فهرست
منصوریان: اسفنددودکن‌ها به دنبال رحمتی
منصوریان: اسفنددودکن‌ها به دنبال رحمتی

منصوریان: اسفنددودکن‌ها به دنبال رحمتی

آی اسپورت - علیرضا منصوریان بعد از پشت سرگذاشتن یک نیم فصل سخت در استقلال و البته کنار رفتن از جام حذفی، حالا تمام توانش را برای نیم فصل دوم گذاشته و می‌خواهد طوری تصمیم بگیرد که از زیر بار فشارها و انتقادات نیم فصل اول خارج شود. سرمربی جوان آبی‌ها البته برای نیم فصل دوم با مشکلات زیادی مواجه است که برخی از آنها در فصل نقل و انتقالات است. تصمیم گیری در مورد سیدمهدی رحمتی و چند بازیکن دیگر از جمله سخت ترین کارهای او است. دستیار پیشین کارلوس کی‌روش در گفتگویی به جزئیات بیشتری از برنامه‌هایش برای نیم فصل دوم و تصمیم‌گیری در مورد برخی بازیکنان اشاره کرد:

به کار با جوانان اعتقاد دارم

کارنامه من در همه تیم‌هایی که بودم نشان می‌دهد به بازیکنان جوان اعتقاد ویژه‌ای دارم. در تیم‌های ملی امید و زیر ۲۲ ساله‌ها با بازیکنان جوان کار کردم و این تجربه من آموخت که کار کردن با بازیکنان جوان بیشتر نتیجه می‌دهد. دو فصلی هم که در نفت بودم اساس کارم را با بازیکنان جوان بسته بودم.

نه نورافکن را از دست می‌دهم نه حسینی را

در استقلال هم به بازیکنان جوان معتقدم و کم و بیش از جوانان تیم استفاده کرده بودم. به بازیکن جوانی مثل سید مجید حسینی حتی در دربی میدان داده بودم. پس از کارکردن با جوانان ترس و ابایی ندارم. متاسفانه شایعه‌هایی شنیدم مبنی بر جدایی حسینی و نورافکن و این که یک تیم لیگ برتری که کم هم بازیکن ندارد در صدد گرفتن آنهاست. با قاطعیت می‌گویم به این دو بازیکن اعتقاد دارم و قصد ندارم هیچ یک از آن‌ها را از دست بدهم.

چند جوان دیگر اضافه کردیم

به جز نورافکن و سید مجید حسینی، جوانان خوب دیگری هم داریم. محسن کریمی، بهنام برزای، زکی پور، حقدوست و... و البته در کنار این‌ها چند بازیکن خیلی جوانتر داریم که از تیم امید به ما اضافه شده‌اند. بازیکنانی مثل عظیم گوگ، طاها شریعتی و حتی لشنی که یک دروازه‌بان جوان و آینده‌دار است. از این به بعد توجه ویژه‌ای به تیم‌های پایه و به خصوص به تیم امید دارم و مستقیما عملکرد بازیکنان این تیم را زیر نظر می‌گیرم تا بهترین‌های‌شان را به تمرین تیم بزرگسالان بیاورم و به این ترتیب برای بازیکنان این تیم هم انگیزه‌های ویژه‌ای ایجاد شود.

جوانانی که از تیم‌های پایه بالا می‌آیند شناسنامه تیم هستند

بازیکن جوان یک ویژگی دارد، بازیکنان جوانی که از تیم‌های پایه بالا می‌آیند ویژگی‌های بالاتری دارند. به نظر من بازیکنانی که از تیم‌های پایه یک باشگاه به تیم بزرگسالان می‌رسند می‌توانند شناسنامه آن باشگاه باشند. امید نورافکن و مجید حسینی این ویژگی را در استقلال دارند. آنها آینده روشنی دارند و در آینده از آنها با عنوان شناسنامه باشگاه نام برده می‌شود. من نمی‌خواهم این فرصت از آنها گرفته شود. این دو بازیکن به زودی قراردادهای خود را با باشگاه استقلال تمدید می‌کنند تا با خیال راحت‌تری کارشان را دنبال کنند و من یقین دارم که در نیم فصل دوم نیز به مراتب بیشتر از نیم فصل اول به آنها بازی خواهد رسید.

لیست دوم خرید نداریم

متاسفانه از روز گذشته برخی شایعه نقل و انتقالاتی دیگر حول و حوش تیم استقلال منتشر شد و شنیدم که در فضای مجازی از یک لیست بعنوان لیست دوم خرید استقلال رونمایی شده است. به شدت وجود چنین لیستی را تکذیب می‌کنم. ما لیستی با عنوان لیست دوم نداریم. من این لیست را زاییده ذهن بیمار افرادی می‌دانم که قصد تولید حاشیه برای استقلال و لطمه زدن به من را دارند. یکبار لیست خرید داشتیم که آن را رسما از طریق رسانه‌های رسمی و معتبر باشگاه و مدیرعامل اعلام کردیم. اگر باز هم لیستی داشته باشیم آن توسط مدیرعامل باشگاه اعلام می‌شود نه از طریق فضای مجازی.

شایعه‌ای که از شنیدنش تعجب کردم

همه ایران می‌دانند در نزدیکی‌های ساختمان باشگاه استقلال یک رستوران دارم. دیروز و تا دقایقی قبل از نشست هیات مدیره در این رستوران مشغول بودم و از آنجا به نشست هیات مدیره رفتم. تا از جلسه خارج شدم یک نفر به من گفت قبل از جلسه با قلعه‌نویی جلسه داشتم. واقعا از شنیدن این شایعه داشتم شاخ در می‌آوردم. شایعه سازی هم حدی دارد واقعا.

حمایت کامل و اختیار تام

در هیات مدیره استقلال فضای خوبی حاکم بود. یکدلی و همدلی را در سطح کلان مدیریت استقلال دیدم. خوشبختانه اعضای هیات مدیره یکبار دیگر حمایت‌شان را از من اعلام کردند و در خصوص امور نقل و انتقالاتی هم به من اختیار تام دادند تا خودم تصمیم بگیرم. در این میان آقای افتخاری که برادری‌اش را بارها ثابت کرده بود باز هم پای کار بود. من از مدیر باشگاهم تشکر ویژه‌ای می‌کنم که فضا را برای سالم کار کردن در استقلال فراهم ساخته است.

عجله‌ای برای نقل و انتقالات نداریم

باشگاه هنوز در حال رایزنی های معمول است تا گزینه هایی که قبلا به صورت رسمی معرفی کرده بودیم را جذب کند. هنوز اولویت‌های بعدی‌مان را انتخاب نکرده‌ایم. برای نقل و انتقالات عجله نمی‌کنیم. چون زمان کافی برای تغییر و تحول را داریم. خوشبختانه پنجره نقل و انتقالات تا هفته بیستم باز است و ما از این فضا نهایت استفاده را در کمال دقت به عمل خواهیم آورد.

اسفنددودکن‌ها سراغ رحمتی را می‌گیرند

این روزها هر کسی مرا می‌بیند در خصوص رحمتی سئوال می‌کند. از خبرنگاران و اصحاب رسانه بگیرید تا مردم در کوی و برزن. حتی اسفند دودکن های سر چهارراه هم تا مرا پشت چراغ قرمز گیر می‌آورند سراغ رحمتی را می‌گیرند و در مورد او سئوال می‌کنند.

فعلا لیست خروجی نداریم

اولا من از مردم خوب و به خصوص هواداران استقلال بسیار ممنونم که تا این حد پیگیر امور تیم خودشان هستند. صحبت من کلی است و در خصوص ۲۵ بازیکن صحبت می‌کنم نه صرفا رحمتی. خوشبختانه هیات مدیره با اعتماد کامل در خصوص نقل و انتقالات کلیه اختیارات را به خودمان دادند و قرار شد از تصمیمات نقل و انتقالاتی من حمایت کنند. همانطور که گفتم فعلا لیست خروجی نداریم، مگر آن که بازیکن بگیریم.

نمی‌خواهم یک تیر را از دست بدهم

در وهله اول اگر بتوانیم در یک پست بازیکن مورد نظر را بگیریم در آن پست بار تیم را سبک می‌کنیم. این صحبت کلی من در خصوص همه بازیکنان تیم است. من تیرهای زیادی برای پرتاب به سوی هدف ندارم. نیم فصل است و تیرهای ما هم محدود. یک تیر برای شلیک به سوی هدف دارم و نمی‌خواهم این تیر را از دست بدهم. باید آن را مستقیم به هدف بزنم. نقل و انتقالات در نیم فصل بسیار سخت‌تر  و حساس‌تر از نقل و انتقالات ابتدای فصل است.

نمی‌گذارم آب استقلال را گل آلود کنند و از آن ماهیگیری کنند

در فضای استقلال هر اتفاقی هم که بیفتد درون خانوادگی است. قهر، آشتی، دعوا، صلح، دوستی، محبت و هر چیز دیگری باشد فقط به خانواده استقلال مربوط می‌شود. متاسفانه بعضی‌ها دوست دارند آب گل آلود شود و شاه ماهی صید کنند. من اجازه نمی‌دهم این افراد از آب گل آلود استقلال برای خود ماهی بگیرند. فعلا به همین کلی گویی بسنده می‌کنم و جزییات بیشتری نمی‌گویم. مگر آنکه این افراد که الان هیچ سمت و پستی در استقلال ندارند از اختلافات درون خانوادگی استقلال به نفع خود استفاده کنند.

هدف همه سربلندی استقلال است

همه مجموعه استقلال از هیات مدیره و مدیرعامل گرفته تا من و دستیارانم و بازیکنان و هواداران هدف‌مان سربلندی استقلال است و راهی را می‌رویم که به این مقصد ختم شود. شاید در انتخاب راه اختلاف سلیقه‌هایی باشد، اما مقصد همه یکی است.  در مجموعه تیم، بازیکنان، کادر فنی، تیم پزشکی و تدارکات که زیر مجموعه سرمربی حساب می‌شوند، همه باید بپذیرند که خود را با منِ سرمربی هماهنگ کنند. همه باید چارچوب وظایف خود را بشناسند و خارج از آن رفتار نکنند. مربی، مربی است، بازیکن هم تنها بازیکن است. ماساژور هم جایگاه خودش را دارد و تدارکات هم همینطور. هیچ کس نباید به خودش اجازه دهد از چارچوب وظایفش خارج شود. چون من این را تحمل نخواهم کرد.

 

 

۱    
آی اسپورت
2017-01-03 12:25:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر