فهرست
استقلال شفر: ۱۳۵ دقیقه یک گل
استقلال شفر: ۱۳۵ دقیقه یک گل

استقلال شفر: ۱۳۵ دقیقه یک گل

آی اسپورت- مهاجمان استقلال در فصل هجدهم سخت گل می زنند. آن‌ها استقلال را به روزی انداخته اند که در هر 135 دقیقه یک گل می زند. آماری که انتقاد ها را متوجه شفر کرده است.  وینفرد شفر و شاگردانش در فصل هجدهم لیگ برتر تا توانسته اند فرصت سوزانده اند. آماری که از سرمربی آلمانی استقلال و سربازانش در لیگ هجدهم باقی مانده بسیار تامل برانگیز است. به خصوص در بخش هجومی. جایی که نیم فصل دوم لیگ هفدهم نقطه قوت این تیم محسوب می‌شد و استقلال خط آتشی رعب آور و بسیار فعالی داشت و حالا در لیگ هجدهم به یکی از ضعف های بزرگ این تیم بدل شده است. استقلال تا کنون 6 بازی در لیگ هجدهم را پشت سرگذاشته که فقط 5 گل به ثمر رسانده است. 5 گلی که یکی از آن ها را عبدالله زاده مدافع تیم تراکتورسازی به اشتباه وارد دروازه خودی کرده است.

درواقع منصفانه است که تعداد گل های زده استقلال در لیگ هجدهم را 4 گل اعلام کنیم. گل هایی که دربازی با تراکتورسازی و ذوب آهن به ثمر رسیده و در باقی بازی ها، استقلال گلی به ثمر نرسانده است. به تعبیر دیگر استقلال 540 دقیقه از لیگ هجدهم را پشت سر گذاشته که میانگین گل های زده اش هر 135دقیقه یک گل است. این عدد معنای دیگر هم دارد؛ اینکه استقلال به طور قطع نتوانسته روند گلزنی اش در هر بازی را حفظ کند و به شکل منقطع در لیگ گل می‌زند. استقلال در نیم فصل دوم لیگ هجدهم میانگین گلزنی اش به پایین تراز 45 دقیقه رسیده بود و آن قدردر فاز هجومی هماهنگ بود که درهمه بازی ها گل می‌زد.

آنچه شرایط امروز استقلال را وخیم تر جلوه می‌دهد این است که تیم شفر با گذشت 6 بازی از لیگ تنها به یک پیروزی دست یافته و درباقی بازی ها یا مساوی گرفته و یا باخته است. این وضعیت در لیگ قهرمانان آسیا هم حاکم بوده و استقلال با یک باخت و یک مساوی صحنه این رقابت ها را ترک کرده است.

شاید جدایی تیام، جبارف، ابراهیمی، مجید حسینی و امید نورافکن در شکل گیری وضعیت امروز استقلال موثر باشد اما استقلال زمان کافی برای جذب بازیکن و انجام تمرینات را در اختیار داشت و بهانه جدایی برخی بازیکنان نمی‌تواند برای استقلال دلیل موجهی باشد.

استقلال در هفته های آتی بازی های آسانی هم پیش رو ندارد. آبی ها هفته آینده مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد، بعد بازی با سایپا را در پیش دارد و بعد از آن دیدار با سپاهان. تقابل با تیم هایی که در لیگ هجدهم نتایج مطلوبی به دست آورده اند از سویی برای شفر و شاگردانش یک فرصت ایده ال است تا قدری آمارهای ضعیف برجا گذاشته از خود را تعدیل کنند و به وضعیت خود در جدول رده بندی لیگ برتر سر و سامان دهند و از طرفی هم تهدید که ممکن است وضعیت این تیم را وخیم تر کند.

البته اگر آمار استقلال را با 6 بازی فصل پیش قیاس کنیم به این نتیجه می‌رسیم که تیم شفر نتایج بدی هم به دست نیاورده اما اگر ملاک نتایجی باشد که منصوریان با استقلال به دست آورده. سرمربی  فصل پیش در 6 بازی که هدایت استقلال را بر عهده داشت تنها به یک پیروزی رسید و شگفت انگیز که تیم فصل پقبل با هدایت منصوریان بعد از  6 بازی فقط یک گل به ثمر رسانده بود. اگر ملاک منصوریان باشد به این نتیجه می‌رسیم که شفر با استقلال نتایج خوبی هم گرفته است!

۲    
آی اسپورت
2018-09-23 17:01:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر