فهرست
آمار عجیب/ گوانگژو و استقلال، ۹۹سانتر در دو بازی
آمار عجیب/ گوانگژو و استقلال، ۹۹سانتر در دو بازی

آمار عجیب/ گوانگژو و استقلال، ۹۹سانتر در دو بازی

آی اسپورت – سایت کنفدراسیون آسیا بعد از هر هفته از لیگ قهرمانان آسیا گزارش‌هایی آماری از بازی‌ها را منتشر می‌کند و عملکرد تیم‎‌ها در آیتم‌های مختلف را ارائه می‌دهد. یکی از این آیتم‌ها که امروز منتشر شده، معرفی تیم‌هایی است که در بازی‎های خود بیشترین سانترها را داشته‌اند.

در این آیتم تیم گوانگژوی چین با ۵۷سانتر در بازی با بوریرام تایلند بیشترین تعداد سانتر را در یک بازی در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا داشته است. استقلال با ۴۲سانتر در بازی مقابل الریان قطر در این آیتم دوم است و چونبوک کره با ۳۲سانتر در برابر کاشیوا ریسول، کاشیما آنتلرز با ۳۰سانتر در بازی با شانگهای شنهوا و سرانجام الغرافه با ۲۸سانتر در بازی با الجزیره در رده‌های سوم تا پنجم این جدول قرار دارند. حضور ۳تیم از شرق آسیا در این جدول که ما آنها را با فوتبالی تاکتیکی، سریع و روی زمین می‌شناسیم کمی غافلگیرکننده است.

 

آمار AFC
آمار AFC

تعداد زیاد سانتر در یک بازی معمولا به عنوان یک نکته منفی در بازی یک تیم قلمداد می‌شود و به معنای بازی مستقیم و تقریبا بدون برنامه و تاکتیک است. با این حساب حضور تیم گوانگژو با هدایت فابیو کاناوارو در صدر این جدول با ۵۷سانتر کمی عجیب به نظر می‌رسد. گوانگژو در لیگ برتر چین در سال ۲۰۱۷ با اختلاف ۶امتیاز قهرمان شده و در سال‌های اخیر همواره به جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا هم صعود کرده قطعا کیفیت فنی خوبی دارد و آمار ۵۷سانتر در یک بازی از چنین تیمی، کمی عجیب است. آمار ۴۲سانتر برای استقلال هم کمی غیرمنتظره به نظر می‌رسد. هر چند آبی‌ها گل تساوی خود را با استفاده از همین تاکتیک به ثمر رساندند اما فرم بازی این تیم و حملاتش در بازی با الریان نشان داد که استقلال زیاد هم متکی به سانتر نیست و ارسال از جناحین یکی از تاکتیک‌ها و نه تاکتیک اصلی این تیم است.

تنها توجیه به وجود آمدن چنین آمارهایی عقب افتادن از حریف است که در مورد ۴ تیم از ۵تیم این جدول صدق می کند. استقلال، کاشیما آنتلرز، کاشیوا ریسول و الغرافه، همگی در مقطعی از بازی، از حریفان خود عقب افتادند و برای جبران عقب‌ماندگی خود رو به سانترهای بلند و کوتاه آوردند. این توجیه در مورد گوانگژو هم که اتفاقا با اختلاف زیاد در صدر این جدول قرار دارد صدق می‎کند. گوانگژو با هدایت کاناوارو در دقیقه ۱۷از بوریرام پیش افتاده و در دقیقه ۵۷گل تساوی را دریافت کرده است و احتمالا از همین مقطع از بازی برای رسیدن به گل برتری از تاکتیک سانتر استفاده کرده و البته به نتیجه نرسیده است.

۱۶ ۱۴  
آی اسپورت
2018-02-16 19:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۴ نظر
۶۶۶۶۶۶
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۳۳
بعد اونوقت ادعا دارن ک سانتر نمیکنن و برعکس پرسپولیسه ک فقط سانتر میکنه
00
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۱۰
اینا عادت دارن هر چیزی رو که دیگران بهشون نسبت میدن رو به پرسپولیس بچسبونن وگرنه همه میدونن قبلا حیدری بکش زیرش میکرد الان غفوری
ناشناس
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۳۴
چون با پاسکاری نزدیک محوطه جریمه ی حریف میتونی سانت راحت رو سر مهاجم بگذاری وگرنه ببین آمار پرسپولیس با استقلال که در تعداد پاس تقریباً برابری می کنه
۲ ۱
&
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۹
کی همچین حرفی زده؟؟؟؟؟؟ پاسکاری داریم تا پاسکاری مثلا تو بازی استقلال با پارس جنوبی کار تیمی برتر هفته شد کار تیمی استقلال روی گل سومش به پارس حالا کار تیمیش چطوری بود؟ به این صورت که بازیکنان استقلال بدون مزاحمت چندتا پاس متوالی تو محوطه جریمه خودشون به هم دادن بعد یکی محکم کشید زیرتوپ، توپ به محوطه جریمه حریف رسید و خورد به کمر بازیکن پارس و افتاد جلوی قربانی! اونم (که نیمه اول بازی باید اخراج میشد) توپ رو گل کرد!!!!!!!! و شد کار تیمی برتر هفته!
۹
ساشا
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۴۹
شفر: ما بکش زیرش بازی نمی کنیم.......
___
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۲۳
شوفر: دنبال بازی بکش زیرش نیستیم ( خخخخخ)
علی پرسپولیسی
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۵۴
همون بزن زیرش خودمونه . فقط نمیدونم چرا وقتی به ذوب آهن باختن بزن زیرش بد بود الان که جلو تیم ۱۰ نفره با بزن زیرش مساوی کردن خوب شد :)
مروت جعفرپور
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۵۷
کیسه = فوتبال علی اصغری
در فیفا اشنایانی دارم
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۵۹
من هم میدادم خسرو بکشه زیرش -الان شوفر میده وریا بکشه زیرش تازه بکش زیرش من موثر تر بود لا اقل یه نایب قهرمانی

میاوردیم لازم نبود داورا زحمت بکشند
Sina
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۲۱
کاری به بقیه تیما ندارم ولی الریان نقطه ضعفش تو توپای هوایی بود طبق انالیزی که کادر فنی میکنه شیوه بازی رو به بازیکنا میگه
مهدی تاجی
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۱۶
لنگ رو به همین روش سوراخ سوراخ می کنیم!
۷ ۲
مجیدپرسپولیسی
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۰۶
کیسه جان شما استادیوم رو روز دربی پر کن بردن پرسپولیس پیشکش!!
110
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۴۸
خواب و خوراک تون شده پرسپولیس دقت کردین کل مجموعه کیسه از مدیر تا سرمربی و بازیکن و هوادار دارین از دربی حرف میزنین و برد احتمالی! ولی از پرسپولیس اونطرف هنوز کسی از دربی حرفی نزده
۹
Mehdi
يكشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۸
واقعن خیلی شل مغزید...وقتی تیم حریف داره اونجوری دفاع میکنه چاره ای جز سانتر نمیمونه
اگه استقلال بزن زیرش و سانتر بود تو لیگ تا اینجای کار بیشتر ازیک گل میزد با هد صددرصد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر