فهرست
پای لنگ پرسپولیس
پای لنگ پرسپولیس

پای لنگ پرسپولیس

آی‌اسپورت- در طول چهار سال گذشته اگر نگوییم پرسپولیس قبل از شروع هر بازی یک - هیچ جلو بود، ولی برتری روانی نسبت به حریف وجود داشت. برانکو تیمی را ساخته بود که از دروازه تا نوک حمله سرحال و منظم بود. تیمی ترسناک و با برنامه که متکی به فرد نبود، حتی با وجود رفت و برگشت‌های چرک مهدی طارمی هم چیزی از خطرناکی خط حمله پرسپولیس کم نمی‌شد. مهاجمان پرسپولیس دروازه هر تیمی را باز می‌کردند، از دروازه مهدی رحمتی در تهران تا دروازه سپاهان در اصفهان و حتی السد در قطر. گابریل کالدرون روی نیمکت تیمی نشست که تقریباً همه رکوردهای لیگ برتر ایران را شکسته بود.  

حساسیت‌های موجود درباره انتخاب مربی‌های آرژانتینی در ورزش ایران را که کنار بگذاریم، کالدرون گزینه سرراستی برای فوتبال ما نبود. نوع فوتبالی که کالدرون با تیم‌هایش در منطقه ارائه می‌کرد، تفاوت زیادی با فوتبال رایج در لیگ ایران داشت. اگر هدف باشگاه پوکر در قهرمانی بود، کالدرون علی‌رغم کسب نتایج خوب و قهرمانی در لیگ‌های مختلف، گزینه مناسبی به نظر نمی‌رسید چرا که فوتبال کالدرون ادامه مسیر فوتبال پرسپولیس با برانکو نبود. هم باشگاه و هم کالدرون این را می‌دانستند اما به هر دلیل کالدرون چالش جانشینی برانکو را پذیرفت، جایی که از قبل می‌دانست هیچ چیز جز قهرمانی هواداران را راضی نمی‌کند.  

تعداد بردهای پرسپولیس تا اینجا با تعداد بردهای صدرنشین لیگ برتر یکی است، فاصله امتیاز با صدر جدول با احتساب یک بازی کمتر فقط ۳ امتیاز است. پرسپولیس تونل وحشت ابتدای فصل را پشت سرگذاشته و اوضاع در ادامه چندان بد به نظر نمی‌رسد اما پرسپولیس با دو مشکل دست و پنجه نرم می‌کند، یکی عدم ثبات در ترکیب و چیدمان سیستم که بر گردن سرمربی تیم است و دومی معضل عدم جذب مهاجم که بر گردن باشگاه است. ترکیب خط دفاعی مشخص نیست و تغییرات سیستم از ۳-۳-۴ به ۱-۳-۲-۴ و ۲-۴-۴ نشان از عدم ثبات در تفکرات حاکم بر نیمکت است اما چیزی که بیشتر از تغییرات گریبان پرسپولیس را در این فصل گرفته، گل نزدن مهاجمان است. پرسپولیس در خلق موقعیت و انتقال از فاز دفاع به حمله مشکل ندارد اما در بعد گلزنی علیپور هم اعتماد کالدرون را از دست داده هم اعتماد به نفس خودش را. مهاجم دیگر پرسپولیس هم بازیکنی بود از قماش پریموف و یانسکی؛ بازیکنانی که در استپ کردن یک توپ ساده هم عاجز بودند اما محمود خوردبین معتقد بود بدنشان که بریزد همه چیز درست می‌شود! جونیور جنس بنجل همان فروشگاهی بود که قبل‌تر اوکراینی‌ها را از آن برای پرسپولیس خریده بودند. 

یک سوم لیگ گذشته و پرسپولیس در خط حمله لنگ می‌زند. نبود مهاجم گلزن در پرسپولیس باعث شده تیم به جای دویدن یکنواخت و روی ریتم در راه قهرمانی هر چند قدم یک‌بار سکندری بخورد.

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-12-08 00:07:00
نظر دهید

۱ نظر
perepolice
يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸، ۱۶:۰۱
لنگ خودتی کیسه کش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر