فهرست
سلسائو ارزشمندترین تیم کوپا آمه ریکا
سلسائو ارزشمندترین تیم کوپا آمه ریکا

سلسائو ارزشمندترین تیم کوپا آمه ریکا

آی اسپورت - درآستانه آغاز رقابتهای کوپا آمه ریکا، گزارشهای متعددی از تیمهای حاضر در این دوره از رقابتها منتشر می شود. در یکی از این گزارشها، ارزش هریک از تیمهای حاضر در کوپا آمه ریکا محاسبه شده و نکته جالب توجه اینجاست که ارزش تیم ملی برزیل، میزبان این رقابتها، ۱۱۴ برابر تیم ملی بولیوی است.

ارزش تیم ملی برزیل حدودا ۹۵۶.۵ میلیون یورو ارزیابی شده و بدین ترتیب تیته گرانقیمت ترین بازیکنان حاضر در رقابتهای کوپا آمه ریکای ۲۰۱۹ را دراختیار خواهد داشت. کم ارزش ترین تیم حاضر دراین تورنمنت، بولیوی است که ارزش مجموع بازیکنان حاضر در این تیم ۸.۳۵ میلیون یورو برآورد شده است.

می توان گفت که تیم ملی برزیل نه فقط به خاطر میزبانی اش در این دوره از رقابتهای کوپا آمه ریکا، بلکه به خاطر قیمت و ارزش بالای بازیکنانش دربازار مدعی شماره یک قهرمانی دراین رقابتهاست. این درحالی است که آنها نیمار، گران قیمت ترین بازیکن سلسائو ( با ارزش ۱۸۰ میلیون یورویی ) را به دلیل مصدومیتی که در بازی دوستانه با قطر از ناحیه قوزک پای راست گریبانگیرش شد، دراختیار نخواهند داشت و به جای او ویلیان ۵۰ میلیون یورویی این تیم را همراهی خواهد کرد

درغیاب نیمار، ارزشمندترین بازیکن حاضر دراردوی برزیل، فیلیپه کوتینیو است که ارزشش در بازار فعلی حدود ۱۰۰ میلیون یورو برآورد شده است. بعد از او نام روبرتو فیرمینو( با ارزشی ۸۰ میلیون یورویی)، گابریل ژسوس ۷۰ میلیون یورویی، کاسمیروی ۷۰ میلیون یورویی و الیسون بکر، دروازه بان ۶۵ میلیون یورویی سلسائو دیده می شود.

درغیاب نیمار، گران قیمت ترین بازیکن حاضر در کوپا آمه ریکا لیونل مسی است که ارزش او در دنیای فوتبال ۱۶۰ میلیون یورو برآورد شده است. طبق گزارش وبسایت متخصص ارزش گذاری بازیکنان، نه بازیکن تیم ملی برزیل قیمتی برابر و یا بیشتر از ارزش شش تیم ضعیف حاضر در کوپا آمه ریکای این فصل (ونزوئلا، ژاپن، پرو، اکوادرو، قطر و بولیوی) دارند که ارزش هریک از این تیمها در مجموع کمتر از ۶۰ میلیون یورو است. علاوه بر بازیکنان مذکور برزیل، ادرسون،دروازه بان این تیم، آرتورملو، آلان مارکس و مارکینیوش همگی ارزشی حدودا ۶۰ میلیون یورویی دارند.

دومین تیم ارزشمند حاضر در کوپا آمه ریکا آرژانتین است که ارزش کلی این تیم ۶۶۷.۷۵ میلیون یورو برآورد شده. ارزشمندترین بازیکن این تیم لیونل مسی با ارزشی در حدود ۱۶۰ میلیون یورو است؛ ارزش پائولو دیبالا ۱۰۰ میلیون یورو، سرخیو آگوئرو ۷۵ میلیون یورو، آنخل دی ماریا ۴۵ میلیون یورو و لئاندرو پاردس و جیووانی لوسلو ۴۰ میلیون یورو برآورد شده است.

ارزش تیم ملی اروگوئه حدودا ۴۶۷.۵ میلیون یورو تخمین زده شده است و خوسه ماریا خیمنس مدافع این تیم به خاطر جوان بودنش، ارزشی حدودا ۷۰ میلیون یورویی دارد؛ ارزش سوارز حدودا ۶۰ میلیون یورو تخمین زده شده است. ارزش مجموع بازیکنان تیم ملی کلمبیا حدودا ۳۲۳.۱۵ میلیون یورو است و ارزشمندترین بازیکن این تیم خامس رودریگز است که ارزش او ۶۵ میلیون یورو تخمین زده شده است.

قطر و بولیوی کم ارزش ترین تیمها از لحاظ ارزش یابی قیمت بازیکنانشان هستند؛ قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲، مهاجمی به نام اکرم عفیف دارد که ارزشش ۳ میلیون یورو برآورد شده و علی المعز، ۲.۵ میلیون یوروقیمت دارد و ارزشمندترین بازیکن تیم ملی بولیوی، چوماسروی ۲.۵ میلیون یورویی و مارسلو مارتینس مورنوی ۱.۴میلیون یورویی است.

 

ارزش تیمهای حاضر در رقابتهای کوپا آمه ریکا:

۱- برزیل: ۹۵۶.۵ میلیون یورو

۲- آرژآنتین: ۶۶۷.۷ میلیون یورو

۳- اروگوئه: ۴۶۷.۵ میلیون یورو

۴- کلمبیا: ۳۲۳.۱ میلیون یورو

۵- شیلی: ۱۳۶.۴ میلیون یورو

۶- پاراگوئه: ۷۶.۵ میلیون یورو

۷- ونزوئلا: ۵۷.۱ میلیون یورو

۸- ژاپن: ۵۲.۲ میلیون یورو

۹- پرو: ۴۶ میلیون یورو

۱۰- اکوادور: ۴۵.۲ میلیون یورو

۱۱- قطر: ۱۷.۱ میلیون یورو

۱۲- بولیوی: ۸.۳ میلیون یورو

 

ارزش بازیکنان حاضر در رقابتهای کوپا آمه ریکا:

۱- لیونل مسی (آرژانتین): ۱۶۰ میلیون یورو

۲- کوتینیو (برزیل): ۱۰۰ میلیون یورو

۳-پائولو دیبالا (آرژانتین): ۱۰۰ میلیون یورو

۴-فیرمینو (برزیل): ۸۰ میلیون یورو

۵- آگوئرو (آرژانتین): ۷۵ میلیون یورو

۶- گابریل ژسوس (برزیل): ۷۰ میلیون یورو

۷- کاسمیرو (برزیل): ۷۰ میلیون یورو

۸- خیمنس (اروگوئه): ۷۰ میلیون یورو

۹- الیسون (برزیل): ۶۵ میلیون یورو

۱۰- خامس رودریگز (کلمبیا) : ۶۵ میلیون یورو

 

 

 

فوتبالی 

۱    
آی اسپورت
2019-06-13 10:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر