در ورزشگاه جوزپه مه‌آتزا با تساوی یک-یک تمام شد. الشعراوی ابتدا جالوروسی را پیش انداخت و پریشیچ با گلزنی برای نراتزوری کار را به تساوی کشید.

آمار بازی

۳) ۳ بازی آخر اینتر و رم برنده نداشته و مساوی شده است.

۵) اینتری‌ها بعد از یک سال موفق شده‌اند نوار بردهای‌شان را طولانی کنند. ۵ برد متوالی در حالی رقم خورده که فصل قبل در ماه نوامبر ۷ برد متوالی داشتند.

صفر) رم موفق نشده تیم‌های بالای جدولی (۶ رده ابتدایی) را شکست دهد. برابر لاتزیو و کالیاری مساوی کرد و از آتالانتا شکست خورد.

یک) در حالی که اینتر در خانه یک باخت برابر یوونتوس داشته، خارج‌از‌خانه رکورد عالی صددرصد پیروزی را ثبت کرده است.

۴) اینتر ۴ سال است که موفق نشده در خانه خودش رم را شکست دهد. آخرین بردشان به اکتبر ۲۰۱۵ برمی‌گردد که با تک‌گل مِدِل حریف را شکست دادند. این آخرین مرتبه‌ای بود که یکی از دو تیم، دو بازی متوالی را برابر حریف می‌برد.

۳۱) اینتر با ۳۱ گل زده پس از آتالانتا دومین خط حمله خوب فصل را داشته. شاگردان کونته در همه بازی‌های خانگی‌شان گل زده‌اند.

مصدومان و محرومان

استفانو سنسی، نیکولو بارلا و الکسیس سانچس مصدومان اینتر هستند که همگی از یاران کلیدی تیم به حساب می‌آیند. رم هم از جاستین کلایورت، آنتونیو میرانته، برایان کریستانته، داویده زاپاکاستا و دِوید بووآ به‌دلیل آسیب‌دیدگی نمی‌تواند استفاده کند.

     
آی اسپورت
2019-12-06 09:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر