فهرست
کاشت بذر بی‌مبالاتی؛ برداشت خرمن ناکامی
کاشت بذر بی‌مبالاتی؛ برداشت خرمن ناکامی

کاشت بذر بی‌مبالاتی؛ برداشت خرمن ناکامی

آی‌اسپورت- هر زمینی محصول خودش را به حاصل می‌رساند. باید باور کنیم تفاوت پرسپولیس و الهلال دقیقا ربط به بذری دارد که در آنها کاشته شده است. پرسپولیس در زمین‌اش بی‌مبالاتی کاشت. تیمی که میزبان نبود. شاید گفته شود تیم‌های عربستانی هم میزبان نبودند اما عربستانی در همه کشورهای عربی میزبان بودند آنها پدرخوانده امارات و عمان هستند. ابوظبی دست به سینه برای عربستانی‌ها بود همان گونه که عمان نیز این گونه بود. عمان هم چون ابوظبی همه امکانات را به عربستانی‌ها داد. از جمله کادوی زیبائی به نام داوری که شاهکار بود.

این کادوی آخری هم بی‌مبالاتی بود که نمی‌خواهیم بفهمیم داور عرب همیشه برای ما بدترین است.

ما بی‌مبالات بودیم که الهلال می‌تواند بهترین بازیکنان را بخرد اما ما مهدی طارمی را خریده‌ایم. که این بلا را در این شرایط بر سر تیم و حیثیت فوتبال ما می‌آورد و تازه از خیر بودن آن سخن می‌گوید.

ما بی‌مبالات بودیم که همه کار ما شده است جریمه و مجازات و در حساس‌ترین شرایط بازی‌هایمان نمی‌توانیم جانشینی برای کاپیتان تیم خودمان پیدا کنیم اما الهلالی‌ها کارشان خرید بهترین‌ها است.

ما بی‌مبالاتیم که اجازه می‌دهیم خیلی راحت بازیکنان ما که حکایت قلیان کشیدن‌هایش نقل مجلس است هنگام تعویض آن گونه عمل می‌کند. خرامان از زمین بیرون می‌اید و سگرمه‌هایش هم در هم باشد و به روی خودش نمی‌آورد که از وقتی رفیق در پی خیرش رفته یک بازی درست و حسابی برای تیم انجام نداده است.

ما بذر بی‌مبالاتی می‌کاریم که تعویض‌های ما اینقدر دیر است و بازیکنی چون نعمتی را در دقایق آخر به زمین می‌آوریم و هیچ‌کس نمی‌داند که چرا باید این روند تعویض‌های پر اشکال ادامه یابد

ما بی‌مبالاتیم که کشور عربستان همه کار برای نماینده کشورش انجام می‌دهد و ما هنوز در گیر قوانین پر پیچ و خم نظام وظیفه هستیم که بازیکن در خارج بازیکن ما است اما در خاک خودش جز اتباع بیگانه!

ما بی‌مبالاتیم که گزارشگر بازی در مورد صعود مقتدرانه تیم ملی ما پتکی می‌سازد که بر سر نیروهای داخلی بزند اما نمی‌گوید که تیم ملی جایگاه بهترین‌ها است و تیم ملی ما بدون ستاره‌های خارج از کشور ما نظیر آزمون و میلاد محمدی و پور علی گنجی و جهانبخش و دژاگه. شاید اوضاع صعودش خیلی هم آسان نبود.

ما بذر بی‌مبالاتی می‌کاریم و نمی‌دانیم محصول این بذر ناکامی است و بس.

۱۱۸ ۱۶  
آی اسپورت
2017-10-17 22:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
دقیقا
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۳۸
همه این حرفهاتون رو خیلی ریز جمع آوری کردید. خلاصه مطلب اینه که ما هنوز شخصیت قهرمانی نداریم. چه ملی و چه باشگاهی. بیش از 25 ساله تو باشگاهی قهرمان نشدیم و n ساله که قهرمان جام ملت ها نشدیم.
مدیریت باشگاه و مربی و بازیکن و رییس فدراسیون و رییس نظام وظیفه و حتی گزارشگر بازی و کفاشیان و ... هیچکدوم شخصیت و رحیه قهرمانی ندارن.
خاطره بازی العین یا محسن هوادار فوتبال!!!!
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۸
حق با شماست.
6پولیس
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۰۶
انقد عمر عمر کردن ک یک عمری پیدا شد پنج تا زد بشون، انقد هم شش شش کردن ک یک تیمی اومد بشون شش تا زد.
I.R
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۵
باشه بامزه خودتون گرم کنید هفته دیگه شیشتا میزاریم درتون .
mohamad she
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۱۴
عزیزم اون شیشتارو ما بهتون زدیم، العین هم پشت سر ما. از داشتهات بگو.
6پولیس
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۰۶
انقد عمر عمر کردن ک یک عمری پیدا شد پنج تا زد بشون، انقد هم شش شش کردن ک یک تیمی اومد بشون شش تا زد.
majid22
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۱۷
از این که پرسپولیس حذف شد به خدا خیلی ناراحت نیستم.فقط از این ناراحت و غمگینم که دارم توو این مملکت زندگی میکنم.به خدا فقط اسممون ایرانیه اما حتی یک ذره از مملکت و رفتارو منشمون ایرانی نیست و عربیه.پرسپولیس رو ایرانی ها حذف کردن همون طور که قبل از این بقیه نمایندهامون حذف شدن.دشمنان داخلی چشم دیدنه سرفرازی ایرانی جماعت رو ندارن
حرف حساب
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۸
باید این مسلمان بیغیرت و قلیونی رو بدوزه به نیمکت تا حساب کار دستش بیاد!
Hasan
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۹
قانون مسخره 18 بازیکن بزرگسال بلای جان تیم ها ایرانی در جام باشگاهاست تا کی باید با دو کارته شدن بازیکن یا محرومیت و مصدومیت چهار ستون بدن تیم بلرزد چون در لیست جایی برای جانشین نداریم 18 بازیکن نه دردی از جوانگرایی تیم ها دوا کرده نه دردی از فوتبال مریض ما تا حب بغض در این فوتبال هست باخت عجین شده ماست
موراتا
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۸:۳۳
دقیقا ، این قانون شاید باعث تقویت رده های پایین بشه ولی برای تیم های باشگاهی به شدت دردسرسازه
۱
بهمن
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۵۲
تيم ملی ما جای بهترينهاست يعنی چی؟ يعنی تيمهای ملی کره و ازبکستان جای بدتريناشونن؟
هفت سال پيش بهترينهای ما در تهران جلوی کره 70 دقيقه تو زمين خودشون حبس ميشدن، حالا اجازه
يک شوت هم در سئول به کره نميدن. اونم در فوتبالی که بهترين تيمش تو آسيا از تيم ده نفره 4 تا نوش
جان ميکنه. در زمان همين استاد برانکو بهترينهای ما در تهران به اردن باختن و با گل دقيقه 93 از حذف در مرحله اول مقدماتی فرار کردن. بنده هم قبول دارم برانکو نسبت به مربيهای ايرانی بهتره، ولی مقايسش با امثال کروش مثل مقايسه تويوتا با بنزه. يک جو مديريت و اقتدار نداره و تيمهاش از همينجا مدام صدمه ميخورن. همين لوس بازی مسلمان يه نمونهٔ واضحه.

۴
.فرهود
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۲:۲۱
حیف شه برانکو این نسل طلایی پرسپولیسو مثل نسل طلایی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۰۶ به باد داد
سر مربی پرسپولیسم هیچ وقت ظرفیت قهرمانی تو جایگاه بین المللی رو نداره
امید از تفت
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۳:۳۱
پرسپولیس در این فصل لیگ قهرمانان، در مجموع ۴بار با الهلال بازی کرد که سه مساوی و یک شکست سنگین داشت. حالا سه مساوی غیرطبیعیه یا یک شکست ۴ گله؟ خیلی ها به برانکو ایراد می گیرند. خوب اگر اتفاقات دو ماه اخیر برای هر مربی دیگری رخ میداد میتونست کاری بکنه؟ ما همینجوری بخاطر قانون سقف مسخره ۱۸ بازیکن بزرگسال در تنگنا هستیم وای بحال اینکه محرومیت ها هم اتفاق بیفته. من هنوز بر این باورم ما بازی را بیرون زمین باختیم. جایی که مدیریت و طارمی اشتباه تأثیرگذاری داشتند ولی نوع برخورد رسانه های ما بخصوص رسانه ملی محاکمه ای و عقده گشایی بود نه حمایتی و ملی. آیا اگر اتفاقات حاشیه ای برای تیم ملی رخ بده همینجوری برخورد میشه؟ چرا مسلمان بد بود و بی روحیه؟ تمام مصدومیت های بازیکنان زمانی اتفاق میفته که مورد هجمه های حاشیه ای قرار می گیرند و روحی افت می کنند. مثل خلیل زاده، مثل احمدزاده و . . . وقتی هیئت مدیره خودمون مربی تیم را میکوبه چه انتظاری از بقیه دارید؟ آقای کاشانی ما منتظر معرفی معلم کلاس ششم هستیم. اینها مشکلات پرسپولیسه نه بازی کردن ربی خواه و احمدزاده و بیرانوند و شجاع و . . . و ایراد فنی برانکو. آدمهای ناسپاس بشینید تا مربی کلاس ششم معرفی بشه
۳ ۱
گیر بازار
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۸
امید تویی که فکر میکنی خیلی حالیت هست.میدونی اگه الهلال میخواست زودتر از اینها پرسپولیس حذف بود.اونا جوانمردانه مقابل العین بازی کردن وگرنه برانکو شما زودتر از اینها حذف بود.حالا ما هیچی نمیگیم هی برو منبر و در مدح برانکو حرف بزن
shahab.ir
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۵۲
پرسپولیس بر میگشت آگه بازی تو آزادی بود وقتی مذهب با سیاست ورزش قاطی بشه انگار بقیه نشستن نزنن تو سرمان فضولی تو کار همه واسه همه تصمیم ارائه دادن فقط مملکت و ملت ضرر میبین کشور 80 ملیون که حق پخشش بهترین میمونه باشه تو منطقه با همون پول میمونه الهلال و العین رو سوراخ کنیم باید با فلاکت حسرت تیم داری کنیم مگه من و تو جوان چند سال شور داریم که چندتا فسیل لب گور براشون تصمیم بگیرن
۴
گیر بازار
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۲
میدونی اگه الهلال میخواست زودتر از اینها پرسپولیس حذف بود.اونا جوانمردانه مقابل العین بازی کردن وگرنه برانکو شما زودتر از اینها حذف بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر