فهرست
مورینیو و کونته؛ جنگ از کجا شروع شد؟
مورینیو و کونته؛ جنگ از کجا شروع شد؟

مورینیو و کونته؛ جنگ از کجا شروع شد؟

آی اسپورت – اکتبر ۲۰۱۶ ! اولین بازگشت مورینیو به استمفوردبریج بعداز اخراج ، بعداز ویران شدن، ۶ ماه بیکاری برای رسیدن به منچستریونایتد، حالا وقت انتقام بود پیش‌تر مورینیو با اینتر موفق شده بود چلسی را در خانه شکست دهد و خیلی‌ها آن برد را انتقام ژوزه نام گذاشتند اما این بار خبری از این مسائل نبود. چلسی در اوج کونته رودروی یونایتد تازه جان گرفته مورینیو شاگردان قدیمی مورینیو حالا در لشکر دشمن.

تحقیر شدن‌ها کم نبود، برای اولین بار پوگبا زیر سایه قرار گرفت، سایه کانته آن قدر بزرگ بود که بعداز بازی سیل کمیک ساختن‌ها شکل گرفت. بعد هر گل چلسی کونته سوی هوادارن جمله « بیشتر » را فریاد می‌زد، نکته‌ای که مورینیو را برای اولین بار در خانه قدیمی غریبه کرده بود و این حس کوچک شدن برای مورینیو قابل درک نبود. پس حملات بعدی ژوزه علیه کونته در راه بود.

سناریو دوم؛ بهترین تیم دفاعی

مورینیو در اولین واکنش به تاکتیک‌های کونته گفت: «بله اونا هم این نکته رو درک کردن تو انگلیس باید دفاع کردن رو خوب یاد بگیری حالا چلسی بهترین تیم دفاعی انگلیسه.» این نکته که چلسی تا قبل روی آوردن به تاکتیک ۳ نفره خط دفاعی به جد ( اتوبوسی) قابل تایید نیست . چرا که کونته با وجود کاستا و هازارد آماده و همین طور سیر تکامل ویکتور موزس بیش از پیش به حملات کوبنده تاکید داشت آن‌ها نیوکاسل، سیتی و استوک سیتی را با همین حملات یک جانبه به بند کشیدند.

خریدها

مورینیو در واکنش به خرید‌های گران قیمت احتمالی چلسی گفت: «پول بیشتر شانس برنده شدن رو زیاد نمی‌کنه.» طعنه‌دار بود اما نه برای کونته بلکه برای خود ژوزه ، پیش‌تر او سرآمد خریدهای گران قیمت بین مربیان برتر به شمار می‌رفت . «کیفیتی که با پول نمی‌شه خرید» نقص کلمات ژوزه بود. او برای متقاعد کردن خرید دیگو میلیتو از جنوا بیشترین دستمزد یک بازیکن در سری آ افول کرده از لحاظ اقتصادی را پرداخت کرده بود.

درگیری کونته و مورینیو با درگیری‌های قبلی ژوزه و سایر مربیان کمی فرق داشت. دعوای ژوزه و ونگر تا به این حد از پرخاشگری نرسیده بود، دعوای او با پپ هم همین طور. مرد ایتالیایی تا بدین جای کار کوتاه نیامده نه در صحبت و نه در امتیازها. چلسی کونته تنها ۳ امتیاز با منچستر مورینیو فاصله دارد آن هم در حالی که با پیروزی لیورپول جایگاه تیم مورینیو به خطر افتاده.

کونته در بازی‌های قبلی کاملا زیر تیغ فشار بود با تساوی جلوی بارسا کمی آرامش و تمرکز برای خود و تیمش خریده در حالی که مورینیو وارد فاز جدیدی از اختلاف شد، اختلاف با پوگبا و نیمکت نشین کردنش در حساس ترین بازی لیگ قهرمانان. اینکه چه کسی متزلزل خواهد شد اینکه بازنده اصلی این جنگ چه کسی است. امروز در اولدترافورد روشن خواهد شد.

۸    
آی اسپورت
2018-02-25 12:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر