فهرست
الان مافیا یعنی عادل؟
الان مافیا یعنی عادل؟

الان مافیا یعنی عادل؟

آی اسپورت - خاک برنامه فوتبال برتر کلا «وایرال»خیز است. این البته به‌خاطر کیفیت بالای برنامه یا مهارت ویژه محمدحسین میثاقی نیست؛ بلکه ریشه در چگونگی جانشینی فوتبال برتر با نود دارد. از زمانی که این برنامه برخلاف میل اغلب مردم دقیقا در باکس دوشنبه‌شب‌ها جایگزین نود شد، حساسیت شدید در مورد آن وجود داشته و هنوز هم این مسئله ادامه دارد. میثاقی هم گاهی صبوری می‌کند و گاهی خواسته یا ناخواسته در این آتش می‌دمد. او در برنامه این هفته، راه دوم را برگزید و یک نطق یک‌دقیقه‌ای علیه منتقدانش انجام داد. مجری فوتبال برتر گفت برنامه‌اش همان جایی که باید باشد قرار دارد، به تخریب‌ها اهمیت نمی‌دهد و البته اهل «مافیا» هم نیست. در مورد این فغان شبانه که البته بیشتر شبیه اعتراف به شکست بود، چند نکته به ذهن می‌رسد.

 ۱- در چند‌ماه گذشته هر بار واحد افکارسنجی صداوسیما اقدام به معرفی پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون کرده، اثری از فوتبال برتر بین ۱۰ برنامه برتر سازمان نبوده است. اینکه شوی میثاقی حتی پایین‌تر از برنامه‌هایی مثل دستپخت، طبیب یا مستند حیات‌وحش قرار می‌گیرد، اعتراف خود صداوسیماست؛ جایی که اگر ما به آمار و ارقامش شک داشته باشیم، لااقل میثاقی باید با ایمان کامل آن را بپذیرد! به یاد می‌آوریم که آخرین‌بار عادل فردوسی‌پور به‌خاطر تهیه نود جایزه بهترین برنامه تلویزیون را در جشنواره جام‌جم گرفت. پس برنامه تخصصی فوتبال ایران در شبکه سه، از آن نقطه رفیع به جایی خارج از ۱۰ محصول برتر سیما سقوط کرده است. آیا این برای آقای میثاقی مطلوب است؟

 ۲- میثاقی از مقبولیت برنامه‌اش و جایگاه مطلوب و مناسبی که دارد سخن می‌گوید. با این اوصاف خوب است او به یک پرسش یک‌ساله جواب بدهد؛ اینکه چرا فوتبال برتر سؤال یا نظرسنجی پیامکی ندارد؟ مسابقه پیامکی بخش جدایی‌ناپذیر نود در همه سال‌های پخش این برنامه بود و هرگز دیده نشد که تعداد شرکت‌کنندگان در آن از یک‌میلیون نفر کمتر شود. خب چرا این آیتم را در فوتبال برتر نداریم؟ آیا دلیلی جز هراس از نتیجه نهایی و مقایسه با نود دارد؟ برقراری سؤال نظرسنجی می‌تواند ادعای امروز شما را کمی‌سازی کند؛ به همین راحتی.

 ۳-  اینکه «من مافیا بلد نیستم»، قاعدتا باید به آن معنا باشد که «طرف مقابلم مافیا بلد است». در دوگانه میثاقی و هواداران عادل فردوسی‌پور هم لابد طرف مقابل، مجری نود یا به قول میثاقی «استاد» است. حالا انصافا عادل مافیا بلد است؟ یعنی حمایت‌هایی که از عادل می‌شود، پشت پرده دارد؟ بعد از ۲۰ سال کار صادقانه و یک عزل بدون توضیح و توجیه، عجیب است که مردم هوای مجری مغضوب تلویزیون را داشته باشند؟ مشکل میثاقی اینجاست که بدوقتی، بدجوری به‌جای بدآدمی آمده است. او خودش قربانی دوم این داستان است، اما دلیلی ندارد بابت فشارهایی که تحمل می‌کند، به عادل تهمت بزند.

۴- در شرایط فعلی بهترین نسخه برای محمدحسین میثاقی پرهیز از حاشیه است. مجری فوتبال برتر ادعا می‌کند وارد بازی منتقدانش نمی‌شود، اما وقتی هم کسی کاری به او ندارد، خودش یک بازی جدید راه می‌اندازد. این دست واکنش‌ها نه به سود میثاقی است و نه به نفع برنامه‌ای که با وجود حمایت مدیران شبکه، هرگز سایه‌ای از نود هم نبوده است. پس خونسرد باشید جناب مجری!

۱۱۱ ۱۰  
آی اسپورت
2020-08-06 00:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
رسول
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹، ۰۳:۰۲
باز بحث عادل مطهر !بابا تو به قرآن یا شما خودتون رو زدید به اون راه یا واقعا تو اون راه هستید .پس عمه من بود برای علی کریمی از کمیته انظباطی ریش نداشتشو گرو گذاشت عمه ی من بود که آبروی هاشم بیگ زاده رو برد عمه ی من که تو برنامه عین دختر بچه ها قهر کرد عمه ی من بود سر بازیهای مهم ما رو تخریب کرد بکم میشود مثنویی هفتاد من چرا الکی از کسی که میدونید کی بود اینقدر چاپلوسانه حمایتی مینویسید ...راستی عمه ی من هم بود از بس از کی روش به دلیل با اون فجایا طرفداری کرد تغییر فامیل داد و کی روشی پور شد !
وحید
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹، ۰۸:۳۱
دستخوش
۱
ااا
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹، ۰۹:۱۰
میثاقی ماری بود در آستین عادل!
حتی امروزه میتونم اینو بگم که میثاقی خیلی تلاش کرد که عادل رو از سر راه برداره و بشینه سر جاش!
واسه همین، به تعارف اول نه نگفت!
محمدمهدی قربی
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹، ۱۴:۰۰
فقط یک نکته هست واینکه مردم عادل رودوست دارند،،حالایا کارمافیاست،یامهره مار،یا چیز دیگه نمیدونم وهمینم هست که عده ای اینقدر جلز وولز میکنند!!!
ناشناس
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹، ۱۴:۴۶
من یه نفر از اون یه میلیون نفرم که هر دوشنبه به نود پیامک میداد اما یه قسمتشم نمیدید
ناشناس
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹، ۱۴:۴۶
من یه نفر از اون یه میلیون نفرم که هر دوشنبه به نود پیامک میداد اما یه قسمتشم نمیدید
یافا
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹، ۱۱:۵۱
چرا وقتی چیزی رو بلد نیستین راجع بهش حرف میزنید؟؟اینکه میثاقی گفت ما مافیا بلد نیستیم فقط جواب بازیکن تراکتور رو داد که استوری کرده بود و میثاقی رو محکوم به مافیا کرده بود,بعدشم ما ایرانیا کلا ملت جو گیرد هستیم چرا بیخود و بی جهت یکی رو در حد پیامبری بالا میبریم یکی رو هم در حد شیطان پایین میاریم
۸ ۱
پرهام
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹، ۲۱:۲۵
حرف حق
۱
پرهام
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹، ۲۱:۲۰
بابا عادل بهترین عادل امامزاده ، بی خیال این دوگانه مزخرف میثاقی _ عادل میشید یا نه؟؟؟ مردم هردو شونو دوست دارند اما شما مافیای کثیف رسانه دست بردارنیستید و فقط میخواهید این دو رو مقابل هم قرار بدید. کی گفته منظورش عادل هست آخه چرا دروغ میگید اتفاقا منظورش خود شماها بودید که ول کن ماجرا نیستید و البته اون کسایی که استوری گذاشتن و همه هم میدونن کیه..و پیج های تخریبگر... اتفاقا این نوع باز خوردها نشون میده این برنامه بشدت پربیننده هستند و بشدت زیر ذره بین منتقدین و اهالی مافیای رسانه . وگرنه برنامه ای بیننده نداشته باشه کسی خودشو درگیر میکنه که مجری چی میگه. اینکه لحظه به لحظه این برنامه چه مهمانها و چه مجری تو اینستاگرام و آپارات و فضای مجازی موجوده ، اینکه اینقدر همه درباره اش مینویسن یعنی بشدت پربیننده هس چون برنامه مخاطب دار پر بازخورد میشه مثل عصر جدید ،اما اینکه چرا تو آمار صدا و سیما نیست این به صدا وسیما برمیگرده که چطوری سازمانی که سالی یکبار فرم نظرسنجی منتشر میکرد و هرفرد هم یکبار میتونست شرکت کنه چطوریه که الان هرماه داره آمار میده بدون فرم نظر سنجی!!!مرکز پژوهش های سیما چطور آمار میدن که نه جامعه آماری معلومه نه جمعیت هدف ونه نمونه های تصادفی!!!خود این نوع آمار دادن زیر سواله چه برسه به اینکه مردم قبول داشته باشن و به درد امثال شما میخوره فقط...مثلا مافیای رسانه یا انسانهای حسود نمیتونن تو مرکز پژوهشها وجود داشته باشن؟
۷
امیر
يكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹، ۲۳:۴۱
تنها دلیل حمایت از عادل اینکه مردم صدای عادل رو گزار‌ش عادل رو اجرای عادل رو بیشتر دوس دارن براشون جذاب تره برنامه نود براشون کامل تر و بدون تعارف تر بود ای کاش مسئولین هم یکم به نظر مردم احترام میزاشتن و خواسته مردم رو برآورده میکردن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر