فهرست
وسوسه رئال؛ ستاره سیتی به برنابئو می‌رود؟
وسوسه رئال؛ ستاره سیتی به برنابئو می‌رود؟

وسوسه رئال؛ ستاره سیتی به برنابئو می‌رود؟

آی اسپورت - رحیم استرلینگ پیش‌تر هم دوست داشت که در خارج بازی کند اما بحران منچسترسیتی در حال حاضر باعث می‌شود که احتمال رفتن او به خارج بیشتر هم شود. تنها هفت روز پیش از بازی منچستر سیتی با رئال مادرید در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان بود که این بال انگلیسی مصاحبه‌ای با روزنامه اسپانیایی آ. اس انجام داد و گفت: «رئال باشگاهی رویایی است». استرلینگ البته بر تعهد خود به سیتی تأکید کرد: «من در سیتی هستم و واقعاً خوشحالم اما من می‌گویم که رئال مادرید باشگاهی فوق‌العاده و رویایی است. وقتی پیراهن سفید را می‌نگرید می‌دانید که این باشگاه چه ارزش‌هایی دارد.»

دو سال محرومیت سیتی از حضور در رقابت‌های اروپایی به دلیل تخطی جدی از قوانین بازی جوانمردانه مالی باعث شد که شایعات بسیاری درباره آینده ستارگان باشگاه شکل بگیرد. مدت‌هاست که خبر علاقه رئال مادرید به استرلینگ به گوش می‌رسد اما او اولین بازیکن سیتی بود که ایجنت‌اش اعلام کرد محرومیت باشگاه حواس او را پرت نخواهد کرد و او کاری به این مسائل نخواهد داشت اما علاقه رئال مادرید به او سوای بحث محرومیت سیتی است. استرلینگ در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین بازیکنان دنیا شناخته می‌شود. او تنها 25 سال دارد و سال‌های اوج دوران فوتبالش آغاز شده است. قابل درک است که غول‌های اسپانیا به دنبال جذب او باشند.

مادرید دهه‌ها است که مقصد فوق ستاره‌های اثرگذار فوتبال است و این بال هم دارد به‌سرعت تبدیل به بزرگترین برند فوتبال انگلیس پس از دیوید بکام می‌شود؛ و البته بکام هم چهار سال را در سانتیاگو برنابئو گذراند. استرلینگ پس از انتقالی جنجالی از لیورپول، سخت تلاش کرد که شهرتی خوب در داخل و خارج میدان پیدا کند. بیشترین انتقادی که از او می‌شد درباره تمام‌کنندگی او بود اما او حالا برای سومین فصل پیاپی از آمار 20 گل در یک فصل عبور کرده است. بازی او زیر نظر پپ گواردیولا پیشرفت قابل توجهی داشته است. او در این فصل برای باشگاه و تیم ملی انگلیس 37 گل در 40 مسابقه زده است. او همچنین به عنوان بهترین بازیکن سال از دید اتحادیه خبرنگاران ورزشی انتخاب شد.

پس از انتقال او از لیورپول به سیتی، وجهه او در روزنامه‌ها خدشه‌دار شد اما او توانسته به این موضوع غلبه کند و حالا کمتر کسی او را به عنوان بازیکنی حریص، که تنها به فکر پول است می‌شناسد. او توانسته با صحبت علیه نژادپرستی طرفداران جدیدی جذب کند و تبدیل به قهرمان ملی انگلیس شود.

استرلینگ در تابستان 2019 گفت که رویایش همیشه این بوده که در خارج بازی کند و گواردیولا هم تأکید کرد که بازیکنانش آزادند هر چه می‌خواهند بگویند اما اینکه او اینچنین از رئال تعریف کرد باعث تعجب در باشگاه سیتی شد و گواردیولا هم گفت: «همه باشگاه‌ها می‌دانند که زمانی که رئال مادرید یا بارسلونا به سراغ بازیکنانشان می‌آیند، باید به خود بلرزند، چون کمی به دردسر افتاده‌اند. بارسلونا و رئال مادرید قوی‌ترین تیم‌های تاریخ فوتبال هستند. این طبیعی است و من کاملاً درکش می‌کنم اما ما هر روز می‌بینیم که رحیم چقدر متعهدانه تلاش می‌کند. او در هر دیدار از نظر تهاجمی و تدافعی بسیار پرتلاش است. او یکی از بهترین بازیکنان دنیا است و طبیعی است که باشگاه‌های بزرگ بخواهند او را در تیم خود داشته باشند. من نمی‌دانم که مادرید یا بارسلونا با ایجنت او تماس گرفته‌اند یا نه. من تردیدی درباره تعهد او از روز نخست نداشته‌ام.»

قرارداد فعلی استرلینگ با سیتی دستمزد 300هزار پوندی در هفته برای او به همراه دارد و تا سال 2023 است. باشگاه به این ترتیب در کوتاه‌مدت نگران اوضاع قرارداد او نخواهد بود. او دو بار فاتح لیگ برتر و سه بار قهرمان جام‌های حذفی شده و موفقیت‌های خوبی کسب کرده است. این مهاجم همچنان به دنبال آن است که کمک کند باشگاهش برای اولین بار فاتح لیگ قهرمانان شود. این سفر از روز چهارشنبه در مادرید آغاز خواهد شد. اگر او از مصدومیت همسترینگ رهایی یابد و بتواند ضربه سختی به پیکره رئال مادرید وارد کند، این دلیل دیگری برای علاقه رئال مادرید به جذب این بازیکن تیم ملی انگلیس خواهد بود.

۱    
آی اسپورت
2020-02-23 23:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر