فهرست
بررسی شانس صعود در آسیا؛ همه به جز تراکتور
بررسی شانس صعود در آسیا؛ همه به جز تراکتور

بررسی شانس صعود در آسیا؛ همه به جز تراکتور

آی اسپورت – هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب دیشب به پایان رسید و حالا تنها دو هفته تا پایان این مرحله و مشخص شدن تیم‌های صعودکننده به مرحله یک‌هشتم نهایی باقی مانده است. در این نوشته، شانس صعود 4 نماینده ایران از گروه‌های خود را با بررسی کرده‌ایم.

گروه A و تراکتورسازی: تقریبا صفر!

تساوی تراکتورسازی در مقابل الجزیره امارات، شانس این تیم را برای صعود از مرحله گروهی به کمترین میزان ممکن رساند. شاگردان ساغلام با 2 امتیاز از 4 بازی در قعر گروه خود قرار دارند. در این گروه الاهلی عربستان با 8 امتیاز اول است و الجزیره و الغرافه با 5 امتیاز دوم و سوم هستند. تراکتورسازی با 2 پیروزی از دو بازی بعدی خود 8 امتیازی خواهد شد اما حتی این دو برد هم برای صعود این تیم کافی نیست و باید نتایج سایر بازی‌های گروه هم به سود این تیم رقم بخورد. در واقع 3 تیم دیگر این گروه، در بازی‌های بعدی خود نباید پیروز شوند تا تراکتورسازی با دو برد در برابر الاهلی و الغرافه شانس صعود داشته باشد. اما شرط اول برای صعود تراکتورسازی پیروزی در هر دو بازی بعدی است.

گروه B و ذوب‌آهن: شدنی اما سخت!

در این گروه الدحیل با 4 برد متوالی صعود خود را قطعی کرده اما هنوز صدرنشینی‌اش قطعی نیست. ذوب‌آهن با 6 امتیاز دوم است و لوکوموتیو و الوحده با 3 امتیاز سوم و چهارمند. بازی‌های کلیدی این گروه در هفته پنجم برگزار می‌شود. جایی که الدحیل برای گرفتن امتیاز از ذوب‌آهن و قطعی کردن صدرنشینی‌اش به اصفهان می‌آید و الوحده در امارات میزبان لوکوموتیو است. این بازی اگر مساوی شود، شانس صعود هر دو تیم به کمترین حد ممکن می‌رسد اما اگر برنده داشته باشد، شانس برنده برای صعود بالا می‌رود و تیم بازنده عملا حذف می‌شود. در اصفهان هم اگر ذوب‌آهن بر الدحیل غلبه کند، برای صعود فقط به یک مساوی از بازی با لوکوموتیو در تاشکند نیاز خواهد داشت اما اگر بازی اصفهان برنده نداشته باشد، بازی سخت با لوکوموتیو در ازبکستان می‌تواند مانع صعود ذوب‌آهن از مرحله گروهی شود.

گروه C و پرسپولیس: جنگ برای صدرنشینی

در این گروه السد و پرسپولیس با 9 امتیاز اول و دوم هستند و نسف‌کارشی با 6 امتیاز سوم است و الوصل بدون امتیاز هم هیچ شانسی برای صعود ندارد. با توجه به قدرت تیم‌ها، از همین حالا باید صعود السد و پرسپولیس را قطعی بدانیم و منتظر جنگ این دو تیم برای صدرنشینی در گروه بمانیم. نسف‌کارشی اگر چه در ازبکستان، السد را هم برده اما به نظر می‌رسد آن نتیجه یک اتفاق عجیب فوتبالی بوده و نسف تیم ضعیفی است و پرسپولیس برای بردنش در ازبکستان کار سختی نخواهد داشت. این اتفاق اگر در روز 13 فروردین رخ بدهد، بازی آخر گروه بین پرسپولیس و السد جنگی تمام عیار برای صدرنشینی در گروه خواهد بود. البته السد قبل از بازی با پرسپولیس، یک بازی آسان با الوصل حذف‌شده در قطر خواهد داشت و این شانس آنها را برای اول شدن در گروه بیشتر کرده است.

گروه D و استقلال: زندگی در گروه مرگ

فاصله امتیازات در گروه مرگ به شکلی است که هنوز هر 4 تیم شانس صعود و حتی صدرنشینی را دارند. البته استقلال و الریان این شانس را دارند که با پیروزی در بازی هفته پنجم، صعود خود را قطعی کنند. این دو تیم 6 امتیازی روز 13 فروردین در ورزشگاه مقابل هم قرار می‌گیرند و پیروزی در این بازی، تیم برنده را 9 امتیازی می‌‎کند و قطعا به مرحله بعد خواهد فرستاد. اما تیم بازنده هم شانس صعود در هفته آخر را خواهد داشت. در این گروه الهلال با 2 امتیاز کمترین شانس را برای صعود دارد و اگر در بازی بعدی خود العین را نبرد عملا حذف خواهد شد. العین 4 امتیازی هم در صورتی که الهلال را نبرد باید منتظر هفته آخر بماند تا شانسی برای صعود داشته باشد.

در مجموع به نظر می‌رسد پرسپولیس و استقلال شانس بالایی برای صعود دارند و ذوب‌آهن هم اگر به الوحده نمی‌باخت امروز شرایط بهتری داشت. با این حال شاگردان قلعه‌نویی هنوز امید دارند و تنها تیمی که از حالا باید عدم صعودش را قطعی دانست تراکتورسازی است.

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-03-14 14:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محمد
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۵۶
وَ اعْلَمُوا اَنَّ اللهَ بِكُلِّ شَيْيٍء عَليمٌ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر