فهرست
آقای اینفانتینو ممنون، تاریخ را تحریف نکنید!
آقای اینفانتینو ممنون، تاریخ را تحریف نکنید!

آقای اینفانتینو ممنون، تاریخ را تحریف نکنید!

آی اسپورت - عجیب است و باور نکردنی و غیر قابل هضم. اینکه از رسانه‌های ایران و جهان گرفته تا رییس فیفا همه و همه تحت تاثیر جریان‌سازی‌های فیفا بگویند طلسم حضور بانوان در ایران امروز و در بازی ایران و کامبوج شکسته شد آن هم در حالی که این طلسم را پرسپولیس با صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا شکست و بانوان هوادار پرسپولیس با حضور خود در استادیوم آزادی تاریخ‌ساز شدند.

در بیانیه رئیس فیفا که  بعد از بازی تیم ملی ایران مقابل کامبوج صادر شده نکته قابل تاملی وجود دارد و آن اینکه او همچون رسانه‌های خارجی و حتی داخلی عنوان کرده: «برای اولین بار در ۴۰ سال گذشته در جمهوری اسلامی ایران، به چندین هزار بانوی ایرانی اجازه داده شد تا یک بازی فوتبال مردان را در استادیوم تماشا کنند.» اینفانتینو این اتفاق را  یک قدم بزرگ و مثبت و اتفاقی دانسته که فدراسیون جهانی فیفا و به خصوص زنان و دختران ایرانی مشتاقانه در انتظار آن بودند.

در اینکه این اتفاق را باید به فال نیک گرفت و «ممنون‌دار» اینفانتینو و عزم و همراهی مسوولان وزرات ورزش و فدراسیون فوتبال بود تردیدی نیست اما به نظر می‌رسد از فیفا گرفته تا متولیان فوتبال و از رسانه‌های داخلی گرفته تا خارجی همگی در حال تحریف تاریخ و به نوعی دیگر جلوه دادن یک واقعیت آشکار و ملموس هستند و آن چیزی نیست جز اینکه در پی صعود حماسی تیم محروم از جذب بازیکن پرسپولیس بود که برای اولین بار و بعد از چهل سال در دیدار پرسپولیس و کاشیمای ژاپن و در ورزشگاه آزادی بانوان فرصت حضور در استادیوم را یافته و از تیم محبوب خود حمایت کردند. تنها تفاوت این بود که این بار با بلیط‌فروشی محدود، درها به روی بانوان باز شد و در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا بانوان گزینش شده وارد ورزشگاه شدند هر چند که خیلی‌های‌شان هم هواداران خانم شناخته شده پرسپولیس بودند که باشگاه آن را تایید کرده بود. حال حقیقتا درک نمی‌کنیم و نمی‌توانیم متوجه شویم که چرا هم اینفانتینو و هم رسانه‌ها می‌خواهند بگویند اولین بار در بازی تیم ملی با کامبوج چنین اتفاقی رخ داده.

البته که در اظهارات و سخنرانی‌های اینفانتینو در این باره از مراسم برترین‌های سال جهان و درست پس از معرفی مسی به عنوان برترین بازیکن سال جهان گرفته تا این بیانیه‌ها می‌توان به رگه‌هایی از اظهارات و مانورهای تبلیغاتی پی برد. او هیچ اشاره‌ای نمی کند که در استادیوم ۷۵ هزار نفری آزادی فقط ۳۶۰۰ زن ایرانی امکان خرید بلیط داشتند، با این وجود اما نمی‌شود و نمی‌توان از اینفانتینو ممنون نبود که این طلسم را با اعمال فشار بار دیگر و برای دومین بار و نه اولین بار شکسته و راه با همین فشار برای وزیر ورزش و دولتمردان ایرانی که موافق حضور در استادیوم‌ها هستند باز کرده اما....

اما آقای اینفانتینوی عزیز؛ لطفا تاریخ را تحریف نکنید، لطفا به همه بگویید که اولین بار در بازی پرسپولیس و کاشیما طلسم حضور بانوان شکسته شد و شخص شما هم در همان بازی در استادیوم آزادی حضور داشتید و اتفاقا همه چیز را کنترل کردید.

۹۴ ۷  
آی اسپورت
2019-10-11 02:11:00
نظر دهید

۷ نظر
بازگشت شکوهمند من
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۶:۲۷
دروغ است!
اگر برای اولین بار مقابل کاشیما بود، الان پرسپولیس قهرمان آسیا به حساب می‌آمد، خصوصا الان که هرچی برانکو بگه، دیگه مهم هم نیست و شجاع شلیل‌زاده هم می‌خواد بره کامبوج لژیونر شه و با تسوکه هوندا تمرین رقص تک دست مازنی کنه!!!
واقعا مایه‌ی افتخاره که هوندا با ساز شجاع خلیل‌زاده برقصه، نه؟
البته افتخار اصلی تعلق دارد به ترانسفر سد بلال حسینی به لوانته و سدی که مقابل مسی بنا خواهد کرد در لالیگا کامبوزیا.
۸ ۱
کیسه حکومتی
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۲۱
اونقدر تو این چند سال تحقیر شدی که نمیدونم این خزعبلات تاثیر کدوم حقارته ولی حدس میزنم این رأی اخری cas تو زدن تیرخلاص به نیمچه عقل و منطق کیسه کشا بی تاثیر نبوده. هرچند قبلا هم تو همین سایت بودی و اونقدر فحش خوردی تا گورت رو گم کردی. از الان نوش جونت
۳
عادل فردوسی پور
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۸:۱۶
از فردا دیگه همه مشکلات حل میشود
مسکن کار و خودرو و بازار دیگه حل شد خداروشکر
تنها کمبود ما همین بود که حل شد
۸
امین
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۰۹:۵۹
دعوت گزینشی از بانوان با خرید ازادانه ی بلیط فرق میکنه نویسنده جان....لطفا افکار پوسیده ی رنگی تان را کنار بگذارید
Reza
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۴۳
دوست عزیز اگر به حضور بسیار محدود خانم ها باشه، این طلسم خیلی قبل تر از بازی پرسپولیس و کاشیما، تو بازی ایران و بحرین که منجر به صعود تیم ایران به جام جهانی شد، زمان ریاست آقای دادکان، شکست.
انگار این وسط شمایین که تاریخ رو تحریف می کنین!
۹
حبیب
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۲:۱۶
باز این نویسنده لنگی از کوچکترین سوژه برای تبلیغ تفکرات لنگی اش استفاده کرد بابا جریان یک چیز دیگه است چرا در موضوع ملی سعی می کنی نمدی برای لنگی ها بدوزی؟ بفهم نفهم!
.
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸، ۱۴:۱۹
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر