فهرست
آنالیز اسکای: جوکوویچ  نیاز به استراحت دارد
آنالیز اسکای: جوکوویچ نیاز به استراحت دارد

آنالیز اسکای: جوکوویچ نیاز به استراحت دارد

آی اسپورت   نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس دنیا که به خاطر مصدومیت آرنج از چینا اوپن انصراف داد، اخیرا اعلام کرد که دیگر به بردن جام ها و شماره یک بودن فکر نمی کند. بری کوان از این صحبت های نوله غافلگیر شد و معتقد است او به استراحت نیاز دارد:" حقیقتش برای من کمی عجیب بود. این حرفی نیست که از مرد اول یک ورزش بشنویم. آنهم وقتی که در بالاترین سطح خودش قرار دارد. برای بودن در این جایگاه باید خیلی متمرکز باشید، تمام فکر و ذکرتان باید هر روز همین باشد. اگر از بیرون به قضیه نگاه کنیم، نواک در سال های اخیر، تنیس را با ثباتش در بازی های بزرگ به قله های جدیدی رسانده، و حالا به همین خاطر از نظر ذهنی خسته شده."

"او اخیرا گفت که بیرون از کورت هم مشکلات شخصی داشته. مخصوصا بعد از بردن فرنچ اوپن، این یک عامل مهم محسوب می شود. سال ها بود که تلاش می کرد هر چهار گرند اسلم را فتح کند. او یک انسان است و وقتی شما به هدف اصلی زندگیتان می رسید، کمی افت خواهید کرد. فکر می کنم می خواهد کمی دور باشد تا مطمئن شود سال بعد می تواند دوباره دو یا سه گرند اسلم را ببرد."

ماری که در پکن مسابقه می دهد، امیدوار است بتواند قبل از پایان سال رتبه یک نوله را بگیرد. کوان معتقد است در چند ماه آینده این ممکن نیست اما در 2017 اوضاع می تواند عوض شود:"فکر می کنم دور و بر مارس سال آینده زمانی است که اندی می تواند خودش را برای اولین بار به رتبه یک برساند، اگر موفق شود دستاوری بی نظیر خواهد بود."

     
آی اسپورت
2016-10-04 18:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر