فهرست
نیتمارض
نیتمارض
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

نیتمارض

آی اسپورت - دیگر خبری از اشک‌های میان زمین نیست، دیگر خبری از سری افکنده به نشانه تاسف نیست، حالا دیگر نیمار به دوربین‌های تلویزیونی زُل می‌زند، روی شانه پائولینیو می‌پرد و دست‌هایش را از یکدیگر باز می‌کند تا دیگران او را به آغوش بکشند. حالا نیمار همان چیزی‌ست که تیته می‌خواهد و دقیقاً همان نقشی را ایفا می‌کند که مردم برزیل از او انتظار دارند.

این واقعیت بر هیچکس پوشیده نیست که نیمار چه در تیم باشگاهی‌اش و چه در رده ملی، با تمام وجود و قلب‌اش به میدان می‌رود و از هیچ تلاشی و یا حتی هیچ تمارضی برای رساندن تیم‌اش به پیروزی، موفقیت و افتخار، فرو نمی‌گذارد. حالا شاید بهتر بفهمید که چرا او در بازی با مکزیک، آنگونه روی زمین غلط می‌زد تا شاید داور را برای استفاده از کارت قرمزش مجاب کند. اصلاً برای نیمار مهم نیست که عکس‌های فوتوشاپ شده‌اش که به منظور تمسخر زمین‌خوردن‌های او درست شده، در فضای مجازی دست‌به‌دست بچرخد، مهم نیست حتی برخی او را «متقلب بزرگ» خطاب کنند، برای ستاره برزیلی فقط نتیجه گرفت تیم اهمیت دارد، می‌خواهد این امر با گل‌های او محقق شود یا با تمارض‌هایش.

روزنامه مشهور «Globo» چاپ برزیل بعد از پیروزی برابر مکزیک و صعود سلسائو به یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی 2018 روسیه، در صفحه نخست‌اش تیتر زد: «نیمار باعث افتخار برزیل». همین تیتر کافی بود تا مشخص شود مردم برزیل نیز با کاپیتان‌شان هم‌سو هستند و به چیزی جز موفقیت نمی‌اندیشند.

حالا باز هم چشمان میلیون‌ها برزیلی به نیمار دوخته شده، برزیلی‌هایی که امیدوارند با درخشش نیمار بال درآورند و به سمت مجسمه مسیح در ریودوژانیرو پرواز کنند، روی شانه‌های مسیح بنشینند و با خوشحالی و سرمستی در گوش عیسی از قهرمان جدیدشان یعنی نیمار سخن بگویند تا او هم بفهمد منجی جدیدی در برزیل ظهور کرده است، منجی و قهرمانی که برای شادی مردمان و مُریدانش، از هیچ کاری فروگذاری نمی‌کند.

 سازندگی

     
آی اسپورت
2018-07-04 18:47:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر