فهرست
دعا کنید برانکو نیاید!
دعا کنید برانکو نیاید!

دعا کنید برانکو نیاید!

آی اسپورت - سرنوشت ادامه همكاری فدراسیون فوتبال با مارك ویلموتس روشن نیست. همین كه كسی در فدراسیون از مربی بلژیكی به شكل قاطعانه حمایت نمی‌كند، نشان می‌دهد اوضاع تا چه حد خراب است. ویلموتس نه در ایران می‌ماند، نه مصاحبه می‌كند و نه حتی پست اینستاگرامی و فیس‌بوكی می‌گذارد تا بدانیم در ذهنش چه می‌گذرد. همه اینها نشان از سردی رابطه فدراسیون با مرد بلژیكی دارد و هیچ بعید نیست به زودی سرمربی تیم ملی تغییر كند. همانطور كه چند روز قبل هم نوشته بودیم، اصلا عجیب نیست كه اسم برانكو ایوانكوویچ به عنوان گزینه اصلی جانشینی ویلموتس مطرح شود؛ كسی كه كارنامه موفقی در حوزه فوتبال ملی و باشگاهی ایران دارد و خودش قبلا شرایط برزخی صعود از مرحله پیش‌مقدماتی را در جام‌جهانی 2006 تجربه كرده است. بنابراین همانطور كه رسانه‌ها و منتقدان به برانكو فكر می‌كنند، بعید نیست كه فدراسیون فوتبال هم اسم مربی كروات را یك گوشه ذهنش داشته باشد. حالا فرض كنید این شایعات محقق شود و برانكو روی نیمكت تیم ملی ایران بنشیند؛ در این صورت چه سوژه‌های جذابی كه برای رسانه‌ها به وجود نخواهد آمد.

اولین سوژه، لیست برنده‌ها و بازنده‌های حضور برانكو در تیم ملی است. در این مورد به طور مفصل می‌توان مطلب و گزارش نوشت، اما عجالتا قصد داریم به دو ستاره‌ای اشاره كنیم كه حضور احتمالی ایوانكوویچ روی نیمكت ایران به معنای واقعی كلمه به ضررشان تمام خواهد شد. نفر اول رامین رضاییان است؛ كسی كه برانكو در پرسپولیس به شدت با او مشكل داشت و طی دو سال، دو بار عذرش را خواست. برانكو بابت بیرون كردن رامین هزینه زیادی داد و حتی حاضر شد مقابل هواداران قرار بگیرد. او یك بار در جلوی چشم خبرنگاران یك تكه كاغذ را از وسط نصف كرد و گفت: «هر وقت این دو قطعه مثل روز اول به هم چسبیدند، رابطه من و رامین هم درست می‌شود.» بنابراین واضح است كه در صورت حضور برانكو، موقعیت رامین در تیم ملی به خطر خواهد افتاد؛ مخصوصا كه وریا غفوری در همان پست فرم خوبی دارد و مردم هم دوستش دارند.

دومین بازیكن تیم ملی كه شاید از حضور برانكو استقبال نكند، سردار آزمون است. حتما می‌دانید كه در جریان جدال همه‌جانبه برانكو و كی‌روش، سردار آزمون یكی از بازیكنانی بود كه بی‌محابا وارد گود شد و از مربی پرتغالی دفاع كرد. او چندین بار به برانكو طعنه زد و حتی مدعی شد عمده انتقادات از او بعد از جام‌جهانی روسیه، از سوی هواداران پرسپولیس طراحی شده است. زمانی كه كی‌روش از كیفیت بازیكنان حاضر در لیگ داخل كشور انتقاد می‌كرد، برانكو با كنایه به لژیونرها گفت: «دیدم كه بازیكنی مثل سردار آزمون در زمین پرواز می‌كرد.» این طعنه اصلا به مذاق خانواده آزمون خوش نیامد و پدر سردار با ارسال پیامكی تهدیدآمیز برای سرمربی پرسپولیس، فضای رسانه‌ای را برای چند روز اشغال كرد. پدر سردار در این پیامك با زبان انگلیسی از عباراتی نظیر «با تو برخورد خواهم کرد»، «یک روز تو را به پایین می‌کشم»، «به چه حقی در مورد پسرم حرف زدی»، «دهانت را ببند» و ... استفاده كرده بود. به این ترتیب روشن است كه آزمون خیلی دوست ندارد در تیم ملی زیر نظر برانكو كار كند، هرچند برای پروفسور چشم‌پوشی از سردار به آسانی كنار گذاشتن رامین رضاییان نخواهد بود.

همشهری ورزشی

۷ ۵  
آی اسپورت
2019-11-25 01:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
HHEE
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۱
این مطلب رو دیروز کار کردید احمقا.
۳ ۱
حرف حساب
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۱۵
چون بر علیه برانکو هست هر روز هم کار کنند اشکال نداره، در راستای سیاستهای حمایت همه جانبه از فوتبال ملیه عزیزم!! من و شما نمیفهمیم
۳
amir
يكشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۱۱
اینکه دو بازیکن پرحاشیه و به درد نخور مثل رضاییان و آزمون از تیم ملی برن کنار کجاش بَده؟ به جاش بازیکنای شایسته‌ای مثل وریا و علی کریمی و قائدی و ترابی و شجاع و ... وارد تیم ملی میشن.
مخلصی
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۱:۵۶
حالا این جام جهانی رو از تلوزیون نگاه کنید مگه چی میشه؟
تازه مگه قرار نبود در میزبانی جام جهانی با قطر همکاری کنیم خوب پس ما هم بعنوان کمک میزبان جام جهانی مستقیم صعود میکنیم دیگه.
۲
بابک66
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۸:۴۶
ما از مرحله اول گروهی حذف شدیم، این دلار حروم کردنا بخاطر منحرف کردن افکار عمومیه، بحرین و عراق آنچنان ضد فوتبالی در تهران به نمایش بذارن که دوتا 90 دقیقه که هیچ،900 دقیقه هم بازی کنیم نتونیم بهشون یه گل بزنیم. اومدن برانکو هم اصلا به تیم ملی کمکی نمیکنه، چراکه اولا الان برانکو جایگاهی در بین نیمی از هواداران فوتبال ایران نداره و به اصطلاح رنگی شده، دوما عده ای از خبرنگاران نیومده شمشیر رو برای برانکو از رو بستن.سوما برانکو به سبب خصومت هایی که با عده ای از بازیکنان فوتبال ایران داره نمیتونه از تمام ظرفیت فوتبال ایران استفاده کنه، چهارما برانکو بر خلاف کیروش مربی توصیه پذیریه، پنجما ما یک بار ب بهترین نسل فوتبالمون با برانکو این مسیر رو طی کردیم...بهتره در مقطع فعلی مارکار آقاجانیان و نکونام رو موقتا بذاریم به عنوان کادر فنی تا بلکه با اندوخته ای که از زمان کیروش بجا مونده شاید صعود کنیم از دور اول گروهی و بعد کار رو بسپریم به یه مربی درست حسابی در صورت صعود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر