فهرست
بروید، ساختمان را هم بدهید و بروید
بروید، ساختمان را هم بدهید و بروید

بروید، ساختمان را هم بدهید و بروید

آی اسپورت - روزی که بهمن فروتن در شورای عالی مشورتی فوتبال به شوخی نوشت: «حالا که فوتبال اعتماد خودش را به مردم در اثر انتقاد های زیاد از دست داده است، بهتر نیست مردم را منحل کنیم تا فوتبال مردم دیگری برای خودش انتخاب کند؟ بد نیست اگر فوتبال این راه جدید را امتحان کند شاید موفقیت آمیز باشد!» هنوز شستا برگه مزایده ساختمان فدراسیون فوتبال را به دیوار ساختمان نچسبانده بود! اما حالا انگار جدی جدی دوستان تصمیم گرفته اند مردم را منحل کنند اما خودشان در فوتبال بمانند!

شستا که از فدراسیون فوتبال چک دو میلیون یورویی دارد، برای رسیدن به طلبش، اقدام کرده و حالا قرار است با فروش ساختمان فدراسیون فوتبال از طریق مزایده و احتمالا پس از آن فروش ساختمان باشگاه پرسپولیس به پولش برسد و فدراسیون فوتبال هم بی خانمان شود!

این بی خانمانی احتمالی ثمره استخدام مارک ویلموتس است، مردی که با قراردادی گزاف سرمربی تیم ملی ایران شد و حالا در ادامه مصائب مربوط به او، کار فدراسیون بعد از فروش ساختمان، احتمالا به کلیه فروشی! هم کشیده می شود چرا که فیفا فدراسیون فوتبال ما را به پرداخت جریمه سنگین 6 میلیون یوروریی محکوم کرده و پرداخت این جریمه فقط با فروش کمپ تیم های ملی و ساختمان پک ممکن خواهد بود.

هرچند مسئولان فعلی فوتبال امیدوارند دستی از غیب برسد و با کمک دولتمردان، هم پول شستا را بدهند و هم از شر جریمه فیفا خلاص شوند اما بدون تعارف اهالی فوتبال هم منتظرند تیری از غیب برسد و از دست بانیان این وضعیت اسفبار خلاص شوند!

حالا که قرار است انتخابات فدراسیون فوتبال دهم اسفند ماه برگزار شود، کاش می شد دوستان، این ساختمان را هم می دادند و خودشان هم همراه ساختمان از این فوتبال می رفتند! کاش می شد دست از سر این فوتبال برمی داشتند و فوتبال را برای فوتبالی ها باقی می گذاشتند.

با هر متر و معیاری، هر کدام از اهالی فوتبال اگر الان متولی این ورزش بود، امکان نداشت اوضاع از این که هست، اسفناک تر باشد. آیا شما شرایطی بدتر از این که ساختمان فدراسیون را برای فروش بگذارند، بدهی مان در داخل و خارج بالغ بر 10 میلیون دلار باشد، می توانید برای فوتبال ایران تصور کنید؟ نمی دانیم شاید دوستان تمایل دارند تا روز انحلال فوتبال بمانند و همچنان به سبک خودشان خدمت کنند!

خارج از شوخی، شاید وقت آن رسیده باشد، فوتبالی ها کنار هم یک جبهه قوی تشکیل بدهند و اختیار فوتبال را خودشان به دست بگیرند... دوستانی که بعد از این همه افتضاح همچنان ولع ریاست دارند دقت داشته باشند که دیگر ساختمانی برای ریاست وجود ندارد. ساختمانی نیست که اتاق رییس داشته باشد! این دفعه محض رضای خدا، اجازه بدهند فوتبالی ها به صحنه بیایند.

فوتبال ایران امروز یک مدیر فوتبالی می خواهد، یکی از جنس فوتبال که هم داخل قبولش داشته باشند و هم خارج از ایران برای کرایه تاکسی نیاز به مترجم نداشته باشد چه برسد برای حضور در مقر فیفا! یک مدیر فوتبالی، یک نفر که البته علاوه بر فوتبالی بودن الفبای کار اقتصادی را بداند، انگیزه و اشتیاق برای کار کردن داشته باشد و بتواند فوتبالی ها را زیر سقف فوتبال کنار هم جمع کند.

این فوتبال ورشکسته را با آن خرس که می گفتند یک مو کندن از آن هم غنیمت است، اشتباه نگیرید. این کف دست دیگر مو ندارد، ساختمان را هم بدهید و بروید. بگذارید فوتبال به دست اهلش باشد. آیا اهل فوتبال این بار به جای حضور در اردوگاه نامزدهای غیر فوتبالی، تبلیغ برای چسبیده ها و تکرار اشتباه های دائمی، روی حمایت از یک گزینه فوتبالی به توافق می رسند؟ 

طرفداری

۵ ۲  
آی اسپورت
2020-12-31 11:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
رضا کیان
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹، ۲۳:۲۲
یک ادمینی داشتید گاهی اینجا نمک می ریخت کجا رفته؟؟؟الان که همش دارید از طرفداری کپی پیست می کنید
امید
جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹، ۲۰:۵۲
منظورتون مهندس کلانیه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر